Fotowoltaika Września

Atuty fotowoltaiki zaczyna dostrzegać coraz więcej osób. Na inwestycję decydują się przedsiębiorcy, rolnicy, a coraz śmielej również osoby prywatne, które chcą zasilać swoje domu energią elektryczną pozyskiwaną ze słońca. Co warto wiedzieć na temat instalacji PV? Jak działa fotowoltaika Września? Jakie ma zalety? Czy można dostać dofinansowanie? Poznaj odpowiedź na te i inne ważne pytania oraz sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika września

Fotowoltaika Września – jak działa?

Jeśli jesteś zainteresowany montażem paneli fotowoltaicznych we Wrześni, powinieneś poznać sposób działania takiego systemu. Otóż jest on złożony z wielu komponentów, które wzajemnie się uzupełniają, by mogła powstawać energia elektryczna. Podstawowe zadanie spoczywa na panelach słonecznych, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Te za sprawą swojej zaawansowanej budowy mogą absorbować promienie słoneczne, a następnie są zdolne do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego. Jego konsekwencją jest pojawienie się ładunku elektrycznego, czyli inaczej mówiąc – powstanie prądu stałego. Ten następnie trafia do kolejnego, niezwykle ważnego elementu instalacji, czyli inwertera (lub falownika), który zmienia go w prąd przemienny. Ten jest wówczas zgodny z parametrami sieci elektrycznej i może z powodzeniem zasilać różnego rodzaju urządzenia.

Fotowoltaika Września powinna być dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy. Wówczas w skali roku powstanie tyle energii, ile gospodarstwo domowe, rolne czy firma, będzie w stanie spożytkować. Oczywiście naturalnym jest, że w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są dłuższe i bardziej słoneczne, powstaje tej energii więcej niż np. jesienią i zimą, Co zatem w sytuacji, gdy nie spożytkuje się całej energii na bieżąco? Rozwiązaniem jest instalacja typu on-grid, pozwalająca na magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym i odbieranie ich w ciągu 12 miesięcy na zasadzie opustu (tj. w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Września – czy warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne w Wielkopolsce wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż dogodne położenie geograficzne sprawia, że można w pełni wykorzystać potencjał paneli PV, a rosnące ceny energii elektrycznej powodują, że poszukiwanie alternatywnych sposobów pozyskiwania prądu okazuje się zasadne. Fotowoltaika umożliwia bowiem czerpanie prądu z odnawialnego źródła energii, a dokładniej mówiąc słońca, co w znacznym stopniu ogranicza wydatki na energię elektryczną nabywaną od zakładu energetycznego.

Oczywiście przedsięwzięcie wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. Jakim? Szacuje się, że za każdy 1 kW mocy inwestor zapłaci od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio więc instalacja o mocy 5kW (optymalna dla przeciętnego, czteroosobowego gospodarstwa domowego), będzie kosztować około 25 tysięcy złotych. Czy i kiedy się zwróci? Według szacunków może to nastąpić w ciągu 10-12 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że żywotność paneli fotowoltaicznych jest oceniana na nawet 30 lat, można spodziewać się wieloletnich oszczędności na rachunkach.

Dofinansowanie fotowoltaiki we Wrześni

Panele fotowoltaiczne Września to wydatek, który się zwraca, a nawet przynosi realny zysk. Warto ponadto wiedzieć, że nie musisz dysponować pełną kwotą czy wydawać oszczędności na instalację. Istnieje możliwość skorzystania z zielonego kredytu, leasingu, najmu czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (np. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Poza tym możliwe jest też skorzystania z dofinansowania na fotowoltaikę we Wrześni w ramach różnych programów – np. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Co jednak istotne, nabory wniosków są realizowane w określonym czasie, a właściciel musi spełnić wskazane w regulaminie warunki. Zmieniają się też sumy udzielanych środków. Jeśli więc interesują Cię dotacje na fotowoltaikę we Wrześni – skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania i pomogą w dopełnieniu formalności.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Września – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się zaprojektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznej? Doskonale trafiłeś! Jesteśmy ekspertami w branży i działamy w niej od lat. Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy na podstawie Twoich potrzeb, audytu i wyliczeń zapotrzebowania na energię elektryczną, są w stanie stworzyć skrojony na miarę system fotowoltaiczny, który pomoże Ci obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie umożliwi pozyskiwanie energii zielonej, czystej i niewyczerpywalnej. Realizacja zawsze przebiega terminowo, a my możemy zapewnij atrakcyjne stawki, ponieważ współpracujemy z producentami paneli słonecznych i innych komponentów instalacji PV od lat. Poza tym jesteśmy do dyspozycji Klientów na każdym etapie współpracy. Masz pytania dotyczące montażu fotowoltaiki? Chcesz wiedzieć, jaki będzie koszt Twojej instalacji? Zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie montaż paneli słonecznych na dachu czy gruncie? Zawsze możesz się z nami skontaktować, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!