Fotowoltaika Police

Województwo zachodniopomorskie znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, jeśli myślimy i inwestycji w fotowoltaikę. Montaż paneli fotowoltaicznych w Policach rekomendowany jest zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom czy rolnikom. Jakie są zalety przedsięwzięcia? Jak działa fotowoltaika i czy można dostać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika police

Fotowoltaika Police – jak działa?

Fotowoltaika to złożony system, w którym ważną rolę odgrywają wszystkie jego elementy – panele słoneczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, przewody elektryczne i akcesoria montażowe. Kluczowym komponentem są tutaj panele fotowoltaiczne, które składają się z połączonych ze sobą ogniw fotowoltaicznych, mających zdolność do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Dzieje się to wówczas, gdy najmniejsza jednostka światła (foton) pada na ogniwo – wtedy energia fotonu uwalnia dodatkowe elektrony i umożliwia ich przemieszczanie się. Efektem jest powstanie różnicy potencjałów elektrycznych, czyli napięcia elektrycznego.

Po zamknięciu obwodu odbiornikiem energii, między górną a dolną płytką w obwodzie zaczyna płynąć prąd. Ten musi być skonwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci, co pozwoli na zasilanie sprzętów. Odpowiada za to inwerter (falownik), który pracuje w czasie rzeczywistym. Co zatem z energią, której nie wykorzystujemy na bieżąco? Rozwiązaniem jest instalacja typu on-grid, która pozwala na magazynowanie nadwyżek przez zakład energetyczny. W takim przypadku właściciel fotowltaiki może odbierać nagromadzone pokłady energetyczne i wykorzystywać je wedle potrzeb (np. w okresie jesienno-zimowym). Tu jednak należy mieć na uwadze fakt, że na odbiór nadwyżek mamy 12 miesięcy. Niewykorzystane w ciągu roku po prostu przepadną i nie należy się za to żaden ekwiwalent.

Panele fotowoltaiczne Police – czy warto?

Fotowoltaika Police ma cały szereg zalet. Decydując się na przedsięwzięcie warto mieć na uwadze przede wszystkim oszczędności finansowe. Sprzęt wprawdzie początkowo wyniesie nas kilkadziesiąt tysięcy złotych (średnio jest to 4-6 tysięcy za każdy 1kW mocy), ale inwestycja będzie zwracać się w kolejnych latach, ponieważ nie będziemy płacić rachunków za prąd. Szacuje się, że zwrot przedsięwzięcia następuje po ok. 10 latach, a mając na uwadze, że systemy fotowoltaiczne mogą wydajnie działać przez nawet 30 lat, to czeka nas ok. 20 lat realnego oszczędzania.

Czy poza kwestiami finansowymi panele fotowoltaiczne Police mają jeszcze jakieś zalety? Jak najbardziej. Jedną z najistotniejszych jest ochrona środowiska. Czerpanie energii ze słońca pozwala na znaczne ograniczenie emisji CO2, gazów cieplarnianych i innych szkodliwych substancji do atmosfery, co przekłada się dobroczynnie na planetę i przyszłość kolejnych pokoleń. Poza tym fotowoltaika to też inne korzyści – bezobsługowość, brak konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków czy podniesienie wartości nieruchomości.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Policach

Czy wiesz, że na panele fotowoltaiczne możesz otrzymać dotację? Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i firm czy rolników. Jakie programy są realizowane? Co roku ogłaszany jest nabór wniosków w ramach takich programów, jak: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Tutaj jednak należy mieć na uwadze, że zależnie od edycji różne są kryteria przyznawania środków, jak i różne są kwoty, jakie można otrzymać.

Poza wspomnianymi programami, udostępniane są również środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, a inwestorzy mogą skorzystać z zielonych kredytów, pożyczek na preferencyjnych warunkach, leasingów na OZE czy ulg podatkowych. Chcesz uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Policach, ale potrzebujesz pomocy? Nasi doradcy chętnie jej udzielą – pomogą w wyborze najlepszej formy wsparcia i dopełnieniu wszelkich formalności w tym zakresie.

Montaż paneli fotowoltaicznych Police – dlaczego my?

Jeśli rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej w Policach, to pamiętaj, że tak samo jak wybór odpowiednich komponentów ważne jest to, by instalacja była wykonana fachowo przez ekspertów. W naszych szeregach pracują specjaliści, którzy dbają o to, by moc fotowoltaiki była dostosowana do zapotrzebowania na energię, ale też o to, by Twója elektrownia słoneczna działała wydajnie latami i produkowała dla Ciebie odnawialną energię ze słońca.

Jak wygląda współpraca z nami? Na początku wysłuchujemy Twoich potrzeb. Mamy na swoim koncie skutecznie zrealizowane zarówno mikroinstalacje, jak i farmy fotowoltaiczne – wiemy, jak sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom. W następnym kroku wykonujemy audyt w miejscu instalacji, wyliczamy zapotrzebowanie energetyczne i tworzymy projekt. Po jego akceptacji i przyjęciu wyceny, umawiamy termin wykonania montażu oraz przyłączeń. Potrzebujesz pomocy serwisantów? Także jesteśmy do usług. Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Fotowoltaika Police nie ma przed nami tajemnic i dobrze wiemy, jak sprostać Twoim wymaganiom i zapewnić Ci maksimum sastyfakcji!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!