Fotowoltaika Przemyśl

Na montaż paneli fotowoltaicznych w Przemyślu decyduje się coraz więcej osób. Są to zarówno właściciele domów, jak i przedsiębiorcy czy rolnicy. Powodów jest całkiem sporo i omówimy je poniżej. Przedstawiamy także najważniejsze kwestie związane z działaniem instalacji PV oraz dotacjami na takie przedsięwzięcie. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika przemyśl

Fotowoltaika Przemyśl - jak działa?

Produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii jest możliwa za sprawą odpowiednio skonstruowanego systemu fotowoltaicznego. Ten składa się z paneli słonecznych, inwertera (falownika), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i różnego rodzaju akcesoriów montażowych. Warto postawić na dobrej jakości komponenty, ponieważ taka elektrownia słoneczna będzie służyć latami.

Fotowoltaika Przemyśl wykorzystuje naukę oraz technikę, by przetwarzać promienie słoneczne w energię elektryczną. Wskutek działania wiązek światła, w ogniwach pojawia się siła elektomagnetyczna, prowadząca do zjawiska fotowoltaicznego. Konsekwencją jest wytwarzanie prądu stałego, który należy przystosować do parametrów sieci. Tutaj swoje zadanie odgrywa inwerter (lub falownik), który zmienia prąd stały w przemienny.

W sezonie wiosenno letnim, gdy dni są długie i słoneczne, panele fotowoltaiczne działają znacznie wydajniej niż jesienią i zimą. Nie ma jednak powodów do obaw – jeśli instalacja wyprodukuje więcej prądu niż jesteś w stanie spożytkować na bieżąco, za sprawą podłączenia jej do sieci, nadwyżki mogą być magazynowane przez zakład energetyczny. Ten oddaje nam 70 lub 80% zgromadzonej energii, pobierając resztę jako opłatę za usługę. Warto jednak wiedzieć, że dzieje się to w systemie 12-miesięcznym, a zatem pokłady energii niewykorzystane w ciągu roku od ich wyprodukowania po prostu przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Przemyśl – nasłonecznienie, opłacalność

Inwestycja w panele fotowoltaiczne w Przemyślu wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. Szacuje się, że na instalację o mocy 5kW, odpowiednią dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, należy przeznaczyć ok. 25 000 złotych. Im większe będzie zapotrzebowanie na energię elektryczną lub wyższej jakości komponenty się wybierze, tym oczywiście wydatek będzie większy. Warto mieć natomiast na uwadze fakt, że instalacja PV działa samoczynnie latami, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych. Ewentualne usterki czy problemy z wydajnością w większości przypadków są objęte gwarancją producenta paneli słonecznych. Po stronie inwestora jest z kolei zlecanie serwisowi prac konserwacyjnych, a co 5 lat także przeglądów instalacji elektrycznej.

Po jakim czasie montaż instalacji fotowoltaicznej się zwróci? Wiele zależy od tego, jakie rachunki za prąd obecnie się płaci, jaką moc i wydajność będą miały panele słoneczne, a także to, na co nie mamy żadnego wpływu – jakie warunki atmosferyczne będą panowały. Nie należy jednak ostatniej kwestii szczególnie się obawiać, gdyż Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym. Można być zatem spokojnym o działanie fotowoltaiki w Przemyślu, gdyż pogoda pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału paneli.

Dotacje na panele fotowoltaiczne w Przemyślu

Województwo karpackie, tak jak i wszystkie pozostałe, są objęte dotacjami na panele fotowoltaiczne. Mieszkańcy Przemyśla mogą skorzystać z takich programów, jak: “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze”. Dodatkowymi opcjami są przewidziane dla przedsiębiorców środki w ramach programu “Energia Plus” i dla rolników w ramach programu “Agroenergia”. Oprócz tego wprowadzane są także ulgi podatkowe (np. ulga termomodernizacyjna dla klientów indywidualnych czy ulga podatkowa dla rolników), pożyczki na preferencyjnych warunkach, niskooprocentowane, zielone kredyty leasingi dla firm. Innych możliwości dotacyjnych warto szukać wśród Regionalnych Programów Operacyjnych. Nie wiesz, które dofinansowanie do fotowoltaiki w Przemyślu wybrać?Skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy są na bieżąco w aktualnych zasadach i terminach naborów. Gwarantujemy kompleksowe doradztwo i pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności!

Profesjonalny montaż fotowoltaiki w Przemyślu – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Przemyślu i okolicy cieszą się rosnącą popularnością. Wyceny okazują się coraz bardziej korzystne, ponieważ wzrosła ilość producentów paneli fotowoltaicznych. Choć OZE to szereg korzyści, to jednak warto pamiętać, że bardzo ważna jest jakość, która przekłada się sprawność całego systemu fotowoltaicznego i bezpieczeństwo jego pracy. Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz liczyć na profesjonalny audyt, przygotowanie indywidualnego projektu fachowy, terminowy montaż, ale przede wszystkim na najwyższy standard usługi. Współpracujemy z najlepszymi producentami paneli PV i przykładamy ogromną wagę do zabezpieczeń i fachowej instalacji. Ponadto świadczymy także usługi serwisowe i doradcze, dzięki czemu pomagamy Klientom na każdym etapie współpracy! Obsługujemy nie tylko Przemyśl, ale również całe województwo podkarpackie i oferujemy działania zarówno w zakresie mikroinstalacji, jak i potężnych farm fotowoltaicznych. Zachęcamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!