Fotowoltaika Krapkowice

Instalacje fotowoltaiczne w Krapkowicach stają się coraz popularniejsze. W panele słoneczne inwestują osoby prywatne, przedsiębiorcy i rolnicy. Dostrzec możemy zarówno małe elektrownie słoneczne, jak i rozbudowane systemy czy nawet farmy fotowoltaiczne. Powodów jest całkiem sporo! Chcesz je poznać i dowiedzieć się, co mają do zaoferowania panele fotowoltaiczne w Krapkowicach? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika krapkowice

Fotowoltaika Krapkowice – jak działa?

Rozważasz montaż instalacji PV? Znakomicie! Coraz więcej osób decyduje się na takie posunięcie. Elektrownia słoneczna pozwala bowiem na czerpanie energii z odnawialnych źródeł i jest nie tylko oszczędna, ale też bardzo eko! Jak to możliwe, że promienie słoneczne pozwalają na produkcję energii elektrycznej? Oczywiście głównym aspektem jest tutaj budowa paneli. 

Każde ogniwo fotowoltaiczne zbudowane jest bowiem z dwóch krzemowych płytek (+ i -), pomiędzy którymi znajduje się pole elektryczne. Gdy promienie słoneczne zostają pochłonięte i wybijają elektrony z ich miejsc to powstaje dziura elektronowa, będąca nośnikiem ładunku. Skutkiem ruchu elektronów jest wytworzenie różnicy potencjałów, czyli po prostu napięcia elektrycznego. 

Co jednak istotne – panele słoneczne wytwarzają prąd stały, dlatego bardzo ważną rolę odgrywają jeszcze falowniki (inwertery). To dodatkowe urządzenie, które zmienia prąd stały w przemienny, a dodatkowo kontroluje pracę całego systemu fotowoltaicznego.

Zastanawiasz się, co w sytuacji, gdy fotowoltaika Krapkowice będzie produkowała więcej energii niż będziesz w stanie spożytkować? Tutaj najlepszym rozwiązaniem są instalacje typu on-grid. Wpięte do sieci publicznej, pozwalają na magazynowanie nadwyżek przez zakład energetyczny. Prosument może je odebrać w ciągu 12 miesięcy, uiszczając jedynie opłatę za przechowywanie wyprodukowanej energii. Dobrze więc, by moc instalacji PV była dostosowana pod względem mocy do faktycznego zapotrzebowania na energię. Nadprodukcja prądu, którego nie wykorzysta się w ciągu 12 miesięcy sprawi, że ten po prostu przepadnie. Z kolei niedobór będzie generował wysokie rachunki za energię elektryczną.

Panele fotowoltaiczne Krapkowice – zalety

Jeśli wciąż wahasz się, czy warto inwestować w fotowoltaikę w Krapkowicach, spieszymy z odpowiedzią! Otóż zacznijmy od tego, że Polska znajduje się w bardzo korzystnej geolokalizacji. Ilość dni słonecznych jest odpowiednia, by można było w pełni wykorzystać potencjał paneli PV. Co więcej, inwestorzy mogą też skorzystać z dotacji, które obniżą koszt całego przedsięwzięcia (więcej na ten temat znajdziesz poniżej!).

Fotowoltaika niesie za sobą ogrom korzyści dla inwestujących. Przede wszystkim daje niezależność od zakładu energetycznego (np. usterek i przerw w dostawie energii), ale i od rosnących cen rynkowych. Nieustannie szybujące ku górze rachunki za prąd mogą spędzać sen z powiek, a perspektywy na przyszłość w tej kwestii nie prezentują się obiecująco. Własna elektrownia słoneczna to zatem szansa na spore oszczędności! Choć początkowo będą one oznaczały po prostu zwracanie się inwestycji, to jednak z czasem zasilą domowy czy firmowy budżet.

Kolejne atuty to fakt, że taka instalacja działa bezobsługowo, samoczynnie i bezpiecznie latami. Zwykle producenci udzielają na swoje produkty wiele lat gwarancji, więc nie trzeba obawiać się utraty wydajności czy usterek. Istotne jest też to, że montaż instalacji fotowoltaicznej w Krapkowicach nie będzie wymagał dodatkowych nakładów finansowych. Jedyne co trzeba robić, to konserwować sprzęt zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie możemy przejść też obojętnie obok korzyści dla środowiska. Panele fotowoltaiczne pozwalają na pozyskiwanie „zielonej energii”, czyli odnawialnej, nieszkodliwej, niegenerującej śladu węglowego i bezpiecznej dla środowiska. Jeśli chcesz wykonać znaczny krok ku temu, by być bardziej eko, warto postawić na inwestycję w panele PV!

Dofinansowanie fotowoltaiki Krapkowice

Plany o montażu paneli słonecznych czasem są po prostu odwlekane w czasie z uwagi na koszt inwestycji. Warto jednak wiedzieć, że inwestycja w odnawialne źródła energii (oze) jest wspierana na wielu płaszczyznach. Można bowiem skorzystać z atrakcyjnych form finansowania – zielonych kredytów, leasingu, pożyczek na preferencyjnych warunkach. Ale to nie wszystko! Możliwe jest także skorzystanie z dofinansowania fotowoltaiki w Krapkowicach. Co roku realizowane są różne programy rządowe i unijne, które mają zachęcić do proekologicznych rozwiązań. Wśród najpopularniejszych możemy wskazać: „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Agroenergia” (dla rolników) czy „Energia plus” (dla firm). Nierzadko też udostępniane są środki na ten cel w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, a inwestorzy mogą skorzystać z ulg podatkowych (np. termomodernizacyjnej czy dla rolników). Potrzebujesz pomocy? Nasi doradcy doradzą Ci w zakresie dotacji na instalację PV, a także wesprą w dopełnieniu wszelkich formalności!

Montaż paneli fotowoltaicznych w Krapkowicach – dlaczego my?

Fotowoltaika to nasza specjalność. Pracujemy w branży od lat, współpracujemy z renomowanymi producentami urządzeń, a co najważniejsze – działamy kompleksowo! Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc specjalistów na każdym etapie współpracy. Na początku przeprowadzamy rozmowę, by poznać potrzeby inwestora. Później realizujemy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię, a także przygotowujemy projekt instalacji PV wraz z wyceną. Po akceptacji klienta, nasi fachowcy wykonują montaż paneli fotowoltaicznych w Krapkowicach czy okolicznych miejscowościach. Naszym atutem jest też doradztwo – pomagamy w uzyskaniu finansowania, dotacji czy wybraniu najatrakcyjniejszych rozwiązań. Mamy ponadto doświadczenie w instalowaniu pomp ciepła czy systemów solarnych. Możesz na nas liczyć w każdej sytuacji!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!