Fotowoltaika Konstantynów Łódzki

Panele fotowoltaiczne to inwestycja, na którą decydują się właściciele domów, firm i gospodarstw rolnych. Instalacja pozwala bowiem na czerpanie prądu z odnawialnych źródeł energii, przez co jest ekologicznym i oszczędnym sposobem produkcji energii. Interesuje Cię fotowoltaika Konstantynów Łódzki? Sprawdź, jak działa, jakie ma zalety, jak uzyskać na nią dotację i poznaj ofertę naszej firmy!

fotowoltaika konstantynów

Fotowoltaika Konstantynów Łódzki

Instalacja fotowoltaiczna to system składający się z wielu elementów, które ze sobą współpracują i umożliwiają przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. Główne zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Panele mogą być monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Pierwsze to zdecydowanie najbardziej rekomendowana opcja, ponieważ są nowoczesne, oferują najwyższą efektywność i najbardziej wydajną produkcję energii elektrycznej przy wykorzystaniu niewielkiej powierzchni. Drugie są tańsze, ale oferują niższą wydajność, przez co są mniej efektywne. Kiedy do ogniw docierają promienie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera (lub falownika), w którym jest zmieniany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci.

Wyprodukowana energia może być wykorzystywana na bieżąco, ale również istnieje możliwość jej magazynowania. Ma to sens szczególnie pod tym względem, że w okresie wiosenno-letnim powstaje zwykle znacznie więcej prądu niż jesteśmy w stanie spożytkować. Wówczas te nadwyżki mogą trafić do zakładu energetycznego i być odbierane w wymiarze 70 lub 80% w ciągu roku (pozostała część przechodzi na rzecz zakładu jako opłata za magazynowanie). Tutaj nasuwa się od razu wniosek – fotowoltaika Konstantynów Łódzki powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii przepadają, z kolei niedobór energii w skali roku sprawi, że konieczne będzie dokupowanie jej od dostawcy.

Panele fotowoltaiczne Konstantynów Łódzki – czy warto?

Inwestycje w systemu fotowoltaiczne często poddawane są w wątpliwość z uwagi na opłacalność. Warto więc nieco zastanowić się nad kosztami, czasem zwrotu i innymi atutami przedsięwzięcia. Otóż zacznijmy od tego, ile kosztują panele fotowoltaiczne Konstantynów Łódzki. Choć cena nie jest jednoznaczna i zależy od rodzaju komponentów czy wielkości instalacji, to przyjmuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio instalacja PV dla czteroosobowego gospodarstwa domowego kosztuje około 25 tysięcy złotych.

Przedsięwzięcie takie zwraca się zwykle przez kilkanaście lat. Ostatecznie czas zależy przede wszystkim od tego, ile będą kosztować panele, jak wydajnie będą działać czy ile będzie kosztować energia elektryczna na przestrzeni następnych lat. Przy obecnych cenach prądu i dobrej jakości panelach słonecznych, można spodziewać się zwrotu po około 10-12 latach, choć może to ulec zmianie. Mając jednak na uwadze, że producenci paneli oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, można spodziewać się generowania oszczędności przez kilkanaście lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Konstantynowie Łódzkim

Czy wiesz, że na montaż instalacji fotowoltaicznej w Konstantynowie Łódzkim możesz otrzymać bezzwrotną dotację? Środki udostępniane są w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, jak i “Energia Plus” dla firm czy “Agroenergia” dla rolników. Co jednak istotne, naboru wniosków realizowane są okresowo, a udzielane kwoty wsparcia, jak i warunki ich przyznawania zmieniają się w zależności od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, możesz liczyć na wsparcie naszych doradców, którzy pomogą Ci przygotować pełną dokumentację i dopełnić wszelkie formalności.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Konstantynowie Łódzkim to jedno. Inną kwestią jest opcja skorzystania z ulg podatkowych – np. ulgi termomodernizacyjnej czy ulgi dla rolników na fotowoltaikę. Co więcej, jeśli nie dysponujesz pełną kwotą potrzebną na inwestycję lub nie chcesz jednorazowo ponosić takiego wydatku, możesz zdecydować się na finansowanie na korzystnych warunkach. Instytucje finansowe oferują zielone kredyty i leasingi na preferencyjnych warunkach, a nierzadko też możliwe jest skorzystanie z pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych).

Montaż paneli fotowoltaicznych w Konstantynowie Łódzkim

Instalacje fotowoltaiczne Konstantynów Łódzki cieszą się sporą popularnością. Na rynku działają liczne firmy, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i wykonawstwa. Dlaczego to nam powinieneś zaufać? Jesteśmy firmą z doświadczeniem w projektowaniu mikroinstalacji, przydomowych elektrowni słonecznych i farm fotowoltaicznych. Z nami Klienci obniżają swoje rachunki za prąd w skuteczny i bezpieczny sposób.

Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli fotowoltaicznych, a w naszych szeregach pracują eksperci, którzy dokładają wszelkich starań, by projekt instalacji był dobrze zoptymalizowany. Przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i przedstawiamy projekt wraz z wyceną instalacji fotowoltaicznej. Po akceptacji umawiamy dogodny termin montażu fotowoltaiki, a nasi montażyści dokładają wszelkich starań, aby stworzyć bezpieczną i wydajną instalację. Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!