Fotowoltaika Głogówek

Fotowoltaika to technologia dzięki której można pozyskiwać prąd ze słońca, będącego odnawialnym źródłem energii. Umożliwia to ograniczenie wydatków na rachunki do minimum, a jednocześnie daje niezależność od zakładu energetycznego. Jak działają panele fotowoltaiczne Głogówek? Jakie mają zalety? Czy można uzyskać dofinansowanie? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania oraz sprawdź ofertę naszej firmy! Systemy fotowoltaiczne w opolskim do nasza specjalność!

fotowoltaika głogówek

Fotowoltaika Głogówek – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne to systemy złożone z wielu elementów. Kluczowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych. Te mogą być polikrystaliczne (tańsze, nieco mniej wydajne) lub monokrystaliczne (droższe, ale oferujące lepsze parametry). W panelach znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, które po odebraniu wiązki światła (promieni słonecznych), inicjują zjawisko fotowolaticzne. Jego skutkiem jest produkcja prądu stałego, który następnie musi zostać skonwertowany w prąd przemienny. Za to zadanie odpowiada inwerter (lub falownik) i czyni to w czasie rzeczywistym, a ponadto kontroluje pracę całego systemu.

Energia jest dostępna od razu, ale nie oznacza to, że jeśli na bieżąco jej nie wykorzystujemy to przepada. Istnieje możliwość magazynowania nadwyżek w zakładzie energetycznym. Wówczas pokłady energii trafiają do zakładu i mogą być z niego odbierane na zasadzie opustu w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji), a pozostała część stanowi opłatę za magazynowanie. Co istotne, fotowoltaika Głogówek powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy, bowiem nadwyżki niewykorzystane w ciągu roku przepadają, a niedobór energii powoduje konieczność zakupu jej od dostawcy.

Panele fotowoltaiczne Głogówek – czy warto?

Jeśli chcesz czerpać korzyści z energii odnawialnej, niewyczerpywalnej i “zielonej”, to inwestycja w fotowoltaikę będzie słusznym wyborem. Obawiasz się o opłacalność? Otóż zacznijmy od tego, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym. Poziom nasłonecznienia jest optymalny, by w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Jeśli chodzi o koszt przedsięwzięcia, to szacuje się, że za każdy 1kW mocy instalacji zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Czas zwrotu takiej inwestycji wynosi ok. 10-12 lat, ale mając na uwadze, że producenci szacują żywotność paneli na 30 lat, to można spodziewać się kilkunastoletnich oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Jeśli ponadto ceny prądu będą szybowały w górę, co ma miejsce w ostatnich latach, to czas zwrotu inwestycji będzie krótszy, a oszczędności większe. Nie ma zatem wątpliwości, że aktualnie jest to bardzo dobry czas, by zainwestować w panele fotowoltaiczne w Głogówku.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Głogówku

Czy wiesz, że chcąc stworzyć własną elektrownię słoneczną dla gospodarstwa domowego, rolnego lub firmy, nie musisz dysponować pełnym kapitałem? Instytucje finansowe oferują atrakcyjne metody wsparcia inwestorów – m.in. “zielone kredyty”, leasingi czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym pojawia się możliwość skorzystania z bezzwrotnych dotacji na proekologiczne przedsięwzięcia – np. w ramach programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agoenergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla firm) oraz z ulg podatkowych – np. ulga na fotowoltaikę dla rolników czy ulga termomodernizacyjna. Oczywiście konieczne jest spełnienie określonych wymogów, wypełnienie formularzy i złożenie dokumentów w trakcie trwania naboru wniosków. Jeśli chcesz uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Głogówku i potrzebujesz wsparcia w dopełnianiu formalności – skontaktuj się z naszymi doradcami.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Głogówek – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w okolicy Opola zaoferuje Ci kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy instalacji fotowoltaicznej? Świetnie trafiłeś! Posiadamy bogate doświadczenie w tej branży i dobrze wiemy, jak sprostać oczekiwaniom Klientów. W naszych szeregach pracują eksperci – audytorzy, projektanci instalacji, doradcy, kosztorysanci, instalatorzy i serwisanci. Z ich pomocą możliwe jest stworzenie projektu zgodnego z Twoimi potrzebami.

Na początku przeprowadzamy bezpłatny audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i wsłuchujemy się w potrzeby Klientów. Wówczas możliwe jest stworzenie indywidualnego projektu i przedstawienie go wraz z wyceną do akceptacji. Kiedy ta zostanie uzyskana, zamawiamy wszystkie niezbędne elementy instalacji PV i umawiamy dogodny termin montażu. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby montaż przebiegł sprawnie i zgodnie ze sztuką. Panele fotowoltaiczne w gminie Głogówek mają bowiem działać wydajnie latami, ale też priorytetem jest to, by instalacja PV była bezpieczna. Masz pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!