Fotowoltaika Olkusz

Fotowoltaika Olkusz zyskuje coraz większe grono zwolenników. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ zalet jest sporo. Własna elektrownia słoneczna pozwala generować oszczędności i obniża rachunki za prąd do minimum, ale też jest eko.!Jakie jeszcze zalety mają panele fotowoltaiczne? Jak dostać dotację? Komu zlecić montaż instalacji PV? Poznaj odpowiedzi na te pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika olkusz

Fotowoltaika Olkusz – jak działa?

Wraz ze wzrostem zainteresowania fotowoltaiką, pojawia się coraz więcej firm, które nie tylko oferują panele fotowoltaiczne, ale też montaż instalacji. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją, warto dowiedzieć się, jak w ogóle fotowoltaika Olkusz działa.

W tworzeniu instalacji fotowoltaicznych ważne są wszelkie elementy, które odpowiadają nie tylko za wydajną produkcję energii, ale też za bezpieczeństwo. W panelach skrywają się ogniwa fotowoltaiczne, które odbierają promienie słoneczne i stymulują powstanie zjawiska fotowoltaicznego, czego konsekwencją jest produkcja prądu stałego.

Następnie swoje zadanie odgrywa inwerter (falownik), który przekształca prąd stały w przemienny, zgodny z parametrami sieci. Działa on w czasie rzeczywistym, więc prąd od razu wędruje do gniazdek, ale jeśli nie zostanie wykorzystany, może być przechowany na później.

Nadwyżki po trafieniu do sieci energetycznej mogą być magazynowane przez zakład energetyczny i zgodnie z ustawą o OZE aż 80% lub 70% (w zależności od mocy instalacji) energii wyprodukowanej można odebrać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Warto więc, by fotowoltaika Olkusz była dobrze zoptymalizowana – nadwyżki niewykorzystane w ciągu roku po prostu przepadają, więc nie ma sensu decydować się na inwestycję przekraczającą nasze zapotrzebowanie energetyczne.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Olkuszu?

Wahasz się, czy inwestycja w fotowoltaikę jest dobrym posunięciem? Dylemat ten mają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy czy rolnicy. Wielu z nich po zrobieniu bilansu zysków i strat, decyduje się na przedsięwzięcie. Powodem są oczywiście oszczędności. Choć montaż instalacji fotowoltaicznej w X wymaga sporych nakładów finansowych, to jednak nie musimy dysponować pełną sumą. Istnieje możliwość skorzystania np. z zielonych kredytów czy pożyczek na preferencyjnych warunkach dla inwestycji w odnawialne źródła energii.

Przyjmuje się, że za instalację PV dla czteroosobowej rodziny o mocy 5kW zapłacimy około 25 000 zł – z wysokiej jakości komponentami i montażem wykonanym przez profesjonalistów. Za każdy kolejny 1kW trzeba będzie dopłacić ok. 4000 – 6000 zł, zależnie od rodzaju elementów. Tutaj należy mieć na uwadze, że wskutek stworzenia własnej mikroinstalacji, możemy czerpać ekologiczną energię bez płacenia comiesięcznych rachunków za prąd. Mając na uwadze, że średnio inwestycje zwracają się po 10 latach, w panele pracują skutecznie nawet 30 lat, można liczyć na generowanie oszczędności przez 20 lat. Brzmi dobrze? Poznaj więc inne zalety!

Panele fotowoltaiczne Olkusz to także ukłon w stronę ochrony środowiska, a niemałym atutem jest też oczywiście fakt, że systemy fotowoltaiczne działają samoczynnie i nie wymagają od nas ani dodatkowej pracy ani nakładów finansowych. To, o czym musi pamiętać inwestor to cykliczne konserwowanie i wykonywanie przeglądów, co zwiększy bezpieczeństwo i wydłuży żywotność paneli.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Olkuszu

Znasz już zalety fotowoltaiki i wiesz, że nie musisz dysponować pełnym kapitałem, ponieważ możesz skorzystać z dogodnych form finansowania. To jednak nie wszystko! Dostępne są również dotacje na fotowoltaikę w Olkuszu. W związku z tym, że kraje Unii Europejskiej zostały zobligowane do tego, by zmienić źródła energii na odnawialne, instytucje państwowe i unijne wdrażają różne programy, które mają zachęcić obywateli do takiego przedsięwzięcia. W ramach tych działań udostępniane są więc środki, które stanowią dofinansowanie fotowoltaiki.

Inwestorzy mogą skorzystać z różnych programów – m.in. „Czyste powietrze”, „Mój prąd”, „Energia Plus” (dla firm) czy „Agroenergia” (dla rolników) czy też szukać dotacji na panele słoneczne w Regionalnych Programach Operacyjnych.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Olkuszu – dlaczego my?

Wzrost zainteresowania fotowoltaiką poskutkował pojawieniem się na rynku wielu firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu instalacji PV. My działamy na rynku od lat, wykonaliśmy już setki realizacji dla naszych Klientów, a naszą mocną stroną, jest nasz zespół ekspertów. Zatrudniamy audytorów, doradców, kosztorysantów, projektantów, elektryków i instalatorów. Działamy kompleksowo, terminowo i skutecznie. Chcemy, aby Twoja inwestycja już od pierwszych chwil była dla Ciebie owocnym i przyjemnym działaniem, z którego będziesz zadowolony. Fotowoltaika w Olkuszu i okolicy powinna mieć dobrze dostosowaną moc do Twoich potrzeb, dlatego zanim wykonamy dla Ciebie projekt i przedstawimy wycenę, to przeprowadzimy audyt i wyliczymy zapotrzebowanie na energię. Przekonaj się! Zadzwoń do nas i umów rozmowę lub spotkanie z doradcami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!