Fotowoltaika Chełm

Własna elektrownia słoneczna to sposób na ograniczenie rachunków za prąd do minimum. Na fotowoltaikę w Chełmie decydują się klienci indywidualni, przedsiębiorcy i rolnicy, a przedsięwzięcia wydają się coraz bardziej atrakcyjne finansowo. Co warto wiedzieć na temat paneli fotowoltaicznych? Czy można na nie dostać dotację? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę.

fotowoltaika chełm

Fotowoltaika Chełm - jak działa?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z wielu komponentów, gdzie każdy odgrywa swoją niesamowicie ważną rolę. W skład wchodzą: panele fotowoltaiczne, inwerter (falownik), zabezpieczenia, okablowanie, akcesoria montażowe. Za produkcję energii odpowiadają panele, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te, po otrzymaniu wiązek światła (promieni słonecznych) są zdolne do wywołania efektu fotowoltaicznego, czego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Następnie trafia on do inwertera, który przekształca go w prąd przemienny, dostosowany pod względem parametrów do sieci i może zasilać urządzenia.

To, co jest ważne, to dobra optymalizacja mocy fotowoltaiki, adekwatnie do zapotrzebowania na energię. Dzięki temu możliwe jest pełne pokrycie energetyczne i ograniczenie wydatków na energię do absolutnego minimum. Skutecznym rozwiązaniem jest też instalacja typu on-grid, które zostaje wpięta do sieci. Wówczas, gdy panele fotowoltaiczne w sezonie letnim produkują nadwyżki prądu, można go magazynować w zakładzie energetycznym i odbierać na zasadzie opustu w ciągu 12 miesięcy w wymiarze 70 lub 80%. Pozostałych 20 lub 30% (zależnie od mocy instalacji), jest zatrzymywane przez zakład jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Chełm – czy warto?

Województwo lubelskie prężnie się rozwija pod kątem odnawialnych źródeł energii (OZE) i innych proekologicznych inwestycji. Na montaż paneli słonecznych decydują się klienci indywidualni, biznesowi i rolnicy. Powód? Przede wszystkim oszczędności. Choć początkowo trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem na przedsięwzięcie (szacuje się, że instalacja PV o mocy 5kW to wydatek ok. 20-25 tysięcy złotych), to jednak później odnotujemy realny zysk. Jak to możliwe? W związku z rosnącymi cenami prądu, fotowoltaika Chełm zwraca się średnio po 10 latach, a że dobrej jakości panele fotowoltaiczne mogą pracować wydajnie przez nawet 30 lat, to czeka nas 20 lat generowania oszczędności.

Inne zalety przemawiające na korzyść produkcji energii elektrycznej przez fotowoltaikę to ekologia i ochrona środowiska. Słońce stanowi niewyczerpywalne źródło energii, a produkowany w ten sposób prąd nie ma negatywnego wpływu na planetę. Co więcej, ograniczamy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery i dbamy o bezpieczeństwo przyszłych pokoleń.

Następnym atutem montażu instalacji jest fakt, że ta pracuje wydajnie latami i nie wymaga naszej uwagi – sprzęt działa samoczynnie, a efekty można kontrolować w dedykowanej aplikacji. Co więcej, koszt przedsięwzięcia jest właściwie jedynym dużym wydatkiem. Później po stronie inwestora leży zlecanie serwisantom prac konserwacyjnych paneli oraz raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Dofinansowanie fotowoltaiki Chełm

Koszt instalacji fotowoltaicznej w Chełmie można obniżyć decydując się na dotacje. Na przedsięwzięcia proekologiczne, jak np. systemy solarne, pompy ciepła, prace termomodernizacyjne czy właśnie panele fotowoltaiczne, można uzyskać dofinansowania. Środki są dostępne w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników), “Energia Plus” (dla firm) czy Regionalnych Programów Operacyjnych. Kwoty, jakie można uzyskać, są różne i zależą od aktualnie trwających zasad danego przedsięwzięcia. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasi doradcy z przyjemnością udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania i pomogą w dopełnieniu formalności przy pozyskiwaniu dotacji.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Chełmie – dlaczego my?

Staramy się oferować naszym Klientom kompleksowe rozwiązania na najwyższym poziomie. W naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – doradcy, kosztorysanci, projektanci, instalatorzy i serwisanci. Zanim stworzymy dla Ciebie indywidualny projekt, przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i słuchamy, jakie masz oczekiwania. Następnie przedkładamy projekt instalacji PV wraz z wyceną, a po jego akceptacji przechodzimy do montażu i przyłączeń.

Dzięki temu, że współpracujemy z renomowanymi producentami paneli słonecznych, oferujemy wydajne komponenty w przystępnych cenach. Ponadto pomagamy w pozyskaniu korzystnej metody finansowania i otrzymaniu dotacji, a nasze wszelkie działania są terminowe. Chcesz czym prędzej korzystać z nasłonecznienia i produkować własny prąd? Skontaktuj się z nami! Fotowoltaika Chełm nie ma przed nami tajemnic!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!