Fotowoltaika Gniezno

Fotowoltaika Gniezno to gorący temat ostatnich lat. Na inwestycję decydują się klienci indywidualni, rolnicy i przedsiębiorcy. Powód? Przede wszystkim wysokie ceny energii elektrycznej i chęć generowania oszczędności. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych? Sprawdź, jak działa taki system, jak uzyskać na niego dotację i jakie ma zalety. Poznaj również ofertę naszej firmy!

fotowoltaika gniezno

Fotowoltaika Gniezno – jak działa?

System fotowoltaiczny składa się z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają i odgrywają niezwykle ważne role. Najważniejsze są oczywiście panele słoneczne. Te mogą być polikrystaliczne (tańsze, jednak mniej wydajne) lub monokrystaliczne (najlepsze, oferujące świetną sprawność). Gdy do ogniw fotowoltaicznych, z których zbudowane są panele, docierają wiązki światła, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten następnie musi zostać zmieniony w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (lub falownik). Sprzęt przekształca energię, a ta już po chwili dociera do gniazdek i może zasilać domowe urządzenia elektryczne.

Jeśli wyprodukowana energia elektryczna nie zostanie wykorzystana od razu, może trafić do zakładu energetycznego, w którym będzie magazynowana. Właściciel może ją odebrać na zasadzie upustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu 12 miesięcy. Pozostała część energii zostaje przekazana na poczet zakładu jako opłata za magazynowanie. Tutaj jednak kluczowe jest, by instalacja fotowoltaiczna była dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy i odpowiadała na zapotrzebowanie na energię podmiotu. Nadwyżki nieodebrane w ciągu roku po prostu przepadają, z kolei niedobór energii wiąże się z koniecznością jej zakupu od dostawcy, a tym samym ponoszeniem dodatkowych wydatków na rachunki za prąd.

Panele fotowoltaiczne Gniezno – czy warto?

Fotowoltaika to skuteczny sposób na to, by pozyskiwać energię elektryczną ze słońca, będącego odnawialnym źródłem energii. Energia jest niewyczerpywalna i “zielona”, co oznacza, że podczas jej produkcji ograniczona jest emisja CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery. Jeśli więc zależy Ci na tym, by w życiu działać bardziej na rzecz środowiska, warto rozważyć inwestycję w panele PV. Tym bardziej, że niosą one za sobą wiele innych, wymiernych korzyści.

Na uwagę zasługują kwestie finansowe. Oczywiście wydatek początkowy nie jest mały. Instalacja o mocy 5kW, odpowiednia dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego, będzie kosztować ok. 25 tysięcy złotych. Jaka będzie wycena Twojej instalacji? To zależy od jakości komponentów, umiejscowienia instalacji czy zapotrzebowania na energię. Przedział cen to od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1kW mocy. Jeśli chodzi o czas zwrotu przedsięwzięcia, to dobrze zoptymalizowana instalacja pod kątem mocy zwykle spłaca się przez kilkanaście lat. Mając na uwadze, że żywotność paneli oceniana jest przez producentów na około 30 lat, to można spodziewać się generowania sporych oszczędności przez wiele lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Gnieźnie

Nasłonecznienie w Polsce jest absolutnie wystarczające, by w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Ceny komponentów instalacji są coraz bardziej atrakcyjne, a dodatkowo można liczyć na atrakcyjne metody finansowania czy bezzwrotne dotacje i ulgi podatkowe. Dla inwestorów przewidziane są “zielone kredyty”, pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych) czy leasingi dla firm. Poza tym zainteresowani, którzy spełnią określone wymogi i złożą dokumenty w trakcie trwania naboru wniosków, mogą liczyć na dofinansowanie fotowoltaiki w Gnieźnie – np. w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Energia Plus” (dla firm) czy “Agroneregia” (dla rolników). Dodatkowo pojawiają się też opcje ulg podatkowych – np. ulga dla rolników na fotowoltaikę czy ulga termomodernizacyjna. Potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu formularzy? A może masz pytania odnośnie dotacji? Skontaktuj się z naszymi doradcami, a dołożymy wszelkich starań, aby pomóc.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Gniezno – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób pomoże Ci w zbudowaniu własnej elektrowni słonecznej? Doskonale trafiłeś! Posiadamy wieloletnie doświadczenie, współpracujemy z renomowanymi producentami paneli fotowoltaicznych i dokładamy wszelkich starań, abyś był zadowolony z naszych działań. Zapewniamy bezpłatny audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i wsłuchujemy się w Twoje potrzeby. Wszystko po to, aby przygotować dla Ciebie indywidualny projekt, odpowiadający Twoim wymaganiom. Po akceptacji projektu i wyceny umawiamy dogodny termin przeprowadzenia prac montażowych.

W naszych szeregach pracują eksperci, którzy wykonają terminowo i zgodnie ze sztuką proces instalacji i przyłączeń, abyś już wkrótce mógł cieszyć się obniżonymi rachunkami za energię elektryczną i czerpał swój prąd ze słońca! Żadna podwyżka cen energii nie będzie Ci straszna, a korzyści z własnej instalacji PV będziesz odnotowywać latami. Chcesz wiedzieć więcej o modułach fotowoltaicznych dla domu, firmy albo gospodarstw rolnych? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!