Fotowoltaika Chorzów

Rozwój branży fotowoltaicznej w ostatnich latach był znaczący. W regionie na inwestycje zdecydowało się wielu właścicieli domów i domków, ale też przedsiębiorców oraz rolników. Powodów jest sporo – oszczędności, ekologia, chęć uniezależnienia się od dostawców energii. Interesuje Cię fotowoltaika Chorzów? Poznaj zatem kluczowe informacje na temat tego przedsięwzięcia i sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika chorzów

Fotowoltaika Chorzów – jak działa?

Aby możliwe było czerpanie energii elektrycznej ze słońca, konieczne jest zaprojektowanie i zbudowanie systemu fotowoltaicznego. Każdy z nich składa się z wielu komponentów, które współpracując ze sobą produkują prąd elektryczny. Główne zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw. Gdy docierają do nich promienie słońca, w półprzewodnikach wytwarza się ładunek elektryczny (wskutek zjawiska fotowoltaicznego), czego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, w którym jest przetwarzany na prąd zmienny, odpowiadający parametrom sieci. 

Fotowoltaika Chorzów produkuje energię elektryczną na bieżąco. W przypadku instalacji on-grid, trafia ona do zakładu energetycznego, z którego może być odbierana na bieżąco, ale też magazynowana przez 12 miesięcy. Właściciel w ciągu roku może korzystać z takiej ilości energii, jaką wyprodukował jego sprzęt, pomniejszonej o 20 lub 30% (opust) – ta część stanowi opłatę za obsługę dostawcy energii. W instalacjach off-grid całe pokłady energii trafiają do banków energii (akumulatorów) i mogą być wykorzystywane wedle zapotrzebowania. W tym wariancie inwestor jest zupełnie niezależny od zakładu energetycznego.

Panele fotowoltaiczne Chorzów – czy warto?

Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych to inwestycja, która niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Głównym powodem wzrostu zainteresowania przedsięwzięciem są oczywiście kwestie oszczędności. Choć początkowo wiąże się to z wydatkiem, to z czasem się zwraca i fotowoltaika Chorzów przynosi zysk. Ile kosztuje? Tutaj wszystko zależy od rodzaju paneli, mocy instalacji. Można przyjąć, że każdy 1kW mocy to wydatek około 4-6 tysięcy złotych.

Czas zwrotu również jest zmienny i zależny od wielu czynników (m.in. kształtowania cen w energii na przestrzeni lat), ale zgodnie z prognozami ekspertów powinno to nastąpić po około 10-12 latach. Mając na uwadze, że panele mogą wydajnie działać przez nawet 30 lat, to można spodziewać się, że panele fotowoltaiczne Chorzów będą przez nawet kilkanaście lat generować zysk. Jako atuty inwestycji warto też wskazać to, że nie wymaga ona doinwestowywania, działa samoczynnie latami i ma korzystny wpływ na środowisko naturalne. W trakcie produkcji jak i eksploatacji energii nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery. 

Dofinansowanie fotowoltaiki w Chorzowie

Obawiasz się wydatków związanych ze stworzeniem własnej elektrowni słonecznej? W takim razie koniecznie sprawdź informacje na temat dotacji na tego typu przedsięwzięcia. Fotowoltaika, systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne są wspierane finansowo w ramach różnych programów. Dofinansowanie fotowoltaiki w Chorzowie możesz otrzymać m.in. z programów „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Energia Plus” (dla przedsiębiorców) czy „Agroenergia” (dla rolników). Kwoty, jak i zasady udzielania środków, zmieniają się – warto więc śledzić na bieżąco informacje na ten temat i upewnić się, jakie wymogi musisz spełnić, by otrzymać środki. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy są na bieżąco. Możemy również pomóc Ci w uzyskaniu korzystnego finansowania – np. leasingu, pożyczki czy kredytu.

Montaż paneli fotowoltaicznych Chorzów – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób stworzy dla Ciebie system fotowoltaiczny w województwie Chorzów? Doskonale trafiłeś. Jesteśmy grupą specjalistów, którzy od lat realizują zlecenia dla klientów indywidualnych i biznesowych. Tworzymy fotowoltaikę dla domu, instalacje dla gospodarstw rolnych i firm czy nawet farmy fotowoltaiczne. Na początku wsłuchujemy się w potrzeby inwestora, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną podmiotu. Następnie nasi eksperci tworzą indywidualny projekt i przedstawiają go wraz z wyceną.

Współpracujemy z producentami sprzętu, dzięki czemu możemy zagwarantować korzystne ceny naszym Klientom. Zawsze działamy terminowo i zgodnie z procedurami. Dbamy o kwestie bezpieczeństwa, ponieważ tylko profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w Chorzowie może zapewnić wydajne działanie paneli słonecznych i wykorzystywanie nasłonecznienia. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!