Fotowoltaika Siemiatycze

Chcesz, by instalacja fotowoltaiczna stała się Twoim źródłem energii? Zależy Ci, by czerpać prąd ze słońca, oszczędzać na rachunkach i tym samym wykonać znaczący krok w stronę ochrony środowiska naturalnego? W takim razie poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z fotowoltaiką Siemiatycze. Dowiedz się, jak działa, jakie ma korzyści oraz sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika siemiatycze

Fotowoltaika Siemiatycze – jak działa?

Aby możliwe było pozyskiwanie energii ze słońca i jej wykorzystywanie do zasilania elektryczności, niezbędne jest zaprojektowanie i stworzenie odpowiedniego systemu. Składa się on z licznych elementów – paneli fotowoltaicznych, inwertera lub falownika, zabezpieczeń, akcesoriów montażowych. Po obliczeniu zapotrzebowania na energię elektryczną, zamawiane są odpowiednie panele słoneczne (monokrystaliczne – droższe, ale wydajniejsze lub polikrystaliczne), a także inne części systemu. Specjaliści tworzą instalację fotowoltaiczną zgodnie z procedurami i dokonują niezbędnych przyłączeń.

Inwestor do wyboru ma dwie możliwości – instalację off-grid, w pełni niezależną od zakładu energetycznego, gdzie energia jest kumulowana w bankach energii (akumulatorach) oraz instalację on-grid, która łączy się z dostawcą energii i tam dostarczane są pokłady energii. Właściciel może je odbierać na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji PV) w ciągu 12 miesięcy. Tu bardzo ważne jest, by fotowoltaika Siemiatycze była dobrze zoptymalizowana pod względem mocy – dzięki temu rachunki za prąd będą ograniczone, ale też nie powstanie ryzyko, że inwestor straci wyprodukowaną przez siebie energię, bo nie będzie w stanie jej spożytkować w ciągu roku.

Panele fotowoltaiczne Siemiatycze – czy warto?

Każda inwestycja wymaga odpowiedniego przygotowania się – poznania plusów i minusów, oceny szans i zagrożeń, podliczenia wydatków i zysków w kolejnych latach. Nie inaczej jest w przypadku fotowoltaiki. Jeśli chcesz zdecydować się na panele fotowoltaiczne w Siemiatyczach, to musisz wiedzieć, że cena inwestycji zależy od wielu czynników – rodzaju i marki komponentów, umiejscowienia systemu, mocy instalacji.

Możesz przyjąć, że za każdy 1 kW mocy zapłacisz od 4 do 6 tysięcy złotych. Jeśli wiec obliczymy zapotrzebowanie na energię i okaże się, że odpowiedni będzie w Twoim przypadku system o mocy 5 kW, to średnio zapłacisz za taką instalację około 25 tysięcy złotych. Możesz oczywiście opłacić przedsięwzięcie z góry, ale też zdecydować się na różne metody finansowania – np. kredyt, leasing czy pożyczkę. Miej również na uwadze fakt, że choć fotowoltaika Siemiatycze wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, to z czasem się zwraca i przynosi zysk. Najczęściej następuje to po około 10-12 latach, choć jeśli ceny energii będą szybowały w górę, może zwrócić się jeszcze wcześniej.

Panele fotowoltaiczne Siemiatycze mają także inne atuty – działają wydajnie przez wiele lat (nawet 30) i nie wymagają doinwestowywania. Najczęściej objęte są wieloletnią gwarancją producenta, a przy tym działają samoczynnie. Do zadań właściciela należy zlecenie ekspertom prac konserwacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta, co wydłuży żywotność paneli słonecznych i sprawi, że będą wydajnie działać. Poza tym fotowoltaika to sposób na pozyskiwanie energii odnawialnej i niewyczerpywalnej. Ograniczona zostaje emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery, co ma bardzo korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Siemiatyczach

Mieszkańcy województwa podlaskiego mogą liczyć na wsparcie finansowe inwestycji. Jest to możliwe w ramach programów dotacyjnych na proekologiczne inicjatywy, jak np. systemy solarne, pompy ciepła, prace termomodernizacyjne czy właśnie panele fotowoltaiczne. Warto sprawdzić m.in. takie programy, jak: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla gospodarstw rolnych) czy “Energia Plus” (dla firm). Co jednak istotne, zasady udzielania środków, jak i sumy wsparcia, różnią się, zależnie od edycji. Jeśli zatem planujesz ubiegać się o dofinansowanie fotowoltaiki w Siemiatyczach, możesz skorzystać z pomocy naszych doradców, którzy podpowiedzą, jakie kryteria musisz spełnić, by otrzymać środki w ramach dostępnych programów. Sprawdzimy również, czy możesz liczyć na ulgę podatkową z racji swojej inwestycji.

Montaż paneli fotowoltaicznych Siemiatycze – dlaczego my?

Odnawialne źródła energii to gorący temat. Wiele osób decyduje się na systemy solarne oraz na fotowoltaikę. Poszukujesz firmy, która zrealizuje dla Ciebie całe zlecenie, doradzi i sprawi, że wkrótce będziesz mógł przetwarzać energię słoneczną w elektryczną? Doskonale trafiłeś! Jesteśmy grupą ekspertów, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces tworzenia instalacji fotowoltaicznej w powiecie siemiatyckim – do audyt, przez projekt, wycenę, montaż, przyłącza, aż po usługi serwisowe. W naszych szeregach pracują eksperci, którzy dbają o detale i przykładają ogromną wagę do tego, by montaż fotowoltaiki w miejscowości Siemiatycze przebiegł wedle procedur. Wszystko to sprawi, że przez wiele lat będziesz mógł korzystać z ogniw fotowoltaicznych, aby uniknąć podwyżek cen energii i cieszyć się swoim własnym, ekologicznym prądem. Chcesz wiedzieć więcej o montażu instalacji lub umówić spotkanie z naszym doradcą? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!