Fotowoltaika Gostynin

Instalacje fotowoltaiczne zyskały uznanie na całym świecie. Umożliwiają produkcję energii z odnawialnego źródła, a dokładniej mówiąc ze słońca, co przekłada się na spore oszczędności. Rozważasz inwestycję? Sprawdź, jak działa fotowoltaika Gostynin, jakie ma zalety i jak pozyskać dotację na takie przedsięwzięcie. Poznaj również ofertę naszej firmy i dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać.

fotowoltaika gostynin

Fotowoltaika Gostynin – jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna to jedna z najskuteczniejszych i zarazem najpopularniejszych metod czerpania prądu z odnawialnych źródeł energii. System składa się z wielu połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, które za sprawą swojej budowy są zdolne do absorbowania promieni słonecznych. Gdy wiązki światła docierają do półprzewodników, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest powstanie ładunku elektrycznego, a dokładniej mówiąc – prądu stałego. Ten oczywiście nie jest przystosowany do parametrów sieci, dlatego niesamowicie ważnym elementem w instalacji PV jest też inwerter (lub falownik). To on odpowiada za zmianę prądu stałego w przemienny, a także kontroluje pracę całego systemu.

Fotowoltaika Gostynin to rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z wyprodukowanej energii elektrycznej na bieżąco. Co jednak z nadwyżkami? W przypadku instalacji on-grid niewykorzystana energia trafia do zakładu energetycznego i może być z niego odbierana w ciągu roku na zasadzie opustu. Z każdej 1 kWh energii oddanej do sieci energetycznej, odbierzemy jej 80%, a pozostałych 20% tej energii zostaje oddane energetyce w zamian za jej magazynowanie (dotyczy to instalacji o mocy nieprzekraczającej 10 kW). Tu jednak warto mieć na uwadze, że fotowoltaika Gostynin powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – nadwyżki energii po roku przepadają, z kolei niedobór energii wiąże się z koniecznością dokupowania prądu od zakładu energetycznego.

Panele fotowoltaiczne Gostynin – czy warto?

Fotowoltaika w mazowieckim cieszy się sporą popularnością. Nie trudno się dziwić – Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, które pozwala na optymalne wykorzystanie potencjału paneli słonecznych. Co więcej, drastyczne wzrosty cen energii elektrycznej czy gazu sprawiły, że właściciele domów poszukują alternatywnych sposobów na zasilanie domu w energię elektryczną czy decydują się na zmianę systemu ogrzewania (np. na pompę ciepła zasilaną prądem z fotowoltaiki). Na uwagę zasługuje też fakt, że panele fotowoltaiczne Gostynin to rozwiązanie proekologiczne, nie mające negatywnego wpływu na środowisko naturalne – energia słoneczna jest bowiem odnawialna, niewyczerpywalna i czysta.

Co zatem powstrzymuje inwestorów przed zamontowaniem systemu? Przede wszystkim obawa o koszty. Na starcie jednak zaznaczymy, że obecnie koszty przedsięwzięcia są znacznie niższe niż kilka lat temu – dostęp do paneli PV jest większy, sprzęt działa wydajniej, a na rynku działa wiele firm specjalizujących się w montażu instalacji paneli fotowoltaicznych. Ile zapłacisz za swój sprzęt? Oczywiście zależy to od rodzaju i mocy paneli, a także innych zmiennych, ale szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacić należy od 4 do 6 tysięcy złotych. Przyjmuje się zatem, że przeciętnie instalacja o mocy 5kW (optymalna dla standardowego, czteroosobowego gospodarstwa domowego) kosztuje ok. 25 tysięcy złotych. Kiedy panele fotowoltaiczne Gostynin zwrócą się? Przy utrzymującej się tendencji wzrostowej cen energii elektrycznej, może to nastąpić nawet w 10-12 lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Gostyninie

Instalacje fotowoltaiczne Gostynin nie muszą być w pełni finansowane ze środków inwestora. W związku z tym, że jest to proekologiczna inicjatywa, można liczyć na wsparcie z różnych programów. Dla prywatnych inwestorów przewidziane są środki m.in. z programów “Mój prąd” czy “Czyste powietrze”, z kolei dla firm “Energia Plus”, a dla rolników “Agroenergia”. Sumy udzielanych środków, podobnie, jak i zasady ich przyznawania, zmieniają się zależnie od edycji. Poza tym pojawiają się też inne możliwości obniżenia kosztów przedsięwzięcia – np. pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych), ulgi podatkowe (np. ulga termomodernizacyjna, ulga na fotowoltaikę dla rolników) czy inne programy dotacyjne. Chcesz dostać dofinansowanie fotowoltaiki w Gostyninie, ale potrzebujesz wsparcia w wypełnianiu formularzy i dopełnianiu innych formalności? Skontaktuj się z naszymi doradcami.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Gostyninie – dlaczego my?

Panele i instalacje fotowoltaiczne pomogą Ci obniżyć rachunki za prąd. Konieczne jest jednak, aby system składał się z dobrej jakości, wydajnych paneli słonecznych, a przy tym był prawidłowo zamontowany. Nasi eksperci posiadają wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania, wyceny i montażu fotowoltaiki. Na początku przeprowadzamy audyt, wsłuchujemy się w potrzeby i obliczamy zapotrzebowanie na energię. Na tej podstawie tworzymy indywidualny projekt i przedstawiamy wraz z kosztorysem. Po akceptacji zamawiamy sprzęt od renomowanych producentów, z którymi współpracujemy i ustalamy dogodny termin montażu. Już wkrótce będziesz mógł cieszyć się swoim własnym systemem fotowoltaicznym w Gostyninie. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu! Montaż paneli fotowoltaicznych nie ma przed nami tajemnic.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!