Fotowoltaika Gogolin

Inwestycje w panele fotowoltaiczne cieszą się popularnością wśród właścicieli domów, przedsiębiorców i rolników. Pozwalają na uniezależnienie się od dostaw energii z zakładu energetycznego, a tym samym rosnących cen prądu. Oczywiście są także doskonałym sposobem na to, by chronić środowisko naturalne. Poznaj wszystkie zalety, dowiedz się jak działa fotowoltaika Garwolin i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika gogolin

Fotowoltaika Gogolin – jak działa?

Panele fotowoltaiczne, wykorzystując promienie słoneczne, potrafią produkować energię elektryczną. Ta może zasilać urządzenia – w domu, firmie, ogrodzie, na roli czy wszędzie tam, gdzie będzie działał system. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej budowie sprzętu. Panele PV składają się z ogniw fotowoltaicznych, w których znajduje się półprzewodnik (najczęściej krzem). Ten, wskutek działania wiązek światła (promieni słonecznych), prowadzi do wystąpienia zjawiska fotowoltaicznego – jego efektem jest produkcja prądu stałego. Nie jest przystosowany do tego, by mógł zasilać urządzenia i musi być zmieniony na prąd przemienny. W tym celu właśnie system fotowoltaiczny wzbogaca się w inwerter (falownik), który konwertuje prąd i przystosowuje jego parametry do wymogów sieciowych.

Dzięki temu, że instalacja fotowoltaiczna będzie wpięta do sieci publicznej, inwestor może magazynować wyprodukowane i niespożytkowane nadwyżki energii. Jeśli np. w okresie wiosenno-letnim dni będą bardzo słoneczne, najpewniej powstanie znacznie więcej prądu niż podmiot będzie w stanie wykorzystać. W takiej sytuacji zostanie on zmagazynowany i będzie mógł zostać odebrany w ciągu 12 miesięcy – czyli na przykład zimą, gdy dni są krótsze i zwykle mniej pogodne. Tutaj jednak trzeba mieć na uwadze, że fotowoltaika Garwolin powinna zostać dobrze zoptymalizowana na etapie projektowania i dostosowana pod względem mocy, wielkości i ustawienia do potrzeb. Zbyt duża moc może powodować niewykorzystanie pokładów energii i po prostu ich zmarnowanie, z kolei zbyt mała sprawi, że konieczne będzie dopłacanie do energii pobieranej z zakładu energetycznego.

System fotowoltaiczny w Gogolinie – zalety, opłacalność

Wybór paneli słonecznych jako źródła energii to rozwiązanie, które ma ogrom zalet. Fotowoltaika jest bowiem odnawialnym, niewyczerpywalnym i przyjaznym środowisku sposobem na pozyskiwanie prądu ze słońca. Do tego celu oczywiście niezbędna jest odpowiednia instalacja, składająca się z ogniw fotowoltaicznych oraz inwertera. Choć wydatek na zakup i montaż elementów systemu jest spory, to jednak z czasem inwestycja zaczyna się zwracać, a po latach przynosić realne zyski. Dzięki temu, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, inwestorzy nie muszą obawiać się tego, że nie wykorzystają w pełni potencjału zakupionych przez siebie paneli. Wręcz przeciwnie – temperatury i nasłonecznienie w kraju zwykle sprawiają, że w okresie letnim produkowane są znaczne nadwyżki, które można wykorzystać w sezonie jesienno zimowym. Jeśli zatem masz dość rosnących cen energii i chcesz obniżyć rachunki za prąd – zainwestuj w system fotowoltaiczny w Gogolinie! Nasze usługi oczywiście świadczymy także w okolicy, obejmując całe województwo opolskie i nie tylko. Co więcej, zajmujemy się także profesjonalnym montażem pomp ciepła czy systemów solarnych, więc możesz liczyć na kompleksowe usługi.

Dofinansowanie fotowoltaika Gogolin

Własna elektrownia słoneczna to szansa na uniezależnienie się od dostaw energii elektrycznej od zakładu energetycznego. Wiąże się jednak ze sporym wydatkiem, więc wiele osób zastanawia się, czy może sobie na takie przedsięwzięcie pozwolić. Otóż spieszymy z odpowiedzią. Inwestorzy, którzy nie dysponują kapitałem w całości, mogą zdecydować się np. na zielony kredyt (dedykowany odnawialnym źródłom energii), leasing (w przypadku firm) czy pożyczki na preferencyjnych warunkach. Oprócz tego istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania na fotowoltaikę w gminie Gogolin (i nie tylko – dotacje dostępne są dla całego kraju). Realizowane są różne programy rządowe i unijne – np. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus”, “Agroenergia”, a ponadto można skorzystać z ulg podatkowych (np. termomodernizacyjna czy dla rolników) oraz środków udzielanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na tego typu przedsięwzięcia. Potrzebujesz pomocy? Nasi eksperci pomogą Ci w kwestii uzyskania dofinansowania na panele fotowoltaiczne w Gogolinie.

Instalacja fotowoltaiczna w Gogolinie – dlaczego my?

Fotowoltaika Gogolin to nasza specjalność! Posiadamy doświadczenie w zakresie doradztwa, projektowania i przede wszystkim wykonawstwa instalacji paneli PV. W naszych szeregach pracują eksperci, którzy są na bieżąco z programami dotacyjnymi, kwestie pozyskiwania finansowania na OZE nie mają przed nimi tajemnic, a każdy projekt traktują indywidualnie i dostosowują go do potrzeb klientów. Co więcej, pracujemy wyłącznie na sprzęcie od renomowanych producentów. W instalacjach stosujemy wydajne panele słoneczne i wysokiej jakości falowniki. Przed przystąpieniem do pracy przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i konsultujemy projekt z inwestorem. Zależy nam na Twoim zadowoleniu! Instalacja fotowoltaiczna w Gogolinie ma przecież służyć latami, przynosząc realne zyski. Masz pytania? Chcesz lepiej poznać naszą ofertę? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!