Fotowoltaika Zduńska Wola

Inwestycja w odnawialne źródła energii rekomendowana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym. Dostarcza wielu korzyści – pozwala m.in. oszczędzać na rachunkach na prąd, a przy tym ma korzystny wpływ na środowisko naturalne. Zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki w Zduńskiej Woli? Sprawdź więc, jak działają panele fotowoltaiczne, ile kosztuje takie przedsięwzięcie, kiedy się zwróci i czy można uzyskać dotację. Poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika zduńska wola

Fotowoltaika Zduńska Wola – jak działa?

Fotowoltaika zyskuje na popularności w ostatnich latach. Na montaż paneli decydują się właściciele domów, firm i rolnicy. Powstają mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne, instalacje o różnej mocy, farmy fotowoltaiczne. Za ich wydajne działanie odpowiadają ogniwa fotowoltaiczne – absorbują one promienie słoneczne, które następnie prowadzą do powstania zjawiska fotowoltaicznego, czego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Następnie trafia on do inwertera bądź falownika, gdzie jest konwertowany w prąd przemienny, odpowiadający parametrom sieci.

To, jak dużo energii powstanie, zależy od mocy i wydajności paneli słonecznych. Zawsze przed zaprojektowaniem instalacji ważne jest poznanie potrzeb inwestorów i obliczenie zapotrzebowania na energię elektryczną. Fotowoltaika Zduńska Wola powinna być bowiem zoptymalizowana pod kątem mocy, aby zaspokajała zapotrzebowanie na energię podmiotu, a zarazem nie produkowała jej zbyt wiele w skali roku. Nadwyżki bowiem w przypadku instalacji on-grid są magazynowane przez 12 miesięcy – jeśli inwestor nie wykorzysta ich w ciągu roku, to przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Zduńska Wola – czy warto?

Instalacja fotowoltaiczna do najlepsza możliwość, by czerpać prąd z odnawialnych źródeł energii. W tym przypadku jest to słońce. W związku z tym system działa najwydajniej w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są długie i słoneczne, ale nie oznacza to, że nie funkcjonuje również jesienią czy zimą. Polska bowiem znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym – ilość dni słonecznych w skali roku umożliwia optymalne wykorzystanie potencjału paneli PV.

Montaż instalacji w województwie łódzkim opłaca się właściwie każdemu, kto chce oszczędzać na rachunkach za prąd.

Panele fotowoltaiczne Zduńska Wola, zoptymalizowane pod kątem mocy, będą produkowały tyle energii, by wydatki na rachunki za prąd były zniwelowane niemal do zera. Oczywiście przez pierwsze lata inwestycja będzie się po prostu zwracać. Ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Szacuje się, że inwestor za każdy 1kW mocy musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Zwrot zwykle następuje w ciągu 10-12 lat, choć może to ulec zmianie, zależnie od tego, jak będą kształtowały się na przestrzeni lat ceny energii elektrycznej i jak duże będą oszczędności na rachunkach za energię elektryczną.

Jako atuty fotowoltaiki w Zduńskiej Woli możemy też wskazać to, że nie wymaga ona dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Co więcej, działa samoczynnie latami, a ewentualne naprawy zwykle są objęte wieloletnią gwarancją producenta sprzętu. Do obowiązków inwestora należy zlecenie prac konserwacyjnych systemu wedle zaleceń producenta, a także raz na około 5 lat kontrola instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Zduńskiej Woli

Przed stworzeniem instalacji fotowoltaicznej w Zduńskiej Woli powstrzymuje Cię kwestia finansowania? Warto wiedzieć, że na proekologiczne inwestycje instytucje finansowe oferują korzystne metody finansowania – m.in. zielone kredyty, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym można również liczyć na wsparcie dotacjami bezzwrotnymi. W przypadku fotowoltaiki możemy wyróżnić programy: „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Agroenergia” (dla rolników) czy „Energia Plus” (dla firm). Dodatkowo inwestorzy mogą skorzystać z ulg podatkowych – np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi dla rolników na fotowoltaikę. Jeśli potrzebujesz pomocy w kwestii uzyskania dofinansowania fotowoltaiki w Zduńskiej Woli – nasi eksperci służą pomocą! Dołożymy wszelkich starań w dopełnieniu formalności i uzyskaniu najlepszego formy wsparcia.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Zduńska Wola – dlaczego my?

Planujesz instalację PV w gminie zduńska wola? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy firmą specjalizującą się w projektowaniu i tworzeniu systemu fotowoltaicznych. Na początku wsłuchujemy się w potrzeby klientów, przeprowadzamy audyt oraz obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali roku. Optymalizujemy koszt instalacji fotowoltaicznej dopierając moc instalacji do faktycznego zapotrzebowania. Następnie nasi specjaliści tworzą indywidualny projekt i przedstawiają go wraz z wyceną. Oferujemy korzystne ceny komponentów, ponieważ współpracujemy bezpośrednio z producentami. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu mikroinstalacji, instalacji o zróżnicowanej mocy dla gospodarstw rolnych i firm, przydomowych elektrowni słonecznych, a nawet farm fotowoltaicznych. Następnie umawiamy dogodny termin montażu i przyłączeń. Zawsze działamy terminowo, wedle procedur i z dbałością o detale. Chcesz już teraz korzystać z energii odnawialnej? A może chcesz poznać wycenę instalacji fotowoltaicznej i upewnić się, że masz dobre warunki do czerpania energii ze słońca? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!