Fotowoltaika Luboń

O tym, że w ostatnich latach fotowoltaika stała się niezwykle popularna, nikogo nie trzeba przekonywać. Powodem jest oczywiście chęć oszczędzania na rachunkach ze energię elektryczną, ale też potrzeba dywersyfikacji źródeł energii. Jakie są zalety paneli fotowoltaicznych? Jak działa fotowoltaika Luboń i jak dostać na nią dofinansowanie? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj ofertę naszej firmy!

Fotowoltaika Luboń

Fotowoltaika Luboń – jak działa?

Jeśli rozważasz stworzenie instalacji fotowoltaicznej dla domu lub firmy i chcesz czerpać korzyści z energii słonecznej, dowiedz się, jak w ogóle działa taki system. Otóż składa się on z paneli słonecznych, które zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Ważnymi elementami systemu są też zabezpieczenia, przewody elektryczne, inwerter (falownik) czy akcesoria montażowe. Kiedy do paneli docierają wiązki światła (promienie słoneczne), zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie jest konwertowany przez inwerter (lub falownik) w prąd przemienny i trafia do sieci, z której może być natychmiast odbierany i wykorzystywany. Ewentualne nadwyżki mogą być magazynowane w zakładzie energetycznym – na ich zużycie właściciel ma 12 miesięcy. Dzieje się to na zasadzie opustu – 20 lub 30% magazynowanej energii (zależnie od mocy instalacji) zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Luboń – czy warto?

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) jest spore. Wciąż jednak wiele osób zastanawia się, czy inwestycja w panele fotowoltaiczne Luboń to warte uwagi i opłacalne posunięcie. Spieszymy więc z odpowiedzią i prezentujemy korzyści, jakie może nieść za sobą inwestycja w panele PV.

Zacznijmy od kwestii finansowych. Fotowoltaika wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. Za każdy 1 kW mocy zapłacimy od około 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju komponentów. Mając na uwadze, że instalacja dla czteroosobowej rodziny powinna mieć moc mniej więcej 5kW to średnio zapłacimy za przedsięwzięcie około 25 tysięcy złotych. Przy aktualnych cenach energii elektrycznej, sprzęt powinien zwrócić się po ok. 10-12 latach. W związku z tym, że producenci szacują żywotność swoich paneli na 30 lat, można spodziewać się wieloletnich oszczędności na rachunkach za prąd.

Dodatkowym atutem jest fakt, że fotowoltaika nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji. Do obowiązków właściciela należy zlecanie regularnych prac konserwacyjnych, które wydłużają żywotność paneli słonecznych i podnoszą ich wydajność. Raz na 5 lat warto też zlecić specjalistom wykonanie przeglądu instalacji elektrycznej.

Poza oszczędnościami, istotną zaletą jest ochrona środowiska. Rezygnacja z energii pobieranej z zakładu energetycznego na rzecz tej z OZE wiąże się ze znacznych ograniczeniem emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Tym samym panele fotowoltaiczne Luboń stanowią nie mały krok ku ekologii!

Dofinansowanie fotowoltaiki w Luboniu

Czy wiesz, że możesz liczyć na wsparcie finansowe swojego przedsięwzięcia? Zacznijmy od tego, że dostępne są różne formy finansowania fotowoltaiki – “zielone kredyty”, leasingi na odnawialne źródła energii czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym dostępne są także bezzwrotne dotacje czy ulgi podatkowe. Dofinansowanie fotowoltaiki w Luboniu jest możliwe poprzez wzięcie udziału w jednym z wielu programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla przedsiębiorców). By uzyskać wsparcie należy sprawdzić terminy naboru wniosków, sprawdzić zasady przyznawania wsparcia finansowego i jeśli spełni się wszystkie formalności, wypełnić formularze i złożyć aplikację o przyznanie dotacji. Potrzebujesz pomocy w tym zakresie? Nasi specjaliści oferują swoje usługi – pomożemy w pozyskaniu środków na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Luboń – dlaczego my?

Jeśli szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się procesem doradztwa, projektowania i wykonania instalacji fotowoltaicznej w Luboniu lub okolicy – doskonale trafiłeś. Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem, która ma na swoim koncie realizacje systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła czy systemów solarnych dla gospodarstw domowych, rolnych i firm. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – projektanci instalacji, audytorzy, kosztorysanci, doradcy, instalatorzy i serwisanci. Dzięki temu możemy zaoferować Ci usługi od A do Z, dzięki którym zaczniesz czerpać energię ze słońca – w takim wymiarze, jakiego potrzebujesz.

Od czego zaczynamy współpracę? Na początku odpowiadamy na Twoje pytania i wsłuchujemy się w potrzeby. Przeprowadzamy audyt i wyliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną. Tworzymy indywidualny projekt instalacji i przedstawiamy go wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji umawiamy dogodny termin montażu instalacji fotowoltaicznej w Luboniu lub okolicy. Zawsze działamy terminowo i zgodnie z procedurami. Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie, bezpieczeństwo i to, by stworzony system działał wydajnie latami, wykorzystując w pełni nasłonecznienie do produkcji energii elektrycznej. Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz pomocy w zakresie pozyskiwania dotacji na fotowoltaikę? Jesteśmy do usług. Skontaktuj się z nami i pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji na każdym etapie współpracy!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!