Fotowoltaika Zamość

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności wśród właścicieli domów, ale na przedsięwzięcie chętnie decydują się również firmy i rolnicy. Montaż paneli to sposób na zaoszczędzeniu na rachunkach za energię elektryczną, a także słuszny krok ku ochronie środowiska naturalnego. Jakie zalety ma fotowoltaika Zamość? Jak działa system fotowoltaiczny? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika zamość

Fotowoltaika Zamość – jak działa?

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe za sprawą systemu fotowoltaicznego. Składa się on z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają. Kluczowe zadanie spoczywa na panelach fotowoltaicznych, które zbudowane są w połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słoneczne (fotony), elektrony wprawiane są w ruch i powstaje prąd stały. Ten następnie musi trafić do inwertera (falownika), w którym zostanie zmieniony w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Wyprodukowana energia jest dostępna natychmiast, ale możliwe jest też jej wykorzystywanie w późniejszym czasie.

Dzięki magazynowaniu nadwyżek w zakładzie energetycznym, właściciel ma 12 miesięcy na ich odbiór w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji. Pozostałych 20 lub 30% przechodzi na rzecz zakładu jako opłata za magazynowanie. Jest to o tyle dogodne rozwiązanie, że fotowoltaika Zamość w sezonie wiosenno-letnim produkuje znacznie więcej prądu niż jesienią i zimą. Jeśli jednak na etapie projektowania systemu fotowoltaicznego zostanie dobrze wyliczone zapotrzebowanie na energię elektryczną, w skali roku instalacja powinna jej produkować tyle, by zaspokoić w pełni zużycie na 12 miesięcy. Wówczas nie zabraknie prądu, co wiązałoby się z dodatkowymi opłatami, ale też nie pozostaną nadwyżki, które by przeszły na rzecz zakładu energetycznego.

Panele fotowoltaiczne Zamość – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiczną, warto byś poznał jej zalety. Zacznijmy od kwestii podstawowej, która interesuje przyszłych inwestorów najbardziej – finanse. Otóż panele fotowoltaiczne Zamość wiążą się ze sporym wydatkiem początkowym, ale z czasem koszty się zwracają, a sprzęt przynosi realny zysk. Ile to kosztuje? Wiele zależy od rodzaju komponentów systemu, ale przyjmuje się, że za każdy 1 kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio za fotowoltaikę o mocy 5 kW zapłacimy około 25 tysięcy złotych.

Kiedy się zwróci? Przy aktualnych cenach energii elektrycznej można spodziewać się, że zwrot nastąpi po około 10-12 latach. Czy zatem to się opłaca? Jak najbardziej, bowiem producenci paneli słonecznych szacują ich żywotność na nawet 30 lat. Można zatem spodziewać się generowania realnych oszczędności przez kilkanaście lat. Tu też warto dodać, że fotowoltaika Zamość nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji, a poza tym pracuje samoczynnie.

Jako kolejny atut montażu paneli fotowoltaicznych możemy wskazać ekologię. Panele fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie energii ze słońca, które jest odnawialnym, niewyczerpywalnym źródłem energii. W trakcie jej produkcji nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery, co ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w Zamościu

Czy wiesz, że inwestycja w fotowoltaikę może być objęta bezzwrotną dotacją? Jest to możliwe w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd” czy “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, “Energia Plus” dla firm czy “Agroenergia” dla rolników. Sumy udzielanych środków są różne, tak jak i różne są wymogi, jakie trzeba spełnić, by takie dofinansowanie na fotowoltaikę w Zamościu otrzymać. Co więcej, nabory wniosków realizowane są okresowo, więc warto śledzić na bieżąco informacje w tym zakresie. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasi eksperci służą radą i udzielą wsparcia przy wypełnianiu formularzy czy dopełnianiu wszelkich formalności.

Dodatkowo warto też wiedzieć, że dostępne są również ulgi podatkowe – m.in. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników. Nierzadko też można liczyć na atrakcyjne formy finansowania – np. pożyczki na preferencyjnych warunkach z Regionalnych Programów Operacyjnych czy zielone kredyty i leasingi, jakich udzielają instytucje finansowe na proekologiczne inwestycje.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Zamość – dlaczego my?

Województwo lubelskie prężnie się rozwija w zakresie odnawialnych źródeł energii. W regionie budują się elektrownie wiatrowe i farmy fotowoltaiczne, a coraz więcej osób decyduje się też na własną inwestycję w OZE poprzez budowę przydomowej elektrowni słonecznej czy stworzenie mikroinstalacji dla firmy. Jeśli rozważasz takie przedsięwzięcie, skontaktuj się z nami! Przeprowadzimy audyt, obliczmy zapotrzebowanie na energię w skali roku, aby dobrać moc instalacji fotowoltaicznej do Twoich potrzeb i stworzymy indywidualny projekt instalacji PV.

Gdy przedstawimy go wraz z wyceną i otrzymamy akceptację, umówimy dogodny termin montażu, a nasi specjaliści przyjadą, by wykonać profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej w Zamościu. Dołożymy wszelkich starań, abyś jak najprędzej obniżył swoje rachunki za prąd i już wkrótce mógł czerpać benefity z energii słonecznej. Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!