Fotowoltaika Świdnik

Każdy inwestor, który rozważa inwestycję w fotowoltaikę, powinien na początku dowiedzieć się, jakie niesie korzyści, z jakim wydatkiem się wiąże i jak ubiegać się o dofinansowanie. Jeśli zainteresowały Cię panele fotowoltaiczne Świdnik – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy. Rozwiejemy Twoje wątpliwości i wskażemy, na co musisz zwrócić uwagę.

fotowoltaika świdnik

Fotowoltaika Świdnik – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny łączy w sobie wiele elementów – panele słoneczne, inwerter lub falownik, przewody elektryczne i akcesoria montażowe. Podstawowe zadanie związane z produkcją energii elektrycznej ze słońca spoczywa na panelach fotowoltaicznych. Zbudowane są one z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które absorbują promienie słońca. Energia ta sprawia, że zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest powstanie napięcia elektrycznego i wytwarzany jest prąd stały. Ten następnie trafia do inwertera bądź falownika, gdzie dochodzi do jego zmiany w prąd przemienny. W tej formie może trafić do gniazdek i zasilać urządzenia elektryczne.

Fotowoltaika Świdnik powinna być dostosowana pod względem mocy do zapotrzebowania podmiotu. Dzięki temu będzie w skali roku wytwarzać tyle prądu, ile faktycznie jest potrzebne. Oczywiście należy mieć na uwadze, że nasłonecznienie w sezonie wiosenno-letnim jest większe, a to z kolei sprawia, że powstaje więcej energii niż na przykład jesienią czy zimą. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest magazynowane energii. W przypadku instalacji off-grid dzieje się to w akumulatorach, które stanowią część systemu. W przypadku instalacji on-grid, energia trafia do zakładu energetycznego, a inwestor ma 12 miesięcy na jej odbiór od chwili wyprodukowania, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji PV).

Panele fotowoltaiczne Świdnik – czy warto?

Instalacja fotowoltaiczna dostarcza wielu korzyści, ale warunkiem jest, by była odpowiednio zaprojektowana i zainstalowana. Wówczas panele będą wykorzystywać odnawialne źródło energii (słońce) i wytwarzać prąc na potrzeby gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy. Niemniej oczywistym jest, że inwestycja wiąże się z wydatkiem – za każdy 1kW mocy właściciel zapłaci do 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju komponentów czy zapotrzebowania na energię elektryczną. Jeśli zatem potrzebujesz systemu o mocy 5 kW, to zapłacisz za niego około 25 tysięcy złotych. Możesz skorzystać z korzystnej metody finansowania, np. leasingu, kredytu czy pożyczki. Dodatkowo masz też możliwość skorzystania z dotacji, która obniży koszt przedsięwzięcia. Montaż instalacji zapewne zwróci się po około 10-12 latach, choć może to nastąpić także wcześniej – np. gdy ceny energii elektrycznej będą szybowały w górę.

Na korzyść fotowoltaiki w lubelskim przemawia także to, że inwestycja nie wymaga później dodatkowych nakładów finansowych. Co więcej, system działa samoczynnie latami, a do obowiązków właściciela należy zlecanie systematycznych prac konserwacyjnych serwisantom, co przełoży się na wydłużenie żywotności paneli. Eksperci szacują, że panele słoneczne mogą działać nawet 30 lat, a zatem właścicieli czeka nawet kilkanaście lat generowanie oszczędności na rachunkach za prąd. Przy tym pamiętajmy też, że energia z paneli fotowoltaicznych w Świdniku jest czysta i odnawialna, a emisja CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery ograniczona w znacznym stopniu, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Świdniku

Czy wiesz, że na swoją inwestycję możesz otrzymać bezzwrotną dotację? Fotowoltaika, podobnie jak pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne, to przedsięwzięcia proekologiczne, na które dostępne są różne programy wspierające finansowo inwestorów. Chcesz uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę w Świdniku? W takim razie sprawdź informacje na temat najpopularniejszych programów, które realizowane są od lat w Polsce – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” dla firm. Pamiętaj jednak, że musisz spełnić wymogi, jakie są nakreślone w regulaminie danego programu. Zasady udzielania środków, jak i sumy wsparcia zmieniają się, zależnie od edycji. Jeśli zatem potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi doradcami, a podpowiemy, z którego programu możesz skorzystać i pomożemy w dopełnieniu formalności.

Montaż paneli fotowoltaicznych Świdnik – dlaczego my?

Poszukujesz firmy, która w kompleksowy sposób stworzy dla Ciebie wydajny system fotowoltaiczny? Poznaj zatem lepiej nasze usługi. Na początku wsłuchamy się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Następnie przeprowadzimy audyt, obliczymy zapotrzebowanie na energię elektryczną, a później stworzymy indywidualny projekt. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu projektów w województwie lubelskim na różną skalę – wykonujemy przydomowe elektrownie słoneczne, mikroinstalacje, instalacje PV o różnej mocy, a nawet farmy fotowoltaiczne. Działamy w miejscowości Świdnik, ale też w całym województwie i poza nim. Zawsze jesteśmy na czas, dokładamy wszelkich starań, by wykonać zlecenie w ustalonym terminie i zaoferować Ci korzystne warunki. Jeśli zatem chcesz czerpać korzyści z energii słonecznej, ale masz pytania lub chcesz dowiedzieć się, ile kosztują panele fotowoltaiczne Świdnik – zapraszamy do kontaktu! Dołożymy wszelkich starań, by sprostać Twoim oczekiwaniom!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!