Fotowoltaika Tuchola

Fotowoltaika Tuchola zyskuje coraz większą popularność. Klienci indywidualni, właściciele firm i rolnicy coraz chętniej podejmują decyzję o inwestycji, poszukując w ten sposób oszczędności. Co więcej, panele fotowoltaiczne są sposobem na bycie bardziej ekologicznym i dywersyfikację źródeł energii. Zalet jest sporo, ale jak właściwie działają instalacje PV? Ile kosztują, kiedy się zwrócą i czy można dostać dotacje na fotowoltaikę w Tucholi? Sprawdźmy!

fotowoltaika tuchola

Fotowoltaika Tuchola – jak działa?

Inwestycje w odnawialne źródła energii są obecnie bardzo popularne i wspierane w ramach różnych programów. Jednym z nich jest fotowoltaika Tuchola. To instalacja, która pozwala na pozyskiwanie bezpłatnej i niewyczerpywalnej energii ze słońca. Oczywiście by móc z niej korzystać, niezbędne jest połączenie wszystkich ważnych elementów w spójny, bezpiecznie działający system fotowoltaiczny.

Składają się na niego panele słoneczne, inwerter/falownik, zabezpieczenia, okablowanie i akcesoria montażowe. Do powstania energii elektrycznej niezbędne jest zaistnienie zjawiska fotowoltaicznego, do którego dochodzi wskutek padających na ogniwa fotowoltaiczne promieni słonecznych. W konsekwencji wytwarza się prąd stały, który później jest konwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci i dokładnie taki, jak ten płynący w gniazdkach. Zmiana następuje w czasie rzeczywistym, więc tuż po produkcji energii, można z niej swobodnie korzystać i zasilać urządzenia elektryczne.

To, ile prądu powstanie, zależy przede wszystkim od mocy instalacji PV. Jeśli powstanie jej niedostatek, konieczne będzie skorzystanie z oferty dostawcy energii i dopłacenie za dodatkowe pokłady. Jeśli natomiast wytworzą się nadwyżki prądu, mogą one zostać zmagazynowane w zakładzie energetycznym i odebrane w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu – w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne Tuchola?

W województwie kujawsko-pomorskim zainteresowanie fotowoltaiką jest spore. Wpływa na to wiele czynników – między innymi chęć wdrażania proekologicznych rozwiązań, poszukiwanie oszczędności czy uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Można w ten sposób obniżyć rachunki za prąd i faktycznie zacząć oszczędzać. Prawda jest taka, że nie nastąpi do od razu. Inwestycja jest spora i wymaga dużych nakładów finansowych.

Szacuje się, że koszt zbudowania systemu, jego montażu i podłączenia, to wydatek rzędu od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1 kW. Średnio fotowoltaika Tuchola dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, będzie kosztować. ok. 25 000 złotych. Czas zwrotu wyniesie z kolei ok. 10 lat. Mając na uwadze, że panele mogą wydajnie działać nawet przez 30 lat, czeka nas około 20 lat realnego oszczędzania na rachunkach za prąd.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w gminie Tuchola

Bez względu na to, czy inwestycja dotyczy fotowoltaiki dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego, istnieje możliwość uzyskania dotacji. Jeśli zależy Ci na uzyskiwaniu energii odnawialnej, ale przed podjęciem decyzji o zakupie paneli i stworzeniu własnej elektrowni słonecznej, musisz wiedzieć o dodatkowych możliwościach wsparcia finansowego.

Zacznijmy od tego, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem. Możliwe jest otrzymanie korzystnego finansowania przedsięwzięcia – np. wzięcie zielonego kredytu, leasingu albo pożyczki na preferencyjnych warunkach. Rozłożenie inwestycji na raty może być dobrym sposobem dla osób, które nie mają oszczędności lub nie chcą ich w ten sposób wykorzystywać.

Inną opcją jest dofinansowanie fotowoltaiki w miejscowości Tuchola. Są to bezzwrotne środki finansowe, udzielane w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Inwestorzy muszą spełnić szereg wymogów – m.in.wypełnić formularze i wnioski, a także złożyć je w trakcie trwania naboru. Poza tym możliwe jest skorzystanie z ulgi podatkowej – dla osób prywatnych jest to “ulga termomodernizacyjna”, a dla rolników “ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników”.

Montaż paneli fotowoltaicznych Tuchola – dlaczego my?

Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką pojawiło się na rynku wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji PV. Dlaczego warto wybrać nas? Przede wszystkim posiadamy wiedzę i doświadczenie, które pozwalają nam na oferowanie Państwu najwyższej jakości rozwiązań i usług, które latami będą przynosić szereg korzyści.

W naszej firmie pracują eksperci różnych dziedzin – audytorzy, projektanci, kosztorysanci, elektrycy, instalatorzy i doradcy. Wszyscy tworzą kolektyw, dzięki któremu oferujemy kompleksowe usługi i profesjonalizm na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy bezpłatny audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię, przygotowujemy projekt, pomagamy w uzyskaniu finansowania i dotacji. Po akceptacji wyceny przez Klienta nasi eksperci dokonują terminowego montażu instalacji i niezbędnych przyłączeń.

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!