Fotowoltaika Świnoujście

Branża fotowoltaiczna prężnie się rozwija. Coraz większa ilość inwestorów docenia zalety, jakie wynikają z tego przedsięwzięcia. Jak działa fotowoltaika Świnoujście? Jakie ma korzyści? Czy można otrzymać dofinansowanie na panele słoneczne? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania oraz sprawdź ofertę naszej firmy.

fotowoltaika świnoujście

Fotowoltaika Świnoujście – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny składa się z wielu komponentów, które wzajemnie się uzupełniają, by możliwa była produkcja energii elektrycznej i jej wykorzystywanie. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych – te zbudowane są z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Kiedy do paneli docierają promienie słoneczne, zachodzi efekt fotowoltaiczny, którego konsekwencją jest powstawanie prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, w którym jest konwertowany w prąd przemienny, odpowiedni do tego, by zasilać urządzenia elektryczne.

Z wyprodukowanych pokładów energii właściciel instalacji PV może korzystać na bieżąco, ale może też magazynować ją na zapas – np. na sezon jesienno-zimowy, gdy wydajność działania systemu spada. Zgromadzona energia w przypadku popularnych instalacji on-grid trafia do zakładu energetycznego, gdzie przez 12 miesięcy jest przechowywana, a prosument może ją odbierać na zasadzie opustu, w wymiarze 70 lub 80% (pozostała część to opłata za magazynowanie). W przypadku instalacji off-grid nadwyżki są przechowywane we własnych bankach energii inwestora, co zapewnia pełną niezależność od zakładu energetycznego, ale też podnosi koszt przedsięwzięcia.

Panele fotowoltaiczne Świnoujście – czy warto?

Zacznijmy od tego, że Świnoujście ma dobre położenie geograficzne, co sprawia, że można w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Ilość dni słonecznych w skali roku umożliwia wydajną produkcję energii elektrycznej, co w praktyce przekłada się na obniżenie rachunków za prąd do minimum. Oczywiście inwestycja w zakup i montaż paneli jest spora. Szacuje się, że za każdy 1 kW mocy inwestor musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych. Im większa instalacja (wyższe zapotrzebowanie na energię), tym oczywiście cena całego przedsięwzięcia będzie wyższa.

Tutaj jednak należy mieć na uwadze fakt, że instalacje fotowoltaiczne w Świnoujściu z czasem się zwracają – zwykle następuje to w ciągu 10-12 lat i przynoszą realny zysk. Producenci oceniają żywotność paneli na nawet 30 lat, co sprawia, że właściciel może liczyć na wieloletnie oszczędności. Poza tym należy mieć na uwadze fakt, że fotowoltaika nie wymaga dalszego doinwestowywania, a przy tym działa samoczynnie. Do zadań właściciela należy zlecanie regularnych prac konserwacyjnych, a raz na pięć lat przeglądu instalacji elektrycznej w celu weryfikacji bezpieczeństwa.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Świnoujściu

Mieszkańcy zachodniopomorskiego mogą skorzystać z różnego rodzaju programów dotacyjnych, które obniżą koszt inwestycji i skrócą czas zwrotu. Od kilku lat co roku realizowane są m.in. program “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla osób prywatnych, “Agroenergia” dla rolników oraz “Energia Plus” dla przedsiębiorców. Środki są jednak ograniczone, co oznacza, że nabory realizowane są okresowo, a inwestorzy muszą spełnić szereg wymogów, by je otrzymać. Jeśli interesuje Cię dofinansowanie fotowoltaiki w Świnoujściu, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w jego uzyskaniu. Co więcej, możemy również pomóc w uzyskaniu ulg podatkowych oraz w pozyskaniu korzystnego finansowania przedsięwzięcia. Instytucje finansowe oferują bowiem liczne możliwości – np. “zielone kredyty”, leasingi dla firm czy pożyczki na preferencyjnych warunkach na proekologiczne inicjatywy.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Świnoujście – dlaczego my?

Interesuje Cię fotowoltaika dla firm albo rolników? A może chcesz stworzyć przydomową elektrownię słoneczną? Doskonale trafiłeś. Jesteśmy firmą, która działa w województwie zachodniopomorskim, oferując swoje usługi w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji fotowoltaicznych. Realizujemy zlecenia w Świnoujściu, Szczecinie, Międzyzdrojach oraz wielu innych większych i mniejszych miejscowościach. Zawsze wsłuchujemy się w potrzeby Klientów, przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię, by ustalić niezbędną moc instalacji. Na tej podstawie tworzymy indywidualny projekt i przedstawiamy go wraz z wyceną.

Kiedy Klient decyduje się na przedsięwzięcie, możemy pomóc w pozyskaniu środków na nie lub uzyskaniu dofinansowania. Następnie zamawiamy komponenty systemu wprost od producenta, zapewniając tym samym najkorzystniejszą cenę oraz umawiamy dogodny termin montażu paneli fotowoltaicznych w Świnoujściu. Nasi specjaliści kładą nacisk na to, by każdy moduł był należycie połączony, a cały system fotowoltaiczny bezpieczny. Chcemy, by Twoja fotowoltaika działała skutecznie i wydajnie latami, ale też by była niezawodna i bezpieczna w trakcie eksploatacji. Poza tym oferujemy pomoc na każdym etapie współpracy oraz usługi serwisowe. Masz pytania? Chcesz już teraz obniżyć rachunki za prąd i zlecić nam projekt instalacji? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!