Fotowoltaika Szczecinek

Instalacja fotowoltaiczna to skuteczny sposób na czerpanie energii elektrycznej z odnawialnego, alternatywnego źródła. Ma to przełożenie na obniżenie wydatków na rachunki za prąd, ale też uniezależnienie się od dostawców energii. Jak działa fotowoltaika Szczecinek? Jakie ma zalety? Czy można otrzymać dotację? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika szczecinek

Fotowoltaika Szczecinek – jak działa?

Stoisz przed dylematem, czy zainwestować w panele fotowoltaiczne w Szczecinku? W takim razie dowiedz się, jak taka instalacja działa. Otóż system fotowoltaiczny składa się z wielu połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te absorbują promienie słońca i inicjują zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja energii elektrycznej, a dokładniej mówiąc – prądu stałego. Niemniej prąd ten nie jest zgodny z siecią, dlatego musi zostać skonwertowany w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (lub falownik). Wówczas zostaje on przystosowany do parametrów sieci i trafia do gniazdek, dzięki czemu może zasilać wszelkiego typu urządzenia.

Fotowoltaika Szczecinek produkuje prąd w czasie rzeczywistym, co oznacza, że niemal natychmiast jest on dostępny dla użytkowników i może być spożytkowany. Co jednak, gdy powstaną nadwyżki? Są dwa rozwiązania. Pierwsze to instalacja off-grid, czyli niepołączona z siecią, a wręcz całkowicie oderwana od zewnętrznych sieci energetycznych. Jeśli chce się magazynować energię, to pojawia się konieczność zakupu drogich baterii i ich systematycznego ładowania. Znacznie tańszą i częściej wybieraną opcją są instalacje on-grid, czyli podpięte do sieci. Wówczas nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego, z którego mogą być odbierane na zasadzie opustu w ciągu 12 miesięcy (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji PV).

Panele fotowoltaiczne Szczecinek – czy warto?

Kiedy pojawiają się rozważania na temat inwestycji w panele fotowoltaiczne w Szczecinku, czy to dla gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy, na pierwszy plan wysuwają się kwestie finansowe. Otóż inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem, który dopiero po czasie zwraca się i przynosi realny zysk.

Ile kosztuje system fotowoltaiczny? To oczywiście zależy od wielu zmiennych – m.in. mocy instalacji PV, rodzaju czy marki paneli. Szacuje się jednak, że za każdy 1kW mocy płaci się od 4 do 6 tysięcy złotych. Jaką moc potrzebujesz? Tutaj oczywiście konieczne są wyliczenia, których dokonuje się na etapie projektowania. Przeciętnie dla czteroosobowego gospodarstwa domowego inwestycja będzie kosztować około 25 tysięcy złotych, ale może się tez zdarzyć, że mniej lub znacznie więcej – jeśli konieczna będzie większa moc lub gdy inwestor zdecyduje się na wydajniejsze, lepszej jakości panele fotowoltaiczne.

Kiedy zwróci się fotowoltaika Szczecinek? Tu również nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od tego, jaki był koszt przedsięwzięcia, jakie będą ceny energii elektrycznej w kolejnych latach albo jak wydajnie będzie pracował sprzęt. Można jednak szacować, że zwrot następuję po około 10-12 latach. Żywotność paneli to średnio nawet 30 lat, więc właściciel może oczekiwać wieloletniego generowania oszczędności. Dodatkowo warto wspomnieć, że instalacja PV nie wymaga dodatkowego doinwestowywania, a ewentualnie naprawy najczęściej następują wskutek udzielonej, wieloletniej gwarancji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Szczecinku

Instalacje fotowoltaiczne można sfinansować na wiele sposobów – z własnych oszczędności, rozkładając płatność na raty, biorąc kredyt, korzystając z pożyczek na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorcy mają dodatkowo opcję leasingu czy dzierżawy. Poza tym istnieją różne opcje obniżenia wydatku na przedsięwzięcie. Proekologiczne inicjatywy są bowiem objęte programami dotacyjnym. Dofinansowanie fotowoltaiki w Szczecinku jest możliwe np. z programów “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, “Agroenergia” dla rolników czy “Energia Plus” dla firm.

Tu jednak należy mieć na uwadze fakt, że nabory wniosków odbywają się okresowo, a sumy udzielanych środków zmieniają się zależnie od edycji i są ograniczone. Warto jednak spróbować – to szansa na pomniejszenie kosztów przedsięwzięcia o kilka tysięcy. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności i pozyskaniu dotacji na panele fotowoltaiczne Szczecinek.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Szczecinku – dlaczego my?

Panele i instalacje fotowoltaiczne od lat cieszą się sporą popularnością. Powstają więc przydomowe elektrownie słoneczne, mikroinstalacje, instalacje PV o różnej mocy, farmy fotowoltaiczne. Szukasz firmy, która zaprojektuje dla Ciebie instalacje fotowoltaiczne Szczecinek, przeprowadzi profesjonalny montaż, a przy tym zaoferuje atrakcyjną cenę? Świetnie trafiłeś! Jesteśmy firmą działającą w branży od lat. W naszych szeregach pracują eksperci, którzy prowadzą Cię przez cały proces i rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Rozpoczynamy od audytu i wywiadu, następnie obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i na tej podstawie tworzymy indywidualny projekt wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji, zamawiamy panele słoneczne i inne elementy systemu od producentów, z którymi współpracujemy. Umawiamy dogodny termin montażu. Gwarantujemy profesjonalizm, terminowość i skrupulatność. Zależy nam, by instalacja fotowoltaiczna w Szczecinku działała wydajnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!