Fotowoltaika Sopot

Zainteresowanie fotowoltaiką nie słabnie. Wręcz przeciwnie. Na swoje przydomowe elektrownie słoneczne decydują się właściciele domów i domków letniskowych. Atuty paneli fotowoltaicznych doceniają także rolnicy i przedsiębiorcy, którzy poszukują oszczędności. Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w Sopocie? Poznaj odpowiedzi n a najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę! Fotowoltaika Sopot nie ma przed nami tajemnic!

fotowoltaika białystok

Fotowoltaika Sopot – jak działa?

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię cieplną pozyskiwaną z promieni słonecznych w energię elektryczną w formie prądu stałego. Aby produkcja była efektywna, potrzebne są wydajne panele – mogą być polikrystaliczne lub monokrystaliczne (uznawane za najlepsze). Spore znaczenie ma także dobrej klasy inwerter (falownik), który będzie mózgiem elektrowni słonecznej.

W jaki sposób powstaje prąd? Odpowiadają za to ogniwa fotowoltaiczne, w których po dotarciu promieni słonecznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Aby móc korzystać z prądu, który wytworzyła elektrownia słoneczna, konieczna jest konwersja prądu stałego w zmienny o parametrach zgodnych z parametrami sieci publicznej. Za tę procedurę odpowiada właśnie inwerter (lub falownik).

Jak korzystać z wyprodukowanej energii? Wiele zależy od rodzaju instalacji. Najczęściej jednak fotowoltaika Sopot to instalacje on-grid, czyli podłączone do sieci systemy. Pozwalają one na użytkowanie wygenerowanego prądu na bieżąco, ale też na jego magazynowanie. Jeśli w okresie wzmożonego nasłonecznienia powstanie więcej energii, może ona zostać przechowana przez zakład energetyczny i odebrana na zasadzie opustu.

Nie jest to w pełni darmowe posunięcie – w zamian za magazynowanie, operator pobiera 20 lub 30% energii, co stanowi “opłatę”. Rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. To bardzo ważne, by fotowoltaika była dobrze zoptymalizowana pod względem mocy – zbyt duże pokłady energii po prostu po roku przepadną, jeśli nie zostaną spożytkowane.

Czy opłaca się montaż paneli fotowoltaicznych w Sopocie?

Jeśli zastanawiasz się, czy opłacalna jest inwestycja w panele słoneczne – spieszymy z odpowiedzią. Otóż cena fotowoltaiki w Sopocie zależy od wielu czynników – marki, jakości i rodzaju komponentów systemu, wielkości i mocy instalacji, ale też miejsca montażu (dach, grunt).

Szacuje się, że za 1kW fotowoltaiki musimy zapłacić od 4000 do 6000 złotych, a zatem im większa będzie instalacja PV, tym koszt będzie wyższy. Tutaj jednak musisz pamiętać, że moc systemu dostosowywana jest do zapotrzebowania na energię podmiotu – im jest ono wyższe, tym też większe są opłaty za energię. Dzięki produkcji własnego prądu, można te wydatki ograniczyć do minimum. Pierwsze lata wiążą się zwykle ze zwrotem kosztów przedsięwzięcia, jednak później można odnotować realny zysk.

Bezwzględnym atutem jest też to, że panele fotowoltaiczne Sopot nie wymagają w czasie eksploatacji naszej uwagi, pracy ani nakładów finansowych. Inwestor może kontrolować pracę systemu w dedykowanej aplikacji lub programie, a prace konserwacyjne (zwykle zalecane przez producentów raz do roku) zlecać serwisantom.

Oczywiście sporym atutem są też kwestie ekologii. Nie tylko obniżysz rachunki za prąd, ale też będziesz czerpać energię z odnawialnych źródeł! Energia pozyskiwana ze słońca jest niewyczerpywalna i czysta. Ogranicza emisję gazów cieplarnianych do minimum, co ma przełożenie na ochronę środowiska, zdrowie człowieka i przyszłość pokoleń!

Dofinansowanie fotowoltaiki Sopot

Proekologiczne rozwiązania, takie jak fotowoltaika, pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne, z uwagi na znaczenie dla środowiska, są wspierane przez państwo i Unię Europejską. Każdego roku wdrażane są różnego rodzaju programy, które mają wspomóc finansowo inwestorów. Do najpopularniejszych z nich należą “Mój prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroenergia” (dla rolników). Oprócz tego możliwe jest też skorzystanie z ulg podatkowych, finansowania na atrakcyjnych warunkach (np. zielone kredyty, leasingi czy pożyczki) czy środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Potrzebujesz pomocy? Nasi eksperci znajdą dla Ciebie najlepszą formę wsparcia inwestycji i pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności!

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Sopocie – dlaczego my?

Przede wszystkim pragniemy, aby klienci byli z nas zadowoleni. Oferujemy kompleksowe usługi, dlatego w naszych szeregach pracują specjaliści różnych branż. Doradcy pomagają w uzyskaniu wszelkich informacji na temat fotowoltaiki, które mogą Cię interesować, ale też służą pomocą w uzyskiwaniu finansowania czy dotacji na przedsięwzięcie. Projektanci opracowują skrojony na miarę projekt inwestycji, a kosztorysanci przygotowują jego wycenę, uwzględniając preferencje klientów. Po akceptacji, do akcji wkraczają instalatorzy, którzy realizują profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Sopocie. Dodatkowo mamy też najlepszych serwisantów, którzy świadczą swoje usługi w województwie pomorskim. Musimy także wspomnieć o tym, że współpracujemy z najlepszymi producentami paneli, dzięki czemu możemy zaoferować wysokiej jakości komponenty w przystępnych cenach. Masz pytania? Odnawialne źródła energii to nasza domena! Wiemy, jak działają systemy fotowoltaiczne i w jaki sposób stworzyć elektrownię słoneczną, która spełni Twoje oczekiwania!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!