Fotowoltaika Kędzierzyn-Koźle

Panele fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie energii ze słońca i obniżenie rachunków za prąd. To ekologiczne przedsięwzięcie, które jest wspierane finansowo poprzez różne programy dotacyjne. Rozważasz stworzenie własnej elektrowni słonecznej? Chcesz wiedzieć, jakie zalety ma instalacja i dlaczego fotowoltaika Kędzierzyn-Koźle to dobre posunięcie? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika kędzierzyn koźle

Fotowoltaika Kędzierzyn-Koźle – jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna może działać poprzez połączone ze sobą elementy. Podstawowym i najważniejszym komponentem są panele słoneczne, które składają się z ogniw fotowoltaicznych. Te mają zdolność do produkcji prądu stałego wskutek padających promieni świetlnych – następuje to poprzez powstawanie zjawiska fotowoltaicznego. Tutaj do gry wchodzi inwerter (falownik), który konwertuje prąd stały w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, więc z wyprodukowanego prądu można korzystać niemal natychmiast.

Co jednak, gdy nie wykorzystamy go w całości? Wówczas rozwiązaniem jest instalacja typu on-grid. Pozwala ona na magazynowanie nadwyżek przez zakład energetyczny, od którego można odebrać je w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji) w ciągu roku. Bardzo ważne jest to, by moc fotowoltaiki była dostosowana do zapotrzebowania na zapotrzebowanie na energię podmiotu. Nadwyżki niewykorzystane w ciągu roku po prostu przepadną, z kolei niedobór będzie trzeba uzupełnić pobierając energię elektryczną od zakładu, co wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Fotowoltaika w Kędzierzynie-Koźlu – czy warto?

Odnawialne źródła energii cieszą się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem. Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome zmian środowiskowych, takich jak ocieplenie klimatu, wylesienie, degradacja gleby czy składowanie odpadów. Poszukuje się zatem rozwiązań, które pozwolą na szerzenie działań proekologicznych. Jednym z nich jest niewątpliwie fotowoltaika, będąca sposobem na pozyskiwanie energii odnawialnej i niewyczerpywalnej ze słońca. Dzięki temu znacząco redukujemy produkcję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery, a tym samym działamy na rzecz planety i jej obywateli.

Poza ekologią, montaż instalacji PV Kędzierzyn Koźle, to także szansa na oszczędności. Choć początkowo ich perspektywa jest bardzo odległa, to jednak można liczyć na spory zysk. Ile kosztuje fotowoltaika i kiedy się zwraca? Wiele oczywiście zależy od tego, jakie panele słoneczne wybierzemy, jaka będzie moc instalacji i jakie będą warunki atmosferyczne. Szacuje się, że dobrej jakości instalacja o mocy 5kW (odpowiednia dla czteroosobowego gospodarstwa domowego) kosztuje ok. 25 000 złotych wraz z montażem i zwraca się po ok. 10 latach. Mając na uwadze, że panele mogą wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat, to czeka nas ok. 20 lat oszczędności na koncie.

Dotacje na panele fotowoltaiczne Kędzierzyn-Koźle

Obawiasz się, że wycena fotowoltaiki przerośnie Twoje możliwości finansowe? Musisz zatem wiedzieć, że nie trzeba dysponować pełnym kapitałem, aby zdecydować się na inwestycję. Istnieje możliwość skorzystania z pożyczek na preferencyjnych warunkach, zielonych kredytów czy leasingów dla firm. Co więcej, inwestycje w panele fotowoltaiczne, systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne, są wspierane finansowo poprzez programy dotacyjne.

Jak uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Kędzierzynie-Koźlu? Przede wszystkim należy zorientować się, jakie nabory wniosków są organizowane oraz jakie wymogi należy spełnić, by otrzymać wsparcie finansowe na swoje przedsięwzięcie. W całej Polsce co roku realizowane są takie programy, jak “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Przyznawane środki, jak i warunki ich udzielania, są zróżnicowane, wiec warto być na bieżąco. Potrzebujesz wsparcia przy dopełnieniu formalności? Nasi doradcy z przyjemnością pomogą.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Kędzierzyn-Koźle – dlaczego my?

Województwo opolskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii, a w związku z tym pojawia się też wiele firm, które oferują swoje usługi. Dlaczego to nam warto powierzyć montaż paneli fotowoltaicznych w Kędzierzynie-Koźlu? Przede wszystkim posiadamy bezcenne doświadczenie i wiele udanych realizacji dla klientów indywidualnych, firm i rolników. Tworzymy mikroinstalacje, ale też potężne farmy fotowoltaiczne. Montujemy panele na gruncie i na dachach. Współpracujemy z najlepszymi producentami paneli PV i zapewniamy terminową, bezproblemową realizację usługi. W naszych szeregach pracują eksperci, którzy wykonują audyty, wyliczają zapotrzebowanie na energię, projektują instalacje i dokonują kosztorysowania. Po akceptacji wyceny umawiamy termin montażu i dokonujemy przyłączeń. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy, a jeśli masz pytania – chętnie na nie odpowiemy. Fotowoltaika Kędzierzyn-Koźle nie ma przed nami tajemnic!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!