Fotowoltaika Szczecin

Odnawialne źródła energii to przyszłość sektora energetyki. Rośnie popularność inwestycji w fotowoltaikę. Panele słoneczne pozwalają na uniezależnienie się od dostawców energii i spore oszczędności. Sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, ile kosztuje fotowoltaika w Szczecinie, jak działa i czy można na nią dostać dofinansowanie!

fotowoltaika szczecin

Fotowoltaika Szczecin – dlaczego warto?

Przemierzając Szczecin i całe zachodniopomorskie można dostrzec, że coraz więcej domów wyposażonych jest w instalacje fotowoltaiczne. Trend ten wynika z kilku względów – przede wszystkim pozyskiwanie energii ze słońca to szansa na uniezależnienie się od zakupu energii od zakładu energetycznego, a tym samym regularnego, rynkowego wzrostu cen. Właściciel elektrowni słonecznej staje się prosumentem – producentem i konsumentem energii jednocześnie, co przekłada się na oszczędności na rachunkach za prąd oraz brak obaw o przerwy w jego dostawach.

Fotowoltaika Szczecin to także ukłon w stronę ekologii. Energia słoneczna jest niewyczerpywalnym źródłem energii i w dodatku jest “zieloną energią”, czyli taką, która nie zanieczyszcza środowiska. Oczywiście to nie koniec zalet – montując panele fotowoltaiczne podnosi się wartość nieruchomości, można liczyć na wieloletnią pracę instalacji (producenci dają gwarancję na ogniwa nawet na 20 lat), a obsługa elektrowni jest właściwie samoobsługowa i nie wymaga specjalnych prac serwisowych.

Województwo zachodniopomorskie oferuje bardzo dogodne warunki do pracy systemu fotowoltaicznego, o czym szybko przekonują się nasi klienci. Dodatkowo można też na bieżąco monitorować pracę instalacji i jej efektywność w dedykowanej aplikacji.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna Szczecin?

Wszystkie urządzenia elektryczne w domu czy firmie potrzebują energii, by działać. Użytkownicy prąd mogą pobierać z sieci energetycznej, ale również mogą produkować go na własną rękę, stając się prosumentami. Decydując się na panele fotowoltaiczne w Szczecinie, warto wiedzieć, jak w ogóle działają, ile energii produkują i jak są zbudowane. Panele składają się z ogniw fotowoltaicznych, często nazywanych fotoogniwami lub ogniwami słonecznymi. Są to półprzewodniki, które wykorzystując swoje właściwości fizyczne, przetwarzają energię słoneczną w prąd. Możliwe jest to dzięki zachodzącemu zjawisku fotowoltaicznemu.

Jest to zjawisko fizyczne polegające na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym pod wpływem promieniowania świetlnego. Moc instalacji należy dobrać względem potrzeb danego gospodarstwa domowego lub firmy. Najczęściej czyni się to analizując średnią wysokość rachunków za prąd na przestrzeni minionego roku. Oczywiście ważny jest także audyt – w jego trakcie eksperci sprawdzają, gdzie zlokalizowane mogą zostać panele fotowoltaiczne Szczecin. Ważne jest, by było to miejsce dobrze nasłonecznione i o odpowiednim kącie nachylenia. Dopiero po wykonaniu audytu przygotowywany jest projekt instalacji wraz z wyceną uwzględniającą zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Ile kosztuje fotowoltaika w Szczecinie?

Instalacje fotowoltaiczne Szczecin stają się coraz popularniejsze. Klienci chętnie inwestują swoje środki w tego typu przedsięwzięcia, zdając sobie sprawę z szeregu korzyści. Dzięki energii odnawialnej pozyskiwanej ze słońca można płacić bardzo niskie rachunki za prąd u dostawców. Początkowo jednak trzeba liczyć się ze sporą inwestycją. Jej koszt jest uzależniony od zastosowanych paneli (dostępne są warianty o różnej mocy, wydajności i jakości), inwertera, zabezpieczeń i akcesoriów montażowych.

Do ceny fotowoltaiki należy jeszcze doliczyć pracę osób, które wykonają montaż modułów fotowoltaicznych oraz podatek VAT (8% dla gospodarstw domowych i 23% dla przedsiębiorców). Wybierając panele słoneczne ze średniej półki cenowej, dobrej jakości inwerter i wliczając pozostałe koszty, przyjmuje się, że koszt instalacji dla domu jednorodzinnego (2+2) wynosi ok. 25 000 złotych. Cenę tę można nieco zredukować korzystając z dofinansowania na fotowoltaikę w Szczecinie.

Dotacje na fotowoltaikę w Szczecinie – jak uzyskać?

Im większe zużycie energii i im bardziej ceny energii pną się ku górze, tym bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest inwestycja w instalację PV. Początkowy wydatek jest spory – musimy kupić panele słoneczne i inne niezbędne urządzenia, zlecić profesjonalny montaż i odprowadzić podatek. W związku jednak z tym, że obecnie odnawialne źródła energii są wspierane przez państwo i Unię Europejską, osoby decydujące się na instalacje fotowoltaiczne w Szczecinie mogą liczyć na dofinansowania i ulgi.

W 2021 roku realizowane są lub będą takie programy, jak Czyste Powietrze, Mój Prąd, Energia Plus (dla firm), Agroenergia (dla rolników) czy ulga termomodernizacjna. Co więcej, w niektórych okresach realizowane są dodatkowo pożyczki na projekt instalacji fotowoltaicznej na preferencyjnych warunkach czy inne, dodatkowe formy wsparcia dedykowane mieszkańcom Szczecina czy innych miejscowości województwa zachodniopomorskiego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Zainteresowany? Masz dość rosnących cen energii elektrycznej? Zostań prosumentem i korzystaj własnej elektrowni słonecznej! Zapraszamy do kontaktu – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przedstawimy szczegóły odnośnie fotowoltaiki w Szczecinie! Zapewniamy kompleksowe usługi montażu instalacji i doradztwo na najwyższym poziomie!

 
 

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!