Fotowoltaika Opolskie

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w całej Polsce. Również województwo opolskie może pochwalić się rosnącym zainteresowaniem inwestycji w elektrownie słoneczne. Jak działa fotowoltaika? Jakie niesie zalety i czy w ogóle się opłaca? Sprawdź odpowiedzi na te pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika opolskie

Fotowoltaika opolskie - jak działa?

Jeśli rozważasz inwestycję w panele fotowoltaiczne opolskie, powinieneś zapoznać się ze sposobem ich działania. Na początku warto wiedzieć, że dostępne są różne rodzaje paneli. Tymi najpopularniejszymi i zarazem najbardziej wydajnymi są panele monokrystaliczne. Ich minusem jest jednak wysoka cena. Drugim wariantem są tańsze panele polikrystaliczne, które jednak nie charakteryzują się tak dobrą wydajnością i trwałością.

W obu typach zasada działania jest jednak taka sama – padające na ogniwa fotowoltaiczne promienie słoneczne powodują powstawanie efektu fotowoltaicznego, czego naturalną konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten jednak nie jest przystosowany do zasilania sprzętów, dlatego konieczne jest wyposażenie instalacji w dodatkowe urządzenie – inwerter (falownik). To w nim dochodzi do konwersji prądu stałego w przemienny i przystosowania go do standardów sieci. Co więcej, inwerter pozwala też kontrolować pracę całego systemu fotowoltaicznego, dlatego warto wybrać model o dobrych parametrach.

Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Jeśli stoisz przed tym dylematem, warto przeanalizować wszystkie zalety, jakie niesie fotowoltaika opolskie. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że jest szansą na to, by znacząco zniwelować rachunki za prąd. Dobrze zoptymalizowana pod względem mocy instalacja pozwala na pełne zaspokojenie zapotrzebowania na energię podmiotu, dlatego tak ważne jest, by na początku został przeprowadzony audyt. Warto mieć bowiem na uwadze fakt, że nadwyżki produkowane w okresie wzmożonego nasłonecznienia są magazynowane w sieci publicznej i w systemie 12-miesięcznym mogą być odebrane z zakładu energetycznego na zasadzie opustu (za 20 lub 30% wartości). Jeśli nie zostaną wykorzystane po prostu przepadną, a jeśli instalacja nie będzie dostatecznie wydajna – wówczas za dodatkowy prąd przyjdzie nam zapłacić pełne rachunki z zakładu energetycznego.

Niepodważalnymi atutami montażu paneli fotowoltaicznych są także: bezawaryjność, brak konieczności obsługi, możliwość monitorowania pracy instalacji w aplikacji mobilnej, wieloletnia praca. Jeśli inwestor zdecyduje się na dobrej jakości komponenty i firma przeprowadzi profesjonalny montaż instalacji, wówczas można liczyć nawet na 30 lat wydajnej pracy sprzętu! Dodatkową zaletą jest też podniesienie wartości nieruchomości lub ziemi – rzeczoznawcy majątkowi i agenci nieruchomości wyjątkowo dobrze wyceniają obiekty, które posiadają sprawne panele słoneczne.

Nie możemy też zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest ekologia! Fotowoltaika opolskie to ukłon w stronę ochrony środowiska. Energia słoneczna jest niewyczerpywalna i czysta. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że w trakcie jej produkcji i użytkowania nie powstaje ślad węglowy, a odpady zredukowane są do absolutnego minimum. Warto zainteresować się odnawialnymi źródłami energii, które bezapelacyjnie są inwestycją przyszłości!

Fotowoltaika opolskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Przed montażem instalacji fotowoltaicznych często pojawiają się wątpliwości, czy warunki atmosferyczne w kraju są wystarczające go tego, by sprzęt działał wydajnie. Zapewniamy, że jak najbardziej. Ilość dni słonecznych w Polsce sprzyja skutecznej produkcji energii czerpanej ze słońca. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy – nadwyżki z okresu wiosenno-letniego są spożytkowywane w sezonie zimowym. Jeśli chodzi o opłacalność, to szacuje się, że instalacje dla domów jednorodzinnych zwykle zwracają się w mniej niż 10 lat.

W przypadku fotowoltaiki o większej mocy dla domów, firm czy rolników, wyższy jest koszt stworzenia instalacji, ale jeśli projekt jest dobrze zoptymalizowany, to okres zwrotu może być nieznacznie dłuższy. Mając na uwadze, że po tym czasie instalacja powinna pracować wydajnie przez przynajmniej 10 kolejnych lat, to zacznie ona po prostu na siebie zarabiać. Co więcej – warto też pamiętać, że ceny energii elektrycznej wciąż szybują ku górze, a zatem może się okazać, że zwrot inwestycji nastąpi szybciej niż się spodziewaliśmy!

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w opolskim?

Szukasz sprawdzonej firmy, która projektuje instalacje PV, a przy tym świadczy profesjonalne usługi montażowe i serwisowe? Najlepiej też jeśli przeprowadzi audyt, przedstawi wycenę i zaoferuje doradztwo w zakresie dotacji na fotowoltaikę? Świetnie trafiłeś! Posiadamy szerokie kompetencje, a w naszym zespole pracują eksperci z zakresu dofinansowań na fotowoltaikę, kosztorysanci, projektanci systemów fotowoltaicznych, doświadczeni instalatorzy i doradcy Klienta, przed którymi fotowoltaika nie ma żadnych tajemnic!

Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie pytania, przedstawimy koszty instalacji i stworzymy zoptymalizowany projekt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!