Fotowoltaika Gliwice

Jeśli od jakiegoś czasu rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w Gliwicach lub okolicy, to koniecznie poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę! Jak działa fotowoltaika? Ile to kosztuje, jakie ma zalety, kiedy się zwróci i czy można dostać na nią dofinansowanie? Odpowiedzi na te i inne zagadnienia prezentujemy poniżej!

fotowoltaika gliwice

Fotowoltaika Gliwice – jak działa?

Fotowoltaika to temat, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Coraz więcej klientów indywidualnych, rolników, a także przedsiębiorców decyduje się na produkcję własnej energii elektrycznej. Budowa elektrowni słonecznej pozwala na uniezależnienie się od dostawcy energii, rosnących cen prostu i daje realne oszczędności. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne w Gliwicach – koniecznie poznaj zasadę ich działania!

Fotowoltaika pozwala na przetwarzanie promieni słonecznych w prąd elektryczny. W ogniwach pojawia się siła elektomagnetyczna, która w wyniku oddziaływania promieniowania słonecznego na półprzewodnik, prowadzi do zjawiska fotowoltaicznego. Konsekwencją jest powstawanie prądu stałego, który później musi być skonwertowany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. Za tę procedurę odpowiada inwerter (falownik), który ponadto kontroluje pracę systemu. 

Wyprodukowaną energię można użytkować na bieżąco, ale też za sprawą wpięcia instalacji do sieci publicznej, można wyprodukowane nadwyżki energii magazynować. Odbiór ich odbywa się w ciągu 12 miesięcy w wymiarze 70 lub 80 %, zależnie od mocy instalacji. Pamiętaj jednak, że nadprodukowana i niewykorzystana energia w ciągu roku, po prostu przepada. Tym samym instalacja PV o zbyt dużej mocy nie jest opłacalna.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Gliwice – czy warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne Gliwice wiąże się z dużym wydatkiem początkowym. Im większe jest zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym oczywiście suma za przedsięwzięcie będzie wyższa. Ile może kosztować fotowoltaika? Szacuje się, że dobrej jakości instalacja o mocy 5kW wykonana przez profesjonalnych montażystów wiąże się z wydatkiem rzędu 25 tysięcy złotych. Tu jednak należy mieć na uwadze, że panele działają samoczynnie latami i nie wymagają dodatkowych nakładów finansowych. Jeśli występują usterki lub spadki wydajności, to zwykle naprawy obejmuje gwarancja. Inwestor z kolei powinien zadbać o regularne zlecanie prac konserwacyjnych serwisantom oraz przynajmniej raz na 5 lat przeglądu instalacji elektrycznej.

Jesteś ciekaw, po jakim czasie montaż instalacji fotowoltaicznej się zwróci? Wiele zależy od tego, jakie rachunki za prąd aktualnie płacisz, jakie panele PV wybierzesz, gdzie będzie zlokalizowana fotowoltaika oraz czy warunki atmosferyczne będą sprzyjały. Jeśli chodzi o ostatnią kwestię, to raczej nie trzeba się obawiać – Polska znajduje się w bardzo dogodnej geolokalizacji. Ilość dni słonecznych w ciągu roku jest na tyle duża, by można było swobodnie wykorzystać potencjał paneli i czerpać z nich własną energię.

Dotacje na panele fotowoltaiczne w Gliwicach

Panele słoneczne stanowią ekologiczne i praktyczne rozwiązanie, jeśli chodzi o czerpanie energii. Korzyści z odnawialnych źródeł energii odnotują klienci indywidualni, przedsiębiorcy i rolnicy. W związku z tym, że to przedsięwzięcie sprzyjające ochronie środowiska, to może być ono wspierane przez różnego rodzaju programy, które mają wesprzeć finansowo inwestorów. Dotacje na panele fotowoltaiczne w Gliwicach, ale też na pompy ciepła, prace termomodernizacyjne czy systemy solarne, można uzyskać w ramach rządowych i unijnych projektów. Jeśli chodzi o fotowoltaikę, to do klientów indywidualnych kierowane są programy “Mój Prąd” czy “Czyste Powietrze”, do przedsiębiorców “Energia Plus”, a do rolników “Agroenergia”. Ponadto po spełnieniu określonych warunków można skorzystać z ulgi podatkowej (np. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa dla rolników), pożyczki na preferencyjnych warunkach, zielone kredyty (niskooprocentowane, proekologiczne) czy dodatkowych form wsparcia finansowego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Nie wiesz, jakie dofinansowanie do fotowoltaikę w Gliwicach możesz liczyć? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności!

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Gliwicach – dlaczego my?

Fotowoltaika Gliwice cieszy się rosnącą popularnością. Atutów jest sporo – oszczędności, coraz niższe ceny instalacji, kompleksowa obsługa, dotacje. Decydując się na współpracę z naszą firmą, możesz liczyć na profesjonalny audyt, przygotowanie indywidualnego projektu, wyliczenie zapotrzebowania na energię oraz na w pełni profesjonalny, terminowy montaż. Stawiamy na jakość, dzięki czemu możesz liczyć na wieloletnią, bezawaryjną pracę systemu. Co więcej, pragniemy zaoferować także usługi doradcze i serwisowe. Pomagamy Klientom na każdym etapie współpracy! Zacznij czerpać energię ze słońca, ciesz się darmowym prądem i bądź bardziej eko za sprawą własnej elektrowni słonecznej!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!