Fotowoltaika Wysokie Mazowieckie

Rozwój branży fotowoltaicznej można dostrzec w całym kraju. Na dachach, jak i gruncie, pojawia się coraz więcej instalacji PV, które zapewniają produkcję energii elektrycznej dla gospodarstw rolnych, firm i domów. Rozważasz inwestycję? Dowiedz się, jak działają panele fotowoltaiczne Wysokie Mazowieckie, jakie mają zalety i jak otrzymać na nie dotację. Prezentujemy odpowiedzi na najważniejsze pytania i zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

Fotowoltaika Wysokie Mazowieckie

Fotowoltaika Wysokie Mazowieckie – działanie

Instalacja fotowoltaiczna to najlepszy sposób na to, by ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Jeśli planujesz inwestycję, to warto dowiedzieć się, jak działa fotowoltaika Wysokie Mazowieckie. Otóż składa się na nią wiele elementów, które są wzajemnie od siebie zależne i bez których system nie mógłby właściwie funkcjonować. Kluczowe są tutaj oczywiście panele słoneczne, zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego wskutek padających promieni słonecznych. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Aby ten mógł zasilać urządzenia, musi być zmieniony w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (falownik). Poza tym ważnymi elementami systemu fotowoltaicznego są też zabezpieczenia, które dbają o prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie sprzętu, przewody elektryczne czy akcesoria montażowe.

Produkcja prądu następuje w czasie rzeczywistym, więc można z powodzeniem korzystać z pokładów energii od razu. Niemniej fotowoltaika Wysokie Mazowieckie może generować więcej prądu niż jesteś w stanie spożytkować na bieżąco. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym i odbieranie ich w okresie zwiększonego zapotrzebowania (np. jesienią lub zimą). Właściciel ma na to 12 miesięcy od chwili produkcji – wówczas może wykorzystać zgromadzone pokłady energii w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji. Pozostała część zostaje przekazana zakładowi energetycznemu jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Wysokie Mazowieckie – czy warto?

Fotowoltaika ma mnóstwo zalet, stąd też jej rosnąca popularność. Jeśli wahasz się, czy warto się na nią zdecydować, przedstawiamy najważniejsze korzyści. Otóż zacznijmy od tego, że panele fotowoltaiczne Wysokie Mazowieckie mogą pracować niezwykle wydajnie. Nasłonecznienie w Polsce jest absolutnie wystarczające, aby wykorzystać w pełni potencjał instalacji.

Po drugie sprzęt nie wymaga w trakcie pracy uwagi ani dodatkowych nakładów finansowych. Raz zainwestowane środki nie wymagają od nas dodatkowego doinwestowywania. Choć początkowo koszt może wydawać się duży (szacuje się, że instalacja PV kosztuje ok. 4-6 tysięcy za każdy 1kW mocy), to jednak z czasem przedsięwzięcie się zwraca i zaczyna generować oszczędności. Tym bardziej, że producenci określają czas działania paneli na nawet 30 lat, a średnio fotowoltaika zwraca się po około 10-12 latach.

Niepodważalną zaletą instalacji fotowoltaicznej w Wysokiem Mazowieckim jest także ekologia. Słońce jest odnawialnym źródłem energii – niewyczerpywalnym, a zarazem zielonym. Korzystając z energii słonecznej ograniczasz emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery, co ma ogromne znacznie dla środowiska naturalnego!

Dofinansowanie fotowoltaiki w Wysokiem Mazowieckim

Czy wiesz, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, aby stworzyć swoją instalację fotowoltaiczną? Istnieją dodatkowe możliwości finansowania na bardzo korzystnych warunkach – m.in. “zielone kredyty”, pożyczki na fotowoltaikę na preferencyjnych zasadach (niskie oprocentowanie, brak prowizji) czy leasingi dla firm.

Co więcej, możliwe jest też obniżenie kosztów inwestycji poprzez różne programy – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady udzielania dotacji, jak i kwoty przyznawane w ramach programów są zmienne, dlatego warto śledzić informacje na bieżąco.

Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Wysokiem Mazowieckim – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w tej kwestii! Masz także możliwość ubiegania się o środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych albo skorzystania z ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników).

Montaż paneli fotowoltaicznych Wysokie Mazowieckie – dlaczego my?

Województwo podlaskie prężnie się rozwija jeśli chodzi o branżę fotowoltaiczną. Planujesz inwestycję i szukasz firmy, która odpowie na Twoje pytania, doradzi, stworzy projekt i dokona montażu instalacji? Świetnie trafiłeś! Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie odnawialnych źródeł energii, tworzenia instalacji PV, ale też pomp ciepła czy systemów solarnych. Bez względu na to, czy interesują Cię mikroinstalacje, farmy fotowoltaiczne czy elektrownie słoneczne odpowiadające na potrzeby przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnego – możesz na nas liczyć. Na początku przeprowadzimy audyt i obliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną w skali roku. Na tej podstawie nasi eksperci stworzą indywidualny projekt wraz z wyceną. Po akceptacji umówmy termin zakupu i montażu systemu fotowoltaicznego w powiecie wysokomazowieckim, abyś już wkrótce mógł obniżyć swoje rachunki za prąd i czerpać energię ze słońca! Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!