Fotowoltaika Gdynia

Obecnie w Trójmieście, jak i właściwie całej Polsce, powstaje coraz więcej elektrowni słonecznych. Na tego typu przedsięwzięcie decydują się osoby prywatne, firmy i rolnicy. Korzyści jest całkiem sporo – od ekologii, po oszczędności. Sprawdź, jak działa fotowoltaika Gdynia, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać!

fotowoltaika gdynia

Fotowoltaika Gdynia – jak działa?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się uznaniem inwestorów na całym świecie. Dzięki nim można bowiem pozyskiwać prąd z promieniowania słonecznego. Dzieje się to za sprawą zamontowanych w odpowiedni sposób modułów fotowoltaicznych, które składają się z wydajnych ogniw fotowoltaicznych. Te, dzięki ulokowanym w środku półprzewodnikom (zwykle to krzem lub płytki krzemowe), mają zdolność do powstawania zjawiska fotowoltaicznego, którego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Aby jednak móc nim zasilać sprzęty, konieczna jest konwersja w prąd przemienny. Do tego celu wykorzystuje się dodatkowe urządzenie – falownik, zwany także inwerterem.

Zastanawiasz się, co w sytuacji, gdy powstanie więcej energii niż jesteś w stanie spożytkować? Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest wpięcie instalacji do sieci publicznej – dzięki temu nadwyżki będą trafiały do zakładu energetycznego i tam magazynowane przez okres 12-miesięcy. Prosument może je odbierać w ciągu roku na zasadzie opustu, za jedynie 20 lub 30% wartości, zależnie od mocy instalacji. Ważne jest, by fotowoltaika Gdynia była dobrze zoptymalizowana. Nadwyżki, które nie zostaną w ciągu roku spożytkowane po prostu przepadną, z kolei niedostateczna produkcja prądu będzie skutkowała dodatkowymi opłatami za energię pobieraną z sieci.

Montaż instalacji fotowoltaicznych w Gdyni – czy warto?

Panele fotowoltaiczne Gdynia to gorący temat. Wcale nas to nie dziwi! Coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystanie, by ograniczyć horrendalne rachunki za energię elektryczną. Niestety, ale w ostatnim czasie możemy odnotować nieustanne wzrosty cen prądu i nic nie prognozuje, by miało się to zmienić. Własna elektrownia słoneczna to szansa na uniezależnienie się od zakładu energetycznego i realne oszczędności. Choć oczywiście musimy ponieść wydatek początkowy na instalację PV, to jednak z czasem inwestycja zwraca się, a później zaczyna zarabiać. Opłaty za energię są znikome – oczywiście pod warunkiem, że fotowoltaika będzie zoptymalizowana, dobrze zamontowana, a wykorzystane panele słoneczne wysokiej jakości.

Kolejną zaletą jest ochrona środowiska. Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii – niewyczerpywalnym, czystym i bezpiecznym. Produkcja prądu nie wpływa negatywnie na ekosystem, a do atmosfery nie trafiają gazy cieplarniane. Co więcej, taka instalacja PV może pracować wydajnie nawet przez ponad 30 lat, nie wymagając dodatkowych nakładów finansowych. Wystarczy regularna konserwacja, a ewentualnych napraw można dokonać w ramach gwarancji na sprzęt, której udzielają producenci paneli słonecznych. Co jeszcze warto wiedzieć? Otóż na korzyść elektrowni słonecznej działa także to, że funkcjonują one bezobsługowo – inwestor nie musi kontrolować pracy systemu fotowoltaicznego, ale może np. sprawdzić jego wydajność w aplikacji mobilnej.  

Dotacje na fotowoltaikę Gdynia

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Gdyni, ale obawiasz się kosztów? Już na etapie projektowania systemu przedstawimy Ci wycenę. Ile to może kosztować? Wiele zależy od wielkości i mocy instalacji PV, ale także wybranego sprzętu. Szacuje się, że za wydajną fotowoltaikę, zaspokajającą zapotrzebowanie na energię czteroosobowej rodziny, przyjdzie nam zapłacić ok. 25 000 złotych. Oczywiście im większe będzie zapotrzebowanie energetyczne, tym wyższa będzie cena przedsięwzięcia. Niemniej musimy tutaj wspomnieć, że inwestor może skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę w Gdyni. W różnych okresach prowadzone są nabory, m.in w ramach programów „Mój prąd”, „Czyste powietrze”, „Energia Plus” (dla firm), „Agroenergia” (dla rolników). Oprócz tego realizowane są też inne przedsięwzięcia, wspierające finansowo inwestorów – np. Regionalne Programy Operacyjne, pożyczki na preferencyjnych warunkach, zielone kredyty.

Panele fotowoltaiczne Gdynia – dlaczego my?

Jesteśmy firmą, która działa w branży fotowoltaicznej od lat. Staramy się oferować Klientom kompleksowe rozwiązania, dlatego świadczymy usługi doradcze i pomagamy na każdym etapie współpracy. Przeprowadzamy audyt, wyliczamy zapotrzebowanie na energię i tworzymy projekt instalacji fotowoltaicznej. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz w Gdyni, Gdańsku, Sopocie czy mniejszym mieście albo na wsi. Realizujemy zlecenia dla klientów indywidualnych, firm i rolników w całej Polsce. Pracujemy na najwyższej jakości panelach fotowoltaicznych od renomowanych producentów, a nasi montażyści dokładnie wiedzą, w jaki sposób zbudować elektrownię słoneczną, by optymalnie wykorzystywała warunki atmosferyczne do produkcji prądu. Sprawdź naszą ofertę, a jeśli masz pytania – czekamy na kontakt! Panele fotowoltaiczne Gdynia to nasza specjalność. Z nami możesz obniżyć rachunki za prąd i cieszyć się kompletnym, sprawnym systemem fotowoltaicznym przez wiele lat!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!