Fotowoltaika Łuków

Panele fotowoltaiczne cieszą się sporym zainteresowaniem wśród właścicieli domów, ale nie tylko. Na swoje instalacje PV decydują się też przedsiębiorcy i rolnicy. Głównym powodem są rosnące ceny energii elektrycznej, ale to nie jedyne zalety tego przedsięwzięcia. Fotowoltaika Łuków ma też wiele innych atutów. Dowiedz się, jak działa, co ma do zaoferowania, jak otrzymać na nią dotację oraz sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych w województwie lubelskim przez naszą firmę!

fotowoltaika łuków

Fotowoltaika Łuków – jak działa?

Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z wielu elementów, które połączone ze sobą są w stanie absorbować energię słoneczną i przetwarzać ją na prąd elektryczny. Główne zadanie spoczywa na panelach – te zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które za sprawą odpowiedniej konstrukcji inicjują po otrzymaniu promieni słonecznych zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest powstanie ładunku elektrycznego, czyli inaczej mówiąc – prądu stałego. Ten nie jest zgodny z parametrami sieci, dlatego musi być zmieniony w prąd przemienny. Za tę procedurę odpowiada inwerter lub falownik. Urządzenie to ponadto kontroluje bezpieczną pracę całego systemu.

Prąd trafia do gniazdek właściwie natychmiast i może być wykorzystywany do zasilania urządzeń elektrycznych. Jeśli nie jest spożytkowany na bieżąco, pojawia się opcja magazynowania. W przypadku instalacji off-grid energia jest przechowywana w bankach energii, o które właściciel musi sam zadbać. Posiadanie akumulatorów jednak daje pełną niezależność od zakładu energetycznego, a co za tym idzie – brak rachunków za prąd. Instalacje on-grid są z kolei połączone z siecią publiczną i zakładem energetyczną. Nadwyżki trafiają do zakładu, w którym są magazynowane i następnie w ciągu 12 miesięcy mogą być odebrane przez właściciela. Usługa ta jednak oznacza konieczność oddania na rzecz zakładu 20 lub 30% wyprodukowanej energii (zależnie od mocy instalacji), więc do dyspozycji mamy zaledwie 70 lub 80% swoich nadwyżek.

Panele fotowoltaiczne Łuków – czy warto?

Produkcja prądu z odnawialnych źródeł energii to działanie na rzecz środowiska. Taka energia jest niewyczerpywalna, a przy tym czysta, co oznacza, że nie powoduje emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Poza tym przedsięwzięcie daje niezależność od zakładu energetycznego i rosnących cen energii, co przekłada się na spore oszczędności. Oczywiście początkowo wiąże się ze sporym wydatkiem – za każdy 1kW mocy należy zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Niemniej inwestorzy mogą skorzystać z dogodnych metod finansowania (np. zielone kredyty, leasingi, pożyczki na preferencyjnych warunkach) oraz dotacji.

Poza tym warto pamiętać, że z czasem panele fotowoltaiczne Łuków zwracają się i przynoszą realny zysk. Kiedy? Zwykle następuje to w ciągu 10-12 lat, choć przy rosnących cenach energii elektrycznej może stać się to jeszcze szybciej. Mając jednak na uwadze, że producenci paneli PV oceniają ich żywotność na nawet 30 lat, można spodziewać się co najmniej kilkunastu lat generowania oszczędności na rachunkach. Tutaj też warto zaznaczyć, że fotowoltaika Łuków nie wymaga doinwestowywania w trakcie eksploatacji.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Łukowie

Osoby zainteresowane instalacjami fotowoltaicznymi powinny zorientować się, czy na ich przedsięwzięcie przyznawane są dotacje. Każdego roku w Polsce realizowane są bowiem liczne programy, które wspierają finansowo inwestorów. Dla osób prywatnych dedykowane są “Mój prąd” i “Czyste powietrze”, dla przedsiębiorców “Energia Plus”, a dla rolników “Agroenergia”. Poza tym pojawiają się też szanse uzyskania dofinansowania fotowoltaiki w Łukowe z innych źródeł czy skorzystania z ulgi podatkowej (np. ulga na fotowoltaikę, ulga podatkowa dla rolników). Warto też, by osoby, które chcą czerpać energię za sprawą paneli słonecznych wiedziały, że nie muszą z góry opłacać swojego przedsięwzięcia. Instytucje finansowe oferują zielone kredyty, leasingi, pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat lub potrzebujesz pomocy ekspertów, nasi doradcy są do Twoich usług! Podpowiemy, jakie i gdzie dofinansowanie fotowoltaiki w Łukowie możesz otrzymać i pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Łuków – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zadba o całą realizację przedsięwzięcia związanego z projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznej? Doskonale trafiłeś. Działamy na terenie miejscowości Łuków, ale też w okolicy. Realizujemy zlecenia w zakresie mikroinstalacji, instalacji o różnej mocy, przydomowych elektrowni słonecznych, a nawet farm fotowoltaicznych. Na początku wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, obliczamy zapotrzebowanie na energię i przeprowadzamy audyt. Na tej podstawie nasi eksperci tworzą indywidualny projekt i przedstawiają go wraz z wyceną. Jeśli Klient zaakceptuje go i zdecyduje się na montaż fotowoltaiki, umówimy dogodny termin i zamówimy elementy instalacji wprost od producentów, zapewniając tym samym najkorzystniejsze ceny. Montaż instalacji fotowoltaicznej w Łukowie przeprowadzają doświadczeni fachowcy, którzy dbają o każdy detal. Celem jest, by produkcja energii elektrycznej przez panele następowała w sposób wydajny, ale przede wszystkim bezpieczny. Jeśli masz pytania lub chcesz umówić spotkanie – zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!