Fotowoltaika Małopolskie

Panele fotowoltaiczne małopolskie zyskują coraz większą popularność. Na montaż instalacji PV decydują się klienci indywidualni, rolnicy i firmy. Korzyści jest cały szereg, a spadające ceny paneli słonecznych i rosnące rachunki za energię elektryczną sprawiają, że inwestycja jest niezwykle kusząca. Interesuje Cię fotowoltaika małopolskie? W takim razie poznaj najważniejsze informacje na jej temat i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika małopolskie

Fotowoltaika małopolskie - czy warto?

Masz dość rosnących cen energii? Od dłuższego czasu zastanawiasz się, jak obniżyć rachunki za prąd i uniezależnić się od zakładu energetycznego? A może chcesz być bardziej eko i dzięki instalacji paneli zredukować swój niekorzystny wpływ na środowisko? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałeś twierdząco: fotowoltaika małopolskie jest dla Ciebie! Zacznijmy od tego, że poziom nasłonecznienia w Polsce jest odpowiedni do tego, by możliwe było optymalne wykorzystanie potencjały paneli fotowoltaicznych. Sprzęt w okresie wiosenno-letnim pracuje długo i intensywnie, dzięki czemu zwykle gromadzi nadwyżki – gdy gospodarstwo domowe, rolne lub firma nie jest w stanie ich spożytkować, wówczas są przekazywane do sieci publicznej.

Kiedy w okresie jesienno-zimowych dni są krótsze i mniej słoneczne, fotowoltaika produkuje mniej energii. Najlepszą opcją jest więc skorzystanie ze zgromadzonej wcześniej energii – tę można odebrać od zakładu energetycznego na zasadzie opustu za energię. Prosument w tej sytuacji płaci 20 lub 30% wartości energii, zależnie od mocy posiadanej instalacji. Oznacza to więc, można zapewniać sobie całoroczną energię z fotowoltaiki. Być bardziej eko, produkować czystą energię i oszczędzać na rachunkach.

Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

Dylematy związane z montażem instalacji fotowoltaicznej pojawiają się u różnych grup odbiorców. Jeśli wahasz się, czy stworzenie systemu fotowoltaicznego dla Twojego domu, firmy czy gospodarstwa rolnego ma sens, to warto przede wszystkim przeanalizować swoje obecne wydatki na rachunki za prąd. Z roku na rok niestety pną się ku górze – rośnie cena energii, ale też wprowadzane są dodatkowe opłaty, jak np. quasipodatek w postaci opłaty mocowej.

Własna elektrownia jest szansą na uniezależnienie się od zakładu energetycznego – skaczących cen prądu, ale i dostaw oraz ewentualnych awarii. Te, o ile w przypadku gospodarstwa domowego mogą być po prostu uciążliwe, tak już w przypadku przedsiębiorców czy rolników, mogą przynieść realne straty finansowe. Oczywiście montaż paneli fotowoltaicznych to inwestycja w OZE, które bez wątpienia są trendem ostatnich lat i jednocześnie sporym ukłonem w stronę ochrony środowiska. Warto w ten sposób działać zarówno z punktu widzenia osoby prywatnej, jak i przedsiębiorcy.

Fotowoltaika w Małopolsce – koszty, dotacje

Osoby planujące inwestycję w fotowoltaikę często stoją przed dylematem, czy faktycznie oszczędności będą na tyle owocne, że montaż paneli okaże się opłacalny. Wydatek początkowy jest bowiem spory – każdy panel potrzebny do stworzenia instalacji kosztuje od ok. 600 do nawet 1500 zł, a im większe zapotrzebowanie na energię i potrzebna większa moc, tym oczywiście całość będzie kosztować więcej. Do tego należy doliczyć koszt zakupu inwertera i akcesoriów instalacyjnych, jak i pracy montażystów. Niewątpliwym atutem jest jednak fakt, że raz poniesiona inwestycja zwykle zwraca się po kilku latach, z czasem generując realny zysk. W trakcie eksploatacji rzadko potrzebne są prace serwisowe i naprawy, a jeśli już – zwykle obejmuje je gwarancja. Dobrej jakości panele słoneczne pracują wydajnie nawet przez 25-30 lat, dlatego jeśli fotowoltaika w Małopolsce zwróci się po 10 latach, to przez kolejnych kilkanaście można wyłącznie czerpać korzyści.

Dodatkowo warto wspomnieć, że obecnie realizowane są programy dofinansowań na instalacje fotowoltaiczne. Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą skorzystać z ogólnopolskich programów – m.in. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergia” (dla rolnictwa) czy “Energia Plus” (dla firm). Co więcej, dostępne są także ulgi podatkowe, pożyczki i kredyty na preferencyjnych warunkach, leasingi czy ulgi podatkowe. Poszukując atrakcyjnej metody finansowania fotowoltaiki w Małopolsce, warto też sprawdzić, czy nie zostały uruchomione środki na odnawialne źródła energii w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w małopolskim?

Wpisując w wyszukiwarkę sformułowania: fotowoltaika Kraków, fotowoltaika Tarnów, fotowoltaika Oświęcim czy fotowoltaika Nowy Targ, można trafić na cały szereg firm, które oferują swoje usługi w tych miastach i okolicy. Nasze usługi obejmują całe województwo małopolskie i nie tylko! Dojeżdżamy tam, gdzie Klienci nas potrzebują! Dlaczego my? Przede wszystkim realnie przedstawiamy to, co daje fotowoltaika. Wykonujemy audyt w miejscu instalacji PV, tworzymy projekt zgodny z potrzebami klienta i prezentujemy wycenę.

W tym wszystkim gwarantujemy konkurencyjne ceny i najwyższą jakość paneli fotowoltaicznych. Posiadamy niezbędne uprawnienia i umiejętności. Lata doświadczeń sprawiły, że nasz profesjonalny montaż rekomendowany jest przez Klientów ich bliskim i znajomym. Ponadto świadczymy usługi w zakresie kompleksowego doradztwa odnośnie paneli fotowoltaicznych w województwie małopolskim. Pomagamy w uzyskaniu odpowiedniego finansowania oraz dotacji, dopełniamy wszelkich formalności z przyłączeniami i świadczymy fachowe usługi serwisowe! Jeśli więc chcesz czerpać korzyści z energii odnawialnej, obniżyć rachunki za sprawą promieniowania słonecznego i mieć własną minielektrownię – poznaj ofertę i skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!