Fotowoltaika Piaseczno

Fotowoltaika Piaseczno zyskała sporą popularność w ostatnich latach. Na inwestycję w odnawialne źródła energii decydują się właściciele domów, domków letniskowych, firm i gospodarstw rolnych. Ty również zastanawiasz się nad tym przedsięwzięciem? W takim razie dowiedz się, jak działa fotowoltaika Piaseczno, jakie ma zalety, jak uzyskać dotację i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika piaseczno

Fotowoltaika Piaseczno – jak działa?

Jeśli planujesz budowę własnej elektrowni słonecznej, która zaspokoi zapotrzebowanie na energię Twojego gospodarstwa lub firmy, musisz wiedzieć, jaki taki system fotowoltaiczny działa. Otóż jest on złożony z wielu zależnych od siebie elementów – paneli słonecznych, inwertera (falownika), przewodów elektrycznych, zabezpieczeń i akcesoriów montażowych. Wszystkie pełnią bardzo istotną rolę, choć to oczywiście w panelach dochodzi do produkcji prądu.

Te zbudowane są z połączonych ze sobą modułowo ogniw fotowoltaicznych, które po otrzymaniu wiązki światła (promieni słonecznych), stymulują zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest wytwarzanie prądu stałego. Aby ten mógł zasilać urządzenia, musi być zmieniony w prąd przemienny, za co odpowiada inwerter (lub falownik). Dzieje się to niemal natychmiast, więc od razu można z tego prądu korzystać, gdy tylko trafi on do gniazdek.

Co w sytuacji, gdy nie wykorzystasz całej wyprodukowanej energii od razu? Rozwiązaniem jest magazynowanie nadwyżek w zakładzie energetycznym. Kiedy trafią one do sieci, inwestor ma 12 miesięcy na ich odbiór od chwili produkcji w wymiarze 70 lub 80% (zależnie od mocy instalacji). Nie ponosi za to dodatkowych opłat. Niemniej niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii przechodzą na poczet zakłady i nie należy się za nie ekwiwalent finansowy. Dobrze więc, by fotowoltaika Piaseczno była zoptymalizowana pod względem mocy do potrzeb energetycznych podmiotu.

Panele fotowoltaiczne Piaseczno – czy warto?

Fotowoltaika dla domu, jak i dla firmy czy gospodarstwa domowego, niesie za sobą szereg korzyści. W ostatnim czasie stała się bardzo popularna, a ceny paneli słonecznych, jak i usług montażowych, nieco powędrowały w dół. Jednak czy aby na pewno panele fotowoltaiczne Piaseczno to opłacalny pomysł? Spieszymy z odpowiedzią. Otóż szacuje się, że na całą inwestycję musimy przeznaczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, zależnie od potrzeb. Przyjmuje się, że każdy 1 kW mocy instalacji PV kosztuje od 4 do 6 tysięcy złotych, zależnie od rodzaju elementów systemu.

Jeśli natomiast chodzi o czas zwrotu, to tutaj zależy to m.in. od tego, czy fotowoltaika w pełni zaspokaja potrzeby energetyczne podmiotu i niweluje rachunki za energię do minimum. Przeciętnie czas zwrotu wynosi 10 lat, ale mając na uwadze prognozy wzrostów energii, można spodziewać się, że nastąpi to jeszcze wcześniej. Czy zatem warto? Jak najbardziej – szczególnie, że żywotność paneli oceniana jest na nawet 30 lat. Można więc szybko obliczyć, że wydatki na rachunki za prąd przez 20 lat będą zostawały w kieszeni inwestora.

Inne atuty fotowoltaiki w Piasecznie to kwestie ekologii – energia słoneczna jest odnawialna, niewyczerpywalna i zielona. Korzystając z tego źródła energii ograniczasz emisję CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery, co ma bardzo dobry wpływ na środowisko naturalne. Niewątpliwymi atutami jest też podniesienie wartości nieruchomości, bezobsługowość instalacji czy brak konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków w kolejnych latach. Po stronie inwestora spoczywa obowiązek zlecenia okresowych prac konserwacyjnych paneli fotowoltaicznych w Piasecznie oraz raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej dla bezpieczeństwa.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Piasecznie

Zdecydowany, by obniżyć rachunki za prąd do minimum? Zanim jednak stworzysz swoją instalację fotowoltaiczną i zaczniesz w ten sposób czerpać energię elektryczną, musisz wiedzieć, że możesz skorzystać z dotacji na fotowoltaikę w Piasecznie. Jest to możliwe w ramach różnych, ogólnopolskich programów, dedykowanych do grup podmiotów. Przedsiębiorcy mogą skorzystać programu “Energia Plus”, rolnicy “Agroenergia”, a klienci indywidualni z programów “Mój prąd” lub “Czyste powietrze”. Dodatkową opcją są ulgi podatkowe – m.in. ulga termomodernizacyjna oraz ulga na fotowoltaikę dla rolników. Wsparcia finansowego można także poszukać wśród Regionalnych Programów Operacyjnych.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Piaseczno – dlaczego my?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zlecić projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej naszej firmie? Przede wszystkim naszym atutem są kompleksowe działania. Oferujemy Klientom wykonanie audytu, wyliczenie zapotrzebowania na energię i wykonanie indywidualnego projektu instalacji. Słuchamy potrzeb i mamy doświadczenie zarówno w mikroinstalacjach, jak i większych elektrowniach słonecznych, jak i farmach fotowoltaicznych. Kiedy Klient zaakceptuje projekt i wycenę instalacji, umawiamy dogodny termin montażu. Nasi instalatorzy dokładają wszelkich starań, aby realizacja usługi przebiegła szybko, sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Udzielamy gwarancji na nasze działania! Co więcej, współpracujemy z Klientem na każdym etapie – od doradztwa, po serwis. Możesz na nas liczyć w każdej sytuacji. Masz pytania odnośnie montażu fotowoltaiki w Piasecznie? A może chcesz się spotkać, by porozmawiać o szczegółach przedsięwzięcia? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!