Fotowoltaika Tarnów

Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że coraz więcej osób rozważa montaż paneli fotowoltaicznych w Tarnowie i okolicy. Dzięki temu, że Polska jest w bardzo dogodnej geolokalizacji, ilość dni słonecznych pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału paneli. Jak działają panele słoneczne, ile kosztuje ich instalacja i czy można uzyskać dotację na fotowoltaikę w Tarnowie? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika tarnów

Fotowoltaika Tarnów – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne w Tarnowie i okolicy zyskują na popularności. Na inwestycje decydują się Klienci indywidualni, którzy tworzą swoje elektrownie słoneczne do zasilania gospodarstwa domowego, ale coraz częściej w panele inwestują również rolnicy i przedsiębiorcy. Atutów jest całkiem sporo, ale jednym z kluczowych jest oczywiście uniezależnienie się od dostaw energii. Jest to możliwe dzięki odpowiednio skomponowanym modułom fotowoltaicznym połączonym w kompletną instalację, która potrafi konwertować energię słoneczną w energię elektryczną.

Jak działa fotowoltaika Tarnów? Na początku warto przyjrzeć się budowie paneli – w nich producenci umieszczają odpowiednie pierwiastki, które mają właściwości półprzewodników. Najczęściej jest to krzem, który na ostatniej powłoce posiada cztery elektrony walencyjne, odpowiadające za zjawisko fotoemisji. Standardowe panele słoneczne wykonane są z modułów, połączonych ze sobą szeregowo oraz równolegle. Ustawia się je pod odpowiednim kątem, dzięki czemu pobór energii z promieniowania słonecznego jest bardziej efektywny. Najlepsze panele fotowoltaiczne w Tarnowie to te odporne na zanieczyszczenia, korozję, wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne, a zarazem wydajne i o mocy dostosowanej do zapotrzebowania inwestora.

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne w Tarnowie?

Montaż instalacji pozwala realnie obniżyć rachunki za prąd – natychmiast po podłączeniu instalacji do sieci. Choć inwestycja jest kosztowna, to jednak z biegiem czasu zaczyna się zwracać. Warto mieć jednak na uwadze to, że montaż instalacji fotowoltaicznej musi być zoptymalizowany pod względem mocy do potrzeb gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy. Jeśli panele fotowoltaiczne będą produkowały tyle energii, ile w ciągu roku zużywa podmiot, to opłaty za prąd będą znikome, a tym samym zwrot z inwestycji nastąpi szybciej. Musimy mieć na uwadze fakt, że nadwyżki wyprodukowane w okresie wzmożonego nasłonecznienia (wiosenno-letnim), mogą być spożytkowane w kolejnych miesiącach – zakład energetyczny rozlicza je bowiem w systemie 12-miesięcznym. Jeśli jednak powstanie ich zbyt dużo i prąd nie zostanie wykorzystany, po prostu przepadnie. Nie ma zatem sensu inwestycja w panele fotowoltaiczne Tarnów, których potencjał nie będzie w pełni wykorzystywany. Inne atuty systemów fotowoltaicznych na terenie województwa małopolskiego to m.in pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii, czyli ekologicznych, niewyczerpywalnych i nie wpływających negatywnie na środowisko oraz to, że profesjonalny montaż dobrej jakości ogniw fotowoltaicznych gwarantuje ich optymalną, bezobsługową pracę przez wiele lat.

Instalacja fotowoltaiczna Tarnów – koszty, dotacje

Fotowoltaika w Tarnowie to gorący temat ostatnich lat. Zwolennicy mówią o opłacalności, oponenci z kolei obawiają się, że czas zwrotu inwestycji jest bardzo długi i przedsięwzięcie okazuje się nierentowne. Jak jest w rzeczywistości? Czy produkcja energii z fotowoltaiki ma sens? Jak najbardziej! Obecnie ceny instalacji PV są znacznie niższe niż jeszcze kilka lat temu. Jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjną cenę wysokiej jakości ogniw fotowoltaicznych oraz profesjonalnego montażu. Szacunkowo za instalację dla domu jednorodzinnego przyjmuje się cenę ok. 25 000 złotych. Od tego można nieco odjąć, jeśli np. skorzysta się z programu “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze”. Dotacje na fotowoltaikę dostępne są także dla rolników – np. w ramach programu “Agroenergia” czy w formie ulgi podatkowej oraz dla przedsiębiorców, np. poprzez program “Energia Plus”. Dodatkowych form dofinansowania można szukać w Regionalnych Programach Operacyjnych, gdzie często środki dotyczą także instalacji fotowoltaiki.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Tarnowie – dlaczego my?

Tarnów – fotowoltaika to nasza specjalność! Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do kontaktu! Przeprowadzamy audyt, badamy potrzeby klientów, obliczamy zapotrzebowanie na energię i przygotowujemy projekt. Nasi doświadczeni specjaliści dokładają wszelkich starań, aby instalacja PV była dostosowana do potrzeb Klientów, a czas zwrotu inwestycji okazał się jak najkrótszy. Co więcej, pomagamy także w uzyskiwani dotacji z różnych programów rządowych i unijnych czy w pozyskiwaniu finansowania, np. kredytów, leasingów czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. Zajmujemy się także realizacją i profesjonalnym montażem. Gwarantujemy naszym Klientom kompleksową obsługę, doradztwo i serwis. Zdecyduj się na montaż paneli fotowoltaicznych w Tarnowie z pomocą naszych ekspertów! Masz pytania? Czekamy na Twój kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!