Fotowoltaika Lubin

Fotowoltaika Lubin ma wielu zwolenników, a grono zainteresowanych wciąż się powiększa. Inwestycji podejmują się przedsiębiorcy, rolnicy, właściciele domów i domków. Powody? Poszukiwanie oszczędności, ekologia, niezależność. Jeśli również rozważasz zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Lubinie, poznaj wszystkie zalety tego przedsięwzięcia i sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania.

fotowoltaika lubin

Fotowoltaika Lubin – jak działa?

Na instalacje fotowoltaiczne składa się wiele elementów, które wzajemnie się uzupełniają. Najważniejszą część stanowią panele fotowoltaiczne, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy docierają do nich promienie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten jednak nie jest przystosowany do parametrów sieci, przez co nie może zasilać urządzeń. Właśnie w tym miejscu swoje zadanie przejmuje inwerter (lub falownik), który konwertuje prąd stały w przemienny i w czasie rzeczywistym dostarcza go do gniazdek. W efekcie niemal natychmiast możemy cieszyć się wyprodukowaną energią elektryczną.

Zastanawiasz się co z pokładami energii, których nie jesteś w stanie wykorzystywać na bieżąco? Rozwiązaniem jest podłączenie instalacji do sieci i magazynowanie nadwyżek przez zakład energetyczny. Usługa ta pozwala na czerpanie energii w okresie obniżonej produkcji (np. w sezonie zimowym, gdy dni są krótsze i mniej słoneczne). Co jednak istotne, na odbiór zmagazynowanych nadwyżek mamy dokładnie 12 miesięcy od chwili ich produkcji, a ponadto dzieje się to na zasadzie opustu – zakład energetyczny jako opłatę za usługę zachowuje 20 lub 30% energii (zależnie od mocy instalacji). Niewykorzystane w ciągu roku nadwyżki przechodzą na konto zakładu i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. Warto więc, by instalacja PV była dobrze zoptymalizowana pod względem mocy i odpowiadała na zapotrzebowanie energetyczne podmiotu.

Panele fotowoltaiczne Lubin – czy warto?

Planujesz inwestycję w panele fotowoltaiczne, ale zastanawiasz się nad opłacalnością. Musisz wiedzieć, że cena instalacji uzależniona jest od wielu czynników, takich jak zapotrzebowanie na energię, lokalizacja instalacji, rodzaj elementów systemu fotowoltaicznego czy koszty montażu. Szacuje się, że każdy 1kW mocy kosztuje od 4 do 6 tysięcy złotych, a zatem za instalację PV o mocy 5kW (odpowiednią dla czteroosobowego gospodarstwa domowego), zapłacimy od 20 do 25 tysięcy złotych.

Kiedy zwróci się przedsięwzięcie, a fotowoltaika Lubin zacznie generować oszczędności? Tego też nie da się jednoznacznie oszacować, niemniej zwykle następuje to w ciągu 10 – 12 lat. Im bardziej ceny energii elektrycznej będą szybować ku górze, tym szanse na to, że okres zwrotu się skróci są większe. Mając na uwadze, że producenci szacują czas wydajnego działania paneli słonecznych na nawet 30 lat, to można liczyć na wieloletnie oszczędności na rachunkach za prąd.

Poza kwestiami finansowymi, fotowoltaika Lubin to jeszcze wiele innych zalet. Przede wszystkim pozwala na ochronę środowiska. Słońce stanowi ekologiczne, odnawialne i niewyczerpywalne źródło energii, które może w pełni zaspokoić nasze zapotrzebowanie energię. Poza tym własna instalacja daje też niezależność od zakładu energetycznego i zmieniających się cen prądu, podnosi wartość nieruchomości i nie wymaga później dodatkowej pracy ani nakładów finansowych.

Dotacje na fotowoltaikę w Lubinie

Czy wiesz, że możesz obniżyć koszt inwestycji korzystając z bezzwrotnych środków finansowych? W związku z realizowanymi od lat programami, inwestorzy mogą skorzystać z dotacji na panele fotowoltaiczne. Gdzie ich szukać? Są to między innymi programy: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” i “Energia Plus”. Edycje różnią się między sobą zasadami i udzielanymi kwotami wsparcia finansowego, a inwestorzy muszą dopełnić kilku formalności. Jeśli potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z naszymi doradcami. Inne opcje wsparcia finansowego to ulgi podatkowe (m.in. ulga termomodernizacyjna i ulga na fotowoltaikę dla rolników) oraz środki udzielane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Warto skorzystać z dofinansowania, by przedsięwzięcie kosztowało mniej i tym samym szybciej zaczęło przynosić zysk.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Lubin – dlaczego my?

Rozwój fotowoltaiki w województwie dolnośląskim jest zauważalny. W regionie dostrzec można coraz więcej instalacji fotowoltaicznych na dachach i gruntach klientów indywidualnych, ale i firm czy gospodarstw rolnych. Nasza firma stara się spełnić oczekiwania każdego Klienta, dlatego pragniemy oferować kompleksowe usługi doradcze, projektowe, montażowe i serwisowe. Jeśli interesuje Cię montaż instalacji fotowoltaicznych w Lubinie – skontaktuj się z nami. Poznamy Twoje potrzeby, przeprowadzimy audyt, wyliczymy zapotrzebowanie na energię i przygotujemy indywidualny projekt. Po akceptacji wyceny umówimy dogodny termin montażu. Nasze mocne strony to terminowość i wsparcie na każdym etapie współpracy. Masz pytania? Chcesz wiedzieć więcej na temat instalacji paneli fotowoltaicznych? Czekamy na Twój kontakt. Realizacja usług fotowoltaicznych na terenie Lubina i okolic to nasza specjalność.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!