Fotowoltaika Giżycko

Fotowoltaika w Giżycku zyskuje na popularności, a powodów jest sporo – oszczędności, ekologia czy uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Poznaj wszystkie zalety, dowiedz się, jak działa instalacja PV i czy można dostać na nią dotację. Panele fotowoltaiczne w Giżycku i okolicy to nasza specjalność – sprawdź, jak działamy!

fotowoltaika giżycko

Jak działa fotowoltaika Giżycko?

Instalacja fotowoltaiczna w Giżycku umożliwia pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła – słońca. Panele składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, w których po dotarciu wiązek światła (promieni słonecznych), zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego skutkiem jest produkcja prądu stałego, który później jest przekazywany do falownika (inwertera). Jego zadaniem jest przekształcenie go w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci i zdolny do zasilania urządzeń.

Instalacje fotowoltaiczne w Giżycku powinny być dobrze zoptymalizowane pod względem mocy. Już na etapie projektowania systemu, wyliczamy zapotrzebowanie na energię gospodarstwa domowego, rolnego lub firmy oraz przeprowadzamy audyt w miejscu instalacji. Dzięki temu sprzęt będzie produkował zbliżoną ilość energii do tej, jaka jest faktycznie spożytkowywana w ciągu roku. A co z nadwyżkami nie wykorzystywanymi na bieżąco? W takiej sytuacji warto zdecydować się na instalację typu on-grid, czyli połączoną z siecią. Powstały nadmiar energii może być magazynowany przez zakład energetyczny, a następnie odbierany w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Pozostałych 20 lub 30% jest zachowywane przez zakład jako opłata za usługę. Co jednak istotne, rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Niewykorzystane pokłady energii w ciągu roku po prostu przepadają i nie należy się nam za to żaden ekwiwalent.

Zalety paneli fotowoltaicznych w Giżycku

Instalacje fotowoltaiczne Giżycko to trend ostatnich lat. Inwestycje w odnawialne źródła energii wydają się coraz bardziej opłacalne z uwagi na rosnące ceny energii elektrycznej. Możliwość pozyskiwania darmowego prądu daje niezależność od rynkowych zmian cen, które w ostatnich latach szybują ku górze.

Co więcej, prąd z paneli słonecznych jest jednocześnie bardzo eko! Produkowana w ten sposób energia elektryczna uznawana jest za “zieloną”, czyli taką, która ogranicza emisję gazów cieplarnianych, jest niewyczerpywalna i odnawialna. Nie musimy obawiać się szkodliwego wpływu na środowisko naturalne i o przyszłość następnych pokoleń.

Ważną zaletą jest też to, że instalacje PV w Giżycku działają samoczynnie latami. Nie trzeba więc specjalnych umiejętności do jej obsługi ani dodatkowych nakładów finansowych. Początkowa inwestycja w fotowoltaikę jest spora, ale z czasem się zwraca i przynosi realny zysk. Szacuje się, że większość przedsięwzięć spłaci się po ok. 10 latach, a że wydajne panele słoneczne mogą pracować wydajnie przez nawet 30 lat, to można liczyć na 20 lat oszczędności na rachunkach za prąd. Do obowiązków inwestora należy zlecanie prac konserwacyjnych serwisantom, zgodnie z zaleceniami producenta paneli słonecznych oraz przeglądu instalacji elektrycznej raz na 5 lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki Giżycko

W Polsce można skorzystać z dotacji na odnawialne źródła energii, jak i inne rozwiązania proekologiczne – m.in. prace termomodernizacyjne, pompy ciepła czy systemy solarne. Przedsięwzięcia te objęte są różnymi programami wsparcia.

Jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki w Giżycku, można skorzystać m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia plus” (dla firm). Oprócz tego udostępniane są środki w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych, a instytucje finansowe udzielają pożyczek na preferencyjnych warunkach, “zielonych kredytów”, leasingów czy ulg podatkowych.

Nie wiesz, z jakiej formy wsparcia możesz skorzystać, kiedy trwają nabory wniosków i jaką sumę pomocy finansowej otrzymasz? Nasi doradcy z przyjemnością pomogą. Dotacje na fotowoltaikę w Giżycku pozwalają na obniżenie wydatków związanych z inwestycją, a jednocześnie skracają czas zwrotu przedsięwzięcia.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Giżycku – dlaczego my?

Jesteśmy firmą działającą w województwie warmińsko-mazurskim, m.in. Mrągowie, Giżycku, Mikołajkach i innych miejscowościach. Dokładamy wszelkich starań, aby zaoferować naszym Klientom najwyższą jakość usług, dlatego współpracujemy z renomowanymi producentami paneli fotowoltaicznych, a w naszych szeregach zatrudniamy ekspertów różnych dziedzin – doradców, projektantów, kosztorysantów, instalatorów, elektryków i serwisantów. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy, dysponujemy nowoczesnym sprzętem i działamy zawsze terminowo. Zainteresowała Cię nasza oferta albo masz pytania? Skontaktuj się z nami! Fotowoltaika dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego to nasza specjalność.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!