Fotowoltaika Bytom

Zainteresowanie fotowoltaiką nie słabnie. Wręcz przeciwnie – wiele osób szuka sposobów, by ograniczyć wydatki na rachunki za prąd i żyć bardziej eko. Instalacja PV jest świetnym wyborem i sprawdzi się w przypadku właścicieli domów i domków, firm czy gospodarstw rolnych. Jeśli również rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne Bytom, dowiedz się, jak działa taki system, jakie są jego zalety i w jaki sposób uzyskać dotację.

fotowoltaika bytom

Fotowoltaika Bytom – jak działa?

W Polsce fotowoltaika nabiera na popularności. Inwestorzy dostrzegają zalety tego przedsięwzięcia i chętnie z nich korzystają. Jeśli też rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej, dowiedz się, jak w ogóle taki system działa. Otóż składa się on z wielu elementów, w których wszystkie wzajemnie się uzupełniają i są niezwykle ważne. To panele słoneczne, zabezpieczenia, przewody elektryczne, inwerter/falownik oraz akcesoria montażowe.

Kluczową rolę odgrywają tutaj panele fotowoltaiczne – to w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które powoduje produkcję prądu stałego. Dzieje się to wskutek padających na ogniwa fotowoltaiczne promieni słonecznych. Aby jednak energia mogła zasilać urządzenia, konieczne jest zamienienie prądu stałego w prąd przemienny. Za to odpowiada inwerter (lub falownik). Dzieje się to w czasie rzeczywistym, więc z wyprodukowanych pokładów energii można korzystać od razu.

Co zatem z energią, której nie wykorzystamy od razu? Tutaj z pomocą przychodzi instalacja typu on-grid, która umożliwia magazynowanie energii przez zakład energetyczny. Nadwyżki można wówczas odbierać przez kolejnych 12 miesięcy (np. w okresie obniżonej produkcji energii, czyli zimą). Jeśli jednak właściciel nie wykorzysta ich w ciągu roku, te po prostu przepadną (zostaną przejęte przez zakład energetyczny) i nie będzie należał się za to żaden ekwiwalent.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne Bytom?

Mikroinstalacje fotowoltaiczne, jak i elektrownie słoneczne czy farmy fotowoltaiczne, pozwalają na pozyskiwanie energii z darmowego, odnawialnego i niewyczerpywalnego źródła energii. Tym samym są sposobem na to, by być bardziej eko – własna instalacja PV w znacznym stopniu ogranicza emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Poza kwestiami ochrony środowiska, kluczowym atutem są oszczędności.

Przedsięwzięcie szybko okazuje się bardzo opłacalne. Ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, by dobrze wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Choć wydatek początkowy może wydawać się spory, to jednak warto mieć na uwadze, że średnio inwestycje zwracają się po około 10 latach, a sprzęt może wydajnie działać nawet 30 lat. W efekcie właściciel instalacji może liczyć na oszczędności na rachunkach za prąd przez wiele lat.

Oczywiście fotowoltaika Bytom ma też sporo innych zalet. Jest sposobem uniezależnienie się od zakładu energetycznego i zmieniających się cen energii elektrycznej. Co więcej, instalacja działa wydajnie latami i nie wymaga obsługi. Pracę systemu można kontrolować w dedykowanej aplikacji. To, co na pewno przekonuje inwestorów, to także fakt, że inwestycja nie wymaga dalszych nakładów finansowych. Ewentualne usterki paneli najczęściej są objęte wieloletnią gwarancją producenta sprzętu. Do obowiązków właściciela należą natomiast prace konserwacyjne, dokonywane średnio 2 razy do roku, które wydłużają żywotność paneli i zwiększają ich wydajność.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Bytomiu

Chcąc obniżyć rachunki za prąd i czerpać energię ze słońca, nie musisz dysponować pełnym kapitałem. Istnieją sposoby na to, by rozłożyć ten koszt w czasie – np. korzystając z zielonych kredytów, leasingu albo pożyczek na preferencyjnych warunkach (bez prowizji, niskooprocentowanych). Podmioty finansowe, które udzielają takich form wsparcia inwestorów, mają w swojej ofercie dedykowane rozwiązania w zakresie fotwoltaiki. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz liczyć na doradztwo naszych konsultantów.

Na tym jednak nie kończą się możliwości. Niemal każdy inwestor ma szansę na obniżenie wydatków na fotowoltaikę. Wszystko dzięki bezzwrotnym dotacjom i ulgom podatkowym. Jeśli chodzi o dotacje, to dostępne są one w ramach różnych programów. Mogą się na nie zdecydować zarówno przedsiębiorcy (program “Energia Plus”), rolnicy (program “Agroenergia”) czy klienci indywidualni (programy “Mój prąd”, “Czyste powietrze”).

Dodatkowo czasem pojawiają się też inne możliwości. Dla regionu mogą być udostępniane np. środki z Regionalnych Programów Operacyjnych. Nabory wniosków o dofinansowanie fotowoltaiki w Bytomiu są jednak realizowane w różnych okresach, a ponadto w każdej edycji panują zmienne zasady. Warto śledzić na bieżąco informacje lub zdać się na pomoc naszych ekspertów, którzy pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż paneli fotowoltaicznych Bytom – dlaczego my?

Montaż fotowoltaiki musi być poprzedzony innymi działaniami. Nasza firma stara się oferować kompleksowe usługi, dlatego klient może czuć się zaopiekowany na każdym etapie współpracy. Na początku wsłuchujemy się w potrzeby, przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie energetyczne i wykonujemy indywidualny projekt. Współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych, oferując wysoką jakość w przystępnej cenie. Po przedstawieniu projektu z wyceną, czekamy na akceptację i ustalamy dogodny termin realizacji montażu. Nasze mocne strony to terminowość, profesjonalizm i najwyższy standard usług. Klientom oferujemy ponadto wsparcie serwisowe, doradztwo i pomoc na każdym etapie. Masz pytania i chcesz wiedzieć więcej? Interesują Cię panele fotowltaiczne w Bytomiu? Chcesz czym prędzej obniżyć rachunki za energię elektryczną? A może wciąż się wahasz i pragniesz dowiedzieć się więcej, ile będzie kosztował montaż paneli fotowoltaicznych w Bytomiu? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!