Fotowoltaika Sandomierz

Inwestycje w fotowoltaikę cieszą się dużym zainteresowaniem z wielu powodów. Przede wszystkim pozwalają na generowanie oszczędności na rachunkach za prąd, ale też są ekologicznym rozwiązaniem i inwestycją sprzyjającą ochronie środowiska. Jakie jeszcze ma zalety fotowoltaika w Sandomierzu? Jak działa? Czy można dostać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika sandomierz

Fotowoltaika Sandomierz

Zastanawiasz się, jakie kryteria wziąć pod uwagę, gdy rozważasz inwestycję w fotowoltaikę w Sandomierzu? Zacznijmy od tego, że na komponentach nie powinno się oszczędzać. Panele słoneczne mają oferować wysoką wydajność i działać niezawodnie latami, a producent powinien udzielić wieloletniej gwarancji na swoje produkty. Nasza firma współpracuje z renomowanymi markami paneli PV, dzięki czemu możemy zaoferować Klientom sprawdzone produkty wysokiej jakości, a to wszystko w atrakcyjnych cenach.

Jakość komponentów jest niesamowicie ważna, ponieważ to one odpowiadają za produkcję energii elektrycznej i jej późniejsze wykorzystywanie. Głównym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne. Te są zbudowane z ogniw fotowoltaicznych, które po odebraniu promieni słonecznych stymulują zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten jednak nie jest zgodny z parametrami sieci, więc należy go przemienić w prąd zmienny, który będzie mógł płynąć w gniazdkach i zasilać urządzenia.

Co istotne, wyprodukowana energia może być zużywana na bieżąco, ale też magazynowana w zakładzie energetycznym, by ją wykorzystać w okresie obniżonej produkcji (np. zimą). Nadwyżki odbiera się w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu 12 miesięcy. Niewykorzystane w ciągu roku po prostu przepadają, więc nie ma sensu budowa elektrowni słonecznej, która będzie znacząco przewyższać zapotrzebowanie na energię.

Panele fotowoltaiczne Sandomierz – czy warto?

Województwo świętokrzyskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii. Na montaż instalacji fotowoltaicznych decydują się Klienci indywidualni, ale też przedsiębiorcy i rolnicy. Powód? Przede wszystkim oszczędności. Szybujące ku górze rachunki za prąd sprawiają, że poszukujemy alternatywnych rozwiązań. Produkcja energii ze słońca jest bezpłatna, a inwestycja w fotowoltaikę zwykle zwraca się już po 10 latach. Mając na uwadze, że panele słoneczne mogą pracować wydajnie nawet przez 30 lat, możemy liczyć na spore oszczędności przez wiele lat.

To nie jedyna zaleta. Postępujące zmiany klimatyczne na Ziemi są ważną przesłanką do dywersyfikacji źródeł energii. Rezygnacja z energii czerpanej ze źródeł nieodnawialnych na rzecz energii słonecznej, która jest odnawialna, niewyczerpywalna i czysta, to słuszne posunięcie. W trakcie jej pozyskiwania i użytkowania nie emituje się gazów cieplarnianych do atmosfery, a dzięki temu, że działa wydajnie latami, to zanieczyszczenia powstające przy produkcji czy utylizacji paneli są znikome. 

Ponadto mikroinstalacja, jak i większa elektrownia słoneczna, nie wymaga naszej uwagi i może pracować wydajnie latami. Prawidłowo stworzona instalacja działa samoczynnie, a co więcej – nie trzeba obawiać się dodatkowych nakładów finansowych. Mając już swoją instalację fotowoltaiczną w Sandomierzu, warto o nią dbać – zlecać okresowe prace inwentaryzacyjne serwisantom czy raz na kilka lat zamówić przegląd instalacji elektrycznej przez specjalistów, co zwiększy bezpieczeństwo.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Sandomierzu

Obawiasz się, że wydatek związany z inwestycją jest zbyt duży? Pamiętaj o tym, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, by czerpać energię ze słońca! Obecnie na inwestycje w odnawialne źródła energii udostępniane są liczne formy finansowania na korzystnych warunkach – od leasingów dla firm, przez zielone kredyty czy pożyczki na preferencyjnych warunkach.

To jednak nie wszystko, możliwe jest też skorzystanie z dotacji. Jakich? Dofinansowanie fotowoltaiki w Sandomierzu jest możliwe w ramach takich programów, jak: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Ponadto można też poszukać innych środków, udostępnianych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych czy skorzystać z ulg podatkowych (ulga termomodernizacyjna, ulga dla rolników na fotowoltaikę).

Opcji jest wiele – wystarczy po nie sięgnąć!  Potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Dofinansowanie fotowoltaiki w Sandomierzu to nasza specjalność! Nie tylko projektujemy i tworzymy systemy fotowoltaiczne, ale też pomagamy w uzyskaniu korzystnego finansowania, dotacji i dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Sandomierzu – dlaczego my?

Zależy nam na Twoim zadowoleniu. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie inwestycji w fotowoltaikę. Od audytu, przez projekt, wycenę, aż po realizację i prace serwisowe. Wszystko po to, abyś obniżył rachunki za prąd do absolutnego minimum! Ponadto zadbamy o to, by instalacja PV była wykonana zgodnie ze sztuką i wszelkimi zabezpieczeniami. Stawiamy na jakość, a nie szybkość czy ilość, niemniej działamy terminowo i wedle wszelkich procedur. To Twoja satysfakcja jest naszym priorytetem! Chcesz wiedzieć więcej? A może już teraz umówić montaż paneli fotowoltaicznych w Sandomierzu? Daj nam znać, a odpowiemy na Twoje wszelkie pytania. Do usłyszenia!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!