Fotowoltaika Radomsko

Branża fotowoltaiczna w ostatnich latach prężnie się rozwija i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zyska jeszcze większą popularność. Na inwestycje decydują się właściciele domów, firm i rolnicy. Powodów nie trzeba daleko szukać – rosnące ceny energii elektrycznej oraz chęć ochrony środowiska. Jakie jeszcze zalety ma fotowoltaika Radomsko? Ile kosztuje instalacja? Czy można otrzymać dotację? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania oraz sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika radomsko

Fotowoltaika Radomsko – jak działa?

Zainteresowały Cię instalacje fotowoltaiczne? W takim razie warto dowiedzieć się, jak w ogóle dochodzi do produkcji energii elektrycznej. Otóż za wszystko odpowiadają zaawansowane systemu fotowoltaiczne, składające się z wielu elementów. Podstawowym są oczywiście panele słoneczne – te składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego wskutek padających promieni słonecznych. W ten sposób powstaje prąd stały, który następnie trafia do inwertera lub falownika, gdzie jest zmieniany w prąd przemienny. Energia elektryczna w tej formie jest przystosowana do parametrów sieci i może zasilać urządzenia.

Fotowoltaika Radomsko umożliwia wykorzystywanie energii na bieżąco, ale też pozwala na jej kumulowanie i eksploatowanie w późniejszym czasie. Jest to możliwe na dwa sposoby. W instalacjach off-grid prąd magazynuje się w akumulatorach, będących bankami energii. W instalacjach on-grid trafia on do zakładu energetycznego, z którego może być odbierany na zasadach opustu, w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji PV).

Panele fotowoltaiczne Radomsko – czy warto?

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją, to musisz wiedzieć, że panele fotowoltaiczne Radomsko niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwiają generowanie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną – jeśli fotowoltaika będzie dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy, to te będą znikome. Choć zakup i montaż instalacji wiąże się ze sporym wydatkiem, to jednak ten z czasem się zwraca. Ile kosztuje takie przedsięwzięcie? Wszystko zależy od mocy i rodzaju zastosowanych komponentów. Niemniej szacuje się, że za każdy 1kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Kiedy nastąpi zwrot? Zwykle dzieje się to w ciągu 10-12 lat, choć oczywiście czas ten może się skrócić, jeśli na przestrzeni lat dojdzie np. do radykalnych wzrostów cen energii. Warto tu też wspomnieć, że fotowoltaika nie wymaga dalszego doinwestowywania w trakcie eksploatacji, działa samoczynnie latami i najczęściej jest zupełnie bezawaryjna, a ewentualne usterki są objęte wieloletnią gwarancja producenta.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Radomsku

Fotowoltaikę możemy zaliczyć do przedsięwzięć proekologicznych – pozyskiwana w ten sposób energia jest czysta i niewyczerpywalna, a przy tym w znacznym stopniu ogranicza produkcję CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery. Tego typu działania są więc wspierane z różnych programów dotacyjnych – m.in. “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla osób prywatnych, “Agroenergia” dla rolników oraz “Energia Plus” dla firm. Co jednak ważne, nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady, jak i kwoty udzielania środków zmieniają się, zależnie od edycji. Warto być więc na bieżąco lub zdać się na pomoc naszych specjalistów, którzy pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności i uzyskaniu należnego dofinansowania na fotowoltaikę w Radomsku. Poza tym warto też pamiętać, że jest możliwość skorzystania z atrakcyjnych metod finansowania inwestycji (np. zielonych kredytów, leasingów dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach) oraz ulg podatkowych (np. ulga termomodernizacyjna).

Montaż instalacji fotowoltaicznych Radomsko – dlaczego my?

Poszukujesz firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się Twoją inwestycją? Chcesz, by wkrótce na Twojej posesji stanęła dobrej jakości, wydajna instalacja fotowoltaiczna? Doskonale trafiłeś! Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu systemów fotowoltaicznych. Gwarantujemy atrakcyjne ceny, idące w parze z jakością i profesjonalizmem. Na początku przeprowadzamy wywiad, w którym poznamy Twoje potrzeby. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu mikroinstalacji, przydomowych elektrowni słonecznych, instalacji fotowoltaicznych dla firm i gospodarstw rolnych oraz farm fotowoltaicznych. W zakresie naszych kompetencji jest również montaż pomp ciepła i systemów solarnych.

Kiedy już wiemy czego oczekujesz, przeprowadzamy audyt i obliczamy zapotrzebowanie na energię. Następnie nasi eksperci tworzą indywidualny projekt i przedstawiają go wraz z wyceną. Po uzyskaniu akceptacji Klienta, umawiamy dogodny termin montażu i zamawiamy wszystkie komponenty systemu. Już wkrótce obniżysz swoje rachunki za prąd i będziesz czerpać korzyści z odnawialnej energii! Z naszej strony gwarantujemy terminowość i pełen profesjonalizm. Stawiamy na szybką realizację, ale i terminowość oraz bezpieczeństwo. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie? Zapraszamy do kontaktu! Montaż paneli fotowoltaicznych w Radomsku i okolicy to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!