Fotowoltaika Pabianice

Zainteresowanie fotowoltaiką w Pabianicach i okolicy nie słabnie. Na inwestycję decydują się właściciele domów jednorodzinnych i letniskowych, firmy i rolnicy. Powód? Oszczędności. Wszyscy mają dość horrendalnych rachunków za energię. Własna elektrownia słoneczna wydaje się słusznym posunięciem. Poznaj wszystkie zalety, dowiedz się więcej o dotacjach na fotowoltaikę w Pabianicach i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika pabianice

Fotowoltaika Pabianice – jak działa?

Zanim zdecydujesz się na zbudowanie własnej elektrowni słonecznej, warto dowiedzieć się, jak w ogóle takie systemu działają. Otóż wszystko zaczyna się od paneli fotowoltaicznych. Te składają się z ogniw fotowoltaicznych, zbudowanych z półprzewodników. Panele mogą być monokrystaliczne lub polikrystaliczne. Kiedy do półprzewodników docierają promienie słoneczne, powstaje zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten oczywiście należy skonwertować, by odpowiadał parametrom sieci – temu służy inwerter (falownik), który dokonuje zmiany prądu stałego w prąd przemienny.

Co istotne, fotowoltaika Pabianice powinna być dobrze zoptymalizowana pod względem mocy instalacji. Oznacza to, że przed stworzeniem systemu fotowoltaicznego należy wyliczyć zapotrzebowanie na energię, by instalacja produkowała odpowiednią ilość prądu. Dzięki temu, że zdecydujemy się na fotowoltaikę on-grid, nadwyżki będą mogły być magazynowane przez zakład energetyczny. Zapłatę dla operatora sieci stanowi część wyprodukowanej energii. Prosument, w ramach systemu opustów może odebrać 80 lub 70% wprowadzonej energii, zależnie od mocy instalacji. Pamiętaj jednak, że nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym. Niewykorzystane w ciągu roku, po prostu przepadają, gdyż nie należy się za nie żaden ekwiwalent.

Czy warto inwestować w panele fotowoltaiczne w Pabianicach?

Chęć produkowania własnej energii elektrycznej wyrażają nie tylko klienci indywidualni, ale też biznesowi czy rolnicy. Powodów jest całkiem sporo. Przede wszystkim wszyscy mają już dość szybujących ku górze cen prądu. Energia elektryczna drożeje, a dodatkowo narzucane są quasipodatki i liczne opłaty. Nic też nie prognozuje, by miało się to zmienić. Inwestując w instalację PV można zatem sporo zaoszczędzić. Ograniczone rachunki za prąd wprawdzie początkowo będą spłacały inwestycję, ale po czasie staną się realnym zyskiem. Szacuje się, że aktualnie zwrot z przedsięwzięcia następuje po ok. 10 latach – zależnie od typu instalacji.

Montaż paneli fotowoltaicznych ma też zalety związane z ekologią. Otóż fotowoltaika uznawana jest za odnawialne źródło energii. Energia jest niewyczerpywalna, zielona i czysta. Nie przyczynia się do emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Każde gospodarstwo czy firma, które decydują się na instalację PV, wykonują spory krok w stronę ochrony środowiska naturalnego!

Warto tu też wspomnieć o tym, że własna elektrownia słoneczna w łódzkiem to uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Co więcej, fotowoltaika nie wymaga od nas w trakcie pracy ani dodatkowych nakładów finansowych, ani pracy. Sprzęt działa samoczynnie latami, a ewentualne naprawy realizowane są najczęściej na podstawie gwarancji – większość producentów paneli słonecznych oferuje 25 lat gwarancji. A zatem zaczynając przedsięwzięcie w 2021, do 2046 nie musimy martwić się o awarie czy spadki wydajności!

Dofinansowanie fotowoltaiki Pabianice

Gmina Pabianice, podobnie jak i inne regiony w kraju, objęta jest programami wspierającymi inwestorów, którzy decydują się na budowę instalacji – czy to dla gospodarstw domowych, czy też rolnych albo firm. Inwestycje proekologiczne dotowane są z funduszu unijnego, środków państwowych czy Regionalnych Programów Operacyjnych. Inwestorzy mogą skorzystać m.in. z najpopularniejszych programów: “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”. Oczywiście należy sprawdzać, jakie aktualnie realizowane są nabory – wiele zależy od tego, czy środki w ramach danego programu nie zostały jeszcze wyczerpane.

Warto też wiedzieć, że oprócz dofinansowania fotowoltaiki w Pabianicach, można skorzystać z atrakcyjnych metod finansowania. Inwestujący w panele słoneczne mogą wziąć “zielony kredyt” czy leasing, które są niskooprocentowane albo zdecydować się na pożyczki na preferencyjnych warunkach. Dodatkowym udogodnieniem są też ulgi podatkowe – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa dla rolników na fotowoltaikę. Nie wiesz, które możliwości są dla Ciebie? Skontaktuj się z nami! Zapewniamy kompleksowe doradztwo w tym zakresie i pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Pabianice – dlaczego my?

Wzrost zainteresowania montażem paneli fotowoltaicznych w łódzkiem poskutkował wzrostem ilości firm, które oferują swoje usługi. Co nas wyróżnia? Przede wszystkim kompleksowość i profesjonalizm. Nie oferujemy tanich i niewydajnych paneli fotowoltaicznych. Współpracujemy z renomowanymi producentami, którzy w dobrej cenie dostarczają nam wysokiej jakości systemy fotowoltaiczne. Zawsze też dostosowujemy projekt do wymagań Klienta. Wykonujemy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię i realizujemy zlecenie z należytą starannością. Wycena projektu instalacji dostosowana jest do możliwości i potrzeb, a dodatkowo pomagamy też w pozyskaniu najlepszej opcji finansowania czy w otrzymaniu dotacji na fotowoltaikę w Pabianicach. Ponadto świadczymy usługi serwisowe i zawsze służymy pomocą, udzielając odpowiedzi na wszelkie pytania. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!