Fotowoltaika Lubelskie

Instalacje fotowoltaiczne lubelskie stają się coraz popularniejsze. Klienci indywidualni, firmy i rolnicy decydują się na pozyskiwanie energii ze słońca, a tym samym na oszczędzanie na rachunkach za prąd. To jednak nie wszystkie zalety wynikające z montażu fotowoltaiki. Poznaj je wszystkie, sprawdź jak działają panele i dowiedz się, jak uzyskać dotację. Odpowiadamy na najważniejsze pytania i przedstawiamy naszą ofertę!

fotowoltaika lubelskie

Jak działa fotowoltaika lubelskie?

Jeśli masz już dość wysokich rachunków za zakup energii elektrycznej, a co więcej – zależy Ci, by być bardziej proekologicznym, warto zainteresować się montażem instalacji fotowoltaicznej. Dzięki niej możliwe jest pozyskiwanie czystej, odnawialnej i nieszkodliwej dla środowiska energii. Jak działa fotowoltaika lubelskie? Oczywiście do prawidłowego funkcjonowania systemu niezbędne są wszystkie komponenty – wydajne panele fotowoltaiczne, inwerter (falownik), okablowanie, zabezpieczenia i akcesoria montażowe. Panele składają się z ogniw fotowoltaicznych, w których po odebraniu promieni słonecznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne – wówczas powstaje napięcie i dochodzi do produkcji prądu stałego. Aby ten mógł jednak zasilać sprzęty, musi zostać skonwertowany do prądu przemiennego. W tym nieodzowną rolę odgrywa inwerter – przystosowuje on prąd do parametrów takich, jakie panują w sieci, ale też kontroluje pracę całej instalacji i dostarcza użytkownikowi informacji na jej temat.

Działanie fotowoltaiki lubelskie warto też przedstawić w kontekście eksploatacji wyprodukowanej energii. Zacznijmy od tego, że instalacja PV najwydajniej działa w długie, słoneczne dni, dzięki czemu zwykle powstają nadwyżki. Te trafiają do sieci publicznej, gdzie są magazynowane. Kiedy instalacja produkuje mniej prądu niż jest potrzebne (np. zimą), wówczas można odebrać nadwyżki na zasadzie opustu. W tej sytuacji prosument płaci zaledwie 20 lub 30 % wartości rachunków za prąd – jest to po prostu opłata za magazynowanie energii. Co istotne, rozliczenia z zakładem energetycznym odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Oznacza to, że niespożytkowane w ciągu roku pokłady energii po prostu przepadają.

Fotowoltaika lubelskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Wielu Klientów zastanawia się, czy montaż paneli fotowoltaicznych na Lubelszczyźnie ma sens. Generalnie warto wyjaśnić, że ilość dni słonecznych w Polsce jest wystarczająca, by w pełni był wykorzystywany potencjał z paneli słonecznych. Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, a odpowiednio zamontowana fotowoltaika gwarantuje zadowalające efekty.

Oczywiście koszt instalacji paneli jest stosunkowo wysoki – niezbędny jest kapitał bądź też można skorzystać z innych form finansowania, m.in. pożyczki, kredytu czy leasingu. W związku z tym wiele osób zastanawia się, czy inwestycja na pewno jest opłacalna. Tutaj przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że wydatek jest jednorazowy – później panele słoneczne działają samoczynnie, długotrwale i właściwie bezawaryjnie. Nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych, a ewentualne naprawy serwisowe są najczęściej objęte gwarancją.

Jeśli chodzi o czas zwrotu, to tutaj wszystko zależy od mocy paneli fotowoltaicznych i ich jakości, a także tego, jak bardzo ceny za energię będą wędrowały ku górze. Im prąd będzie droższy, tym fotowoltaika lubelskie może szybciej doczekać się zwrotu z inwestycji.

Systemy fotowoltaiczne w województwie lubelskim – dotacje, ulgi

Fotowoltaika Lublin, Chełm, Kraśnik, BIała Podlaska, Zamość, jak i inne inwestycje w województwie lubelskim mogą zostać objęte dofinansowaniami na odnawialne źródła energii i prace termomodernizacyjne. Obecnie rząd, jak i Unia Europejska, na różne sposoby wspierają montaż modułów fotowoltaicznych – dla gospodarstw rolnych, domów, jak i dla przedsiębiorstw.

Dostępne są dotacje w ramach takich programów, jak “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników), ale też ulga termomodernizacyjna, ulga podatkowa dla rolników, pożyczki i kredyty na preferencyjnych warunkach. Oprócz tego instalacje fotowoltaiczne na Lubelszczyźnie nierzadko są dofinansowywane z Regionalnych Programów Operacyjnych dla województwa lubelskiego.

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w lubelskim?

Przede wszystkim warto postawić na firmę z doświadczeniem. Projekt instalacji powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb inwestora, dlatego konieczne jest przeprowadzenie audytu. To on jest podstawą do tego, by wyznaczyć moc instalacji i dobrze opracować plan elektrowni słonecznej.

Nasza firma posiada doświadczenie w projektowaniu instalacji fotowoltaicznych na terenie województwa lubelskiego – zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych czy rolników. Oferujemy kompleksowe doradztwo – w zakresie doboru komponentów fotowoltaiki, jak i uzyskiwaniu dofinansowania. Nasi specjaliści służą pomocą na każdym etapie współpracy, odpowiadają na wszelkie pytania i oferują swoje usługi serwisowe. Jeśli fotowoltaika lubelskie jest w zakresie Twojego zainteresowania – skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!