Fotowoltaika Jarosław

Fotowoltaika Jarosław cieszy się rosnącą popularnością. Klienci chętnie decydują się na instalacje z uwagi na rosnące ceny energii elektrycznej, ekologię czy chęć uniezależnienia się od zakładu energetycznego. Ile kosztuje taka inwestycja? Jakie korzyści niesie za sobą montaż? Jak działają panele fotowoltaiczne w Jarosławiu? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania i poznaj naszą ofertę.

fotowoltaika jarosław

Fotowoltaika Jarosław – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu komponentów, które wzajemnie się uzupełniają i są niezbędne, by dochodziło do produkcji energii elektrycznej. Są to: panele słoneczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, przewody elektryczne i akcesoria montażowe. Po ich prawidłowym montażu i dokonaniu przyłączeń, elektrownia słoneczna zaczyna pracować i produkować prąd stały. Dzieje się to wskutek padających na panele promieni słonecznych. Zachodzi wtedy zjawisko fotowoltaiczne, a produkowana energia trafia do inwertera, który przemienia ją w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci.

Fotowoltaika Jarosław może produkować nadwyżki energii, których nie spożytkuje się na bieżąco. Wówczas trafią one do zakładu energetycznego, w którym będą magazynowane przez 12 miesięcy. Właściciel w ciągu roku może je odbierać na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80%. Pozostała część zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie. Warto tu jednak pamiętać, że niewykorzystane w tym okresie pokłady energii przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. To właśnie dlatego tak ważne jest, by system fotowoltaiczny był zoptymalizowany pod względem mocy.

Panele fotowoltaiczne Jarosław – czy warto?

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Jarosławiu niesie za sobą wiele korzyści dla właściciela. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuwają się oszczędności. Choć inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym, to jednak z czasem się zwraca. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Tym samym dobrej jakości system o mocy 5kW może kosztować ok. 25-30 tysięcy złotych. Przy obecnych cenach energii elektrycznej i prognozach podwyżek cen prądu, przedsięwzięcie zwróci się po około 10-12 latach.

Mając na uwadze, że fotowoltaika może wydajnie produkować energię przez nawet 30 lat (tak żywotność ogniw fotowoltaicznych oceniają producenci paneli), można spodziewać się generowania realnych oszczędności na rachunkach za prąd przez kilkanaście lat. Dodatkowo warto pamiętać, że sprzęt w trakcie eksploatacji nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych ani pracy właściciela – fotowoltaika Jarosław działa samoczynnie latami, a do obowiązków inwestora należy zlecenia okresowy prac konserwacyjnych specjalistom.

Jako atuty paneli PV warto też wskazać kwestie ekologii. Moduły fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie prądu z odnawialnych źródeł energii. Taka energia jest niewyczerpywalna, ale też “zielona”, co oznacza, że przy jej produkcji ograniczona jest emisja CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery. Jest to jednak z najbardziej ekologicznych metod produkcji energii elektrycznej, jaka jest znana ludzkości.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Jarosławiu

Czy wiesz, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, gdy chcesz stworzyć instalację fotowoltaiczną? Obecnie dostępne są liczne programy wspierające inwestorów, a instytucje finansowe udostępniają różne formy finansowania przedsięwzięcia – m.in. zielone kredyty, leasingi na fotowoltaikę czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Inną opcją są bezzwrotne dotacje na fotowoltaikę w Jarosławiu: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Aby pozyskać środki, konieczne jest spełnienie wymagań dla danej edycji programu, wypełnienie formularzy i złożenie stosownych wniosków zgodnie z terminem naboru. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie i nie wiesz, na jakie dofinansowanie fotowoltaiki w Jarosławiu możesz liczyć – skontaktuj się z naszymi doradcami.

Montaż paneli fotowoltaicznych województwo podkarpackie – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zaprojektuje i zbuduje dla Ciebie instalację fotowoltaiczną? W takim razie świetnie trafiłeś! Jesteśmy zespołem ekspertów, który specjalizuje się w doradztwie, projektowaniu i wykonawstwie systemów fotowoltaicznych. Wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię i przedstawiamy projekt wraz w wyceną. Staramy się oferować najlepszej jakości komponenty w przystępnych cenach i zawsze dostosowujemy moc instalacji do faktycznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Nasi fachowcy dokonują montażu i przyłączeń w ustalonym terminie, a serwisanci służą pomocą, gdy będziesz potrzebować ich do przeprowadzenia prac konserwacyjnych sprzętu.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!