Fotowoltaika Wieliczka

Coraz więcej osób ma dość rosnących cen prądu i szuka rozwiązań, by ograniczyć wydatki na rachunki za energię elektryczną. Jedną z najskuteczniejszych opcji jest oczywiście własna elektrownia słoneczna. Fotowoltaika Wieliczka cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Decydują się na nią osoby prywatne, rolnicy, przedsiębiorcy. Jeśli również rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne w Wieliczce, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę.

fotowoltaika wieliczka

Fotowoltaika Wieliczka – jak działa?

Przemierzając Małopolskę, ale i inne regiony w kraju, można dostrzec jak wiele osób już zdecydowało się na montaż paneli słonecznych. Coraz śmielej myślisz o tym, by dołączyć do tego grona? Dowiedz się zatem, jak działają systemy fotowoltaiczne. Otóż podstawowym ich elementem są panele fotowoltaiczne. Te składają się z niewielkich ogniw fotowoltaicznych połączonych modułowo. W ogniwach znajdują się półprzewodniki (najczęściej są to krzem lub płytki krzemowe). 

Gdy docierają do nich promienie słońca, elektrony znajdujące się pomiędzy warstwami krzemowego półprzewodnika są wprawiane w ruch, czego konsekwencją jest powstanie napięcia elektrycznego. Sytuacja ta nazywana jest zjawiskiem fotowoltaicznym. Dochodzi tutaj do produkcji prądu stałego. Ten jednak nie jest zgodny z parametrami sieci i nie będzie mógł zasilać urządzeń, dlatego ważną rolę w systemach fotowoltaicznych odgrywają też falowniki/inwertery. To one zmieniają prąd stały w przemienny, w ponadto kontrolują pracę całego systemu. 

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Wieliczce?

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na pozyskiwanie energii ze słońca, czyli niewyczerpywalnego i bezpłatnego źródła energii. Jeśli zastanawiasz się, czy przedsięwzięcie jest faktycznie opłacalne – spieszymy z odpowiedzią. Otóż ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, by w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Co więcej, w związku ze spadkiem cen fotowoltaiki w powiecie wielickim, jak i całej Polsce, okres spłaty inwestycji znacząco się skrócił. Szacuje się, że większość instalacji PV zwraca się już po ok. 10 latach! Później inwestor może odnotowywać realne zyski – szczególnie, że szacowany czas wydajnej pracy paneli wynosi około 30 lat.

Nie zapominajmy także o tym, że odnawialne źródła energii są obecnie jednym z gorętszych tematów. Uniezależnienie się od zakładu energetycznego, po to, by czerpać energię ze słońca, jest bardzo ekologiczne. Fotowoltaika Wieliczka pozwala na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Szukając rozwiązań przyjaznych środowisku dla swojego gospodarstwa domowego czy firmy, warto zdecydować się na taką inwestycję.

Na korzyść montażu paneli fotowoltaicznych przemawia także fakt, że nie wymagają one dodatkowych nakładów finansowych. Tym samym, inwestując w instalację, nie należy obawiać się dalszych wydatków. Sprzęt działa samoczynnie latami, bez konieczności ingerencji – jedynie zgodnie z zaleceniami należy zamawiać prace konserwacyjne, które wykonują serwisanci.

Dofinansowanie fotowoltaiki Wieliczka

Chcąc obniżyć rachunki za prąd i czerpać energię z odnawialnych źródeł energii, trzeba liczyć się z wydatkiem adekwatnym do wielkości i mocy instalacji PV. Inwestorzy jednak nie muszą dysponować pełnym kapitałem – mogą zdecydować się na skorzystanie z “zielonych kredytów”, pożyczek na preferencyjnych warunkach czy leasingów dla firm na fotowoltaikę.

To jednak nie wszystko. Dostępne są także dotacje na panele fotowoltaiczne w Wieliczce. Osoby budujące swoje elektrownie słoneczne, mogą sięgnąć po dofinansowania z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm). Tutaj jednak należy mieć na uwadze, że nabory realizowane są w różnych okresach, dlatego warto być na bieżąco. Jeśli potrzebujesz pomocy, bo nie wiesz, z jakiego programu możesz otrzymać wsparcie na montaż instalacji w Wieliczce – skontaktuj się z naszymi doradcami. Pomożemy w wyborze odpowiedniego programu oraz dopełnieniu wszelkich formalności, by otrzymać dofinansowanie.

Profesjonalny montaż fotowoltaiki w Wieliczce – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Wieliczce cieszą się sporą popularnością. Na rynku działa wiele firm oferujących swoje usługi. Dlaczego warto wybrać nas? Przede wszystkim możesz zdać się na doświadczenie i profesjonalizm. W naszych szeregach pracują eksperci różnych branż – kosztorysanci, projektanci, instalatorzy i serwisanci. Zawsze postępujemy według procedur i oferujemy panele fotowoltaiczne od renomowanych producentów w przystępnych cenach.

Projekt instalacji fotowoltaicznej w Wieliczce dostosowany jest do indywidualnych potrzeb Klientów. Zanim go stworzymy, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię, a następnie przedstawiamy projekt wraz z wyceną. Po akceptacji, nasi montażyści przechodzą do instalacji paneli na Twojej posesji i dopełniają wszelkich formalności związanych z przyłączeniem systemu do sieci. Przekonany, by czerpać energię odnawialną z fotowoltaiki w Wieliczce lub okolicy? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!