Fotowoltaika Jędrzejów

Fotowoltaika to przedsięwzięcie, na które decyduje się coraz więcej osób. To zarówno Klienci indywidualni, jak i firmy czy rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – oszczędności, ekologia, niezależność. Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Jędrzejowie? Sprawdź, jak działa taki system, jakie ma zalety i jak uzyskać na niego dofinansowanie. Poznaj ofertę naszej firmy i dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać!

fotowoltaika jędrzejów

Fotowoltaika Jędrzejów – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają czerpanie energii elektrycznej ze słońca. Systemy opracowane są w taki sposób, by były zdolne przetwarzać energię słoneczną w prąd. Składają się z paneli słonecznych, inwertera (lub falownika), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i akcesoriów montażowych. Najważniejsze zadanie spoczywa na panelach – w ich wnętrzu znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, które inicjują zjawisko fotowoltaiczne, gdy padają na nie promienie słoneczne. Konsekwencją jest produkcja prądu stałego, który następnie jest konwertowany przez inwerter (falownik) w prąd przemienny.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że fotowoltaika Jędrzejów musi być zoptymalizowana pod kątem mocy do faktycznego zapotrzebowania na energię w ciągu roku. Naturalnym procesem jest, że więcej energii powstaje w sezonie wiosenno-letnim – dni są wtedy długie i słoneczne, a sprzęt pracuje niezwykle wydajnie. Jeśli prąd nie zostanie spożytkowany, można go magazynować w zakładzie energetycznym przez 12 miesięcy i odbierać nadwyżki wedle zapotrzebowania na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Jędrzejów – czy warto?

Montaż instalacji fotowoltaicznych cieszy się sporą popularnością, a głównym determinantem decyzji o inwestycji są kwestie finansowe. Choć przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem, to niesie sporo korzyści w dłuższej perspektywie. Ile kosztuje fotowoltaika Jędrzejów? Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od marki czy rodzaju paneli. Zdecydowanie tańsze są panele polikrystaliczne, jednak te droższe – monokrystaliczne – oferują lepszą sprawność i wyższą wydajność.

Dobrej jakości instalacja, odpowiednia dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego, będzie kosztować ok. 25 – 30 tysięcy złotych. Mając na uwadze, że producenci oceniają żywotność paneli na 30 lat, a przy obecnych cenach energii fotowoltaika spłaci się po około 10-12 latach, można spodziewać się kilkunastoletnich oszczędności na rachunkach za prąd.

Za montażem fotowoltaiki w świętokrzyskim przemawia także to, że odpowiednio zamontowany, dobrej jakości system, nie wiąże się z dodatkowymi nakładami finansowymi. Panele PV działają latami, a ewentualne problemy są najczęściej objęte gwarancją producenta sprzętu. Ważna jest jednak cykliczna konserwacja, której celem jest wydłużenie żywotności paneli i zwiększenie efektywności produkowania energii. Oczywiście pamiętajmy też, że przedsięwzięcie nie pozostaje bez znaczenia dla środowiska naturalnego. Odnawialne źródła energii, a do takich zaliczamy słońce, są niewyczerpywalne i bezpieczne dla ekosystemu – w trakcie produkcji energii nie są generowane toksyczne odpady, a proces ten nie przyczynia się do efektu cieplarnianego.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Jędrzejowie

Przedsięwzięcia proekologiczne wspierane są w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czysta energia”, “Energia Plus” (dla film) czy “Agroenergia” (dla rolników). Są to bezzwrotne dotacje na fotowoltaikę, o które mogą ubiegać się osoby pragnące stworzyć instalację PV, która będzie produkowała energię elektryczną. Co jednak kluczowe, naboru wniosków realizowane są cyklicznie, a zasady ich udzielania, jak i kwoty, zmieniają się zależnie od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w dopełnianiu formalności – skontaktuj się z naszymi doradcami, który pomogą Ci uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki w Jędrzejowie. Warto też wiedzieć, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem – możesz skorzystać z atrakcyjnych metod finansowania takiego przedsięwzięcia. Instytucje finansowe oferują “zielone kredyty”, leasingi i pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Kolejną możliwością oszczędności na rachunkach za energię elektryczną jest skorzystanie z ulg podatkowych – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga na fotowoltaikę dla rolników.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Jędrzejów – dlaczego my?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży fotowoltaicznej. Realizujemy zlecenia dla klientów indywidualnych, firm i gospodarstw rolnych. Tworzymy mikroinstalacje, przydomowe elektrownie słoneczne i instalacje PV o dużej mocy, a nawet farmy fotowoltaiczne. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo naszych specjalistów i zapewniamy, że każdy projekt wykonujemy z myślą o efektywnym i bezpiecznym pozyskiwaniu energii ze słońca.

Przed stworzeniem projektu przeprowadzamy bezpłatny audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i wsłuchujemy się w potrzeby inwestorów. Na tej podstawie nasi eksperci projektują instalację wedle wytycznych i przedstawiają ją wraz z wyceną.

Staramy się oferować najkorzystniejsze ceny, ale jednocześnie stawiamy na jakość – każda realizacja ma przez lata służyć Klientom i umożliwiać pozyskiwanie energii w bezpieczny sposób. Naszą mocną stroną są terminowe realizacje oraz pomoc serwisantów. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Skontaktuj się z nami! Projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych w Jędrzejowie to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!