Fotowoltaika Prószków

W województwie opolskim prężnie rozwija się sektor fotowoltaiki. Inwestorzy decydują się na instalacje PV dla domów, firm i gospodarstw rolnych. Fotowoltaika Prószków jest bowiem szansą na ograniczenie wydatków na energię elektryczną, ale nie tylko. Jakie są zalety inwestycji w panele? Jak działa system fotowoltaiczny i jak uzyskać dotację na niego? Sprawdź i poznaj ofertę naszej firmy!

Fotowoltaika Prószków

Fotowoltaika Prószków – jak działa?

Jak korzystać z nasłonecznienia, by czerpać energię elektryczną? Oczywiście decydując się na instalację fotowoltaiczną. Jak działa taki system? Otóż składa się on z paneli słonecznych, falownika (inwertera), zabezpieczeń, przewodów elektrycznych i akcesoriów montażowych. Kiedy do paneli docierają promienie słońca, w ogniwach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten musi zostać przystosowany do parametrów sieci, a zatem zmieniony w prąd przemienny, za co odpowiada falownik (lub inwerter). Dzieje się to niemal natychmiast, dzięki czemu na bieżąco możemy wykorzystywać energię. A co z jej nadwyżkami? Rozwiązaniem jest instalacja on-grid, która pozwala na magazynowanie pokładów energii w zakładzie energetycznym i odbieranie ich, gdy zaistnieje taka potrzeba (na przykład w okresie jesienno-zimowym). Na wykorzystanie nadwyżek właściciel ma dokładnie rok w wymiarze 70 lub 80% – pozostała część jest traktowana jako opłata za magazynowanie.

Panele fotowoltaiczne Prószków – czy warto?

Fotowoltaika to ogrom zalet, ale jednocześnie spory wydatek. To właśnie suma, jaką należy zapłacić za przedsięwzięcie, często powoduje wahania przed ostateczną decyzją. Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne w Pruszkowie? Aby rozwiać Twoje wątpliwości przygotowaliśmy krótką kalkulację. Zacznijmy od tego, że Polska znajduje się w bardzo dogodnym położeniu geograficznym, umożliwiającym wykorzystanie potencjału paneli fotowoltaicznych w pełni – ilość dni słonecznych w ciągu roku pozwala na to, by produkować energię zaspokajającą zapotrzebowanie energetyczne. Oczywiście pod warunkiem, że moc instalacji PV będzie dostosowana do potrzeb gospodarstwa czy firmy.

Ile zapłacimy na instalację? Tutaj wiele zależy od mocy, jakości komponentów czy umiejscowienia paneli, ale szacuje się, że za każdy 1kW mocy zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio więc instalacja dla czteroosobowej rodziny będzie kosztować ok. 25 tysięcy złotych i zwróci się po około 10-12 latach. Mając na uwadze, że producenci paneli oceniają ich żywotność na około 30 lat, to czeka nas blisko 20 lat generowania oszczędności na rachunkach za prąd. Jeśli ceny energii elektrycznej dalej będą szybować ku górze, czas zwrotu może się skrócić.

Na kwestiach finansowych zalety instalacji się nie kończą. Panele fotowoltaiczne Pruószków to też szansa na ograniczenie emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. System pozwala bowiem na czerpanie energii z odnawialnego źródła energii, dzięki czemu energia ta jest czysta, niewyczerpywalna i bezpieczna dla środowiska. Dodatkowo własna instalacja podnosi wartość nieruchomości i nie wymaga w trakcie pracy dodatkowych nakładów finansowych.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Prószkowie

Fotowoltaika pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Jeśli zdecydujesz się zamontować taki system, możesz liczyć na wsparcie finansowe. Nie musisz dysponować pełnym kapitałem na przedsięwzięcie – możesz wziąć “zielony kredyt”, leasing na fotowoltaikę albo pożyczkę na preferencyjnych warunkach (np. w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym dostępne są także dotacje na OZE. Stanowią one bezzwrotne dofinansowanie fotowoltaiki w Prószkowie, udzielane w obrębie ogólnopolskich programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”. Co jednak istotne, nabory wniosków nie trwają cały rok – należy śledzić terminy, a także zasady odnośnie poszczególnych edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności i pozyskaniu środków na inwestycję.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Prószków – dlaczego my?

Szukasz firmy, która posiada doświadczenie w zakresie doradztwa, projektowania systemów i montażu fotowoltaiki? Świetnie trafiłeś. Oferujemy kompleksowe usługi w tym zakresie w Opolu oraz okolicznych miejscowościach. Panele słoneczne to doskonały sposób na to, by zniwelować rachunki za prąd i nie martwić się o wydatki. Montaż instalacji fotowoltaicznych w Prószkowie zawsze poprzedzają audyt i wyliczenie zapotrzebowania na energię elektryczną. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualny projekt instalacji, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Gotowy projekt przedstawiamy wraz z wyceną do akceptacji. W razie pytań lub chęci zmian, spieszymy z uzasadnieniem lub nanosimy poprawki. Następnie umawiamy dogodny termin realizacji montażu paneli fotowoltaicznych. Nasi fachowcy przyjeżdżają w ustalonym terminie i zgodnie ze sztuką przeprowadzają instalację paneli oraz dokonują niezbędnych przyłączeń.

Stawiamy na jakość komponentów i postępujemy zgodnie z procedurami – po to, by elektrownie słoneczne czy farmy fotowoltaiczne działały nie tylko wydajnie, ale i bezpiecznie latami. Gwarantujemy dobre warunki i pomoc na każdym etapie współpracy – od doradztwa, po serwis. Z naszą pomocą uniezależnisz się od zmieniających się cen prądu i staniesz się właścicielem instalacji fotowoltaincznej w Prószkowie, która będzie generować zysk. Masz pytania? Czekamy na kontakt!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!