Fotowoltaika Oświęcim

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii z roku na rok wzrasta. Właściciele domów, firm, gospodarstw rolnych pragną uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej. Jednym z najlepszych i najbardziej opłacalnych sposobów jest montaż paneli fotowoltaicznych. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź, jak działa fotowoltaika Oświęcim, jakie niesie korzyści i jak uzyskać dotację. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i dowiedz się, dlaczego warto zlecić nam zaprojektowanie i montaż fotowoltaiki w Oświęcimiu!

fotowoltaika oświęcim

Fotowoltaika Oświęcim – jak działa?

Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu zależnych od siebie elementów. Kluczowe zadanie spoczywa na panelach, które są zbudowane z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych. Gdy docierają do nich promienie słoneczne, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Jego konsekwencją jest produkcja prądu stałego. Ten następnie jest konwertowany w prąd przemienny – dzieje się to za sprawą kolejnego, bardzo ważnego komponentu systemu, czyli inwertera (lub falownika). Ten ponadto odpowiada za kontrolę i monitorowanie parametrów pracy sieci w zakresie napięcia i częstotliwości. Jeśli zostaną odnotowane odchylenia od dopuszczalnych norm, nastąpi odłączenie falownika od sieci.

Produkowany przez panele słoneczne prąd można wykorzystywać na bieżąco. Oczywiście w okresie wiosenno-letnim instalacja fotowoltaiczna działa znacznie wydajniej niż jesienią czy zimą. W związku z tym optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji magazynowania energii w zakładzie energetycznym. Wówczas niespożytkowane nadwyżki trafią tam i będą mogły być wykorzystane w ciągu 12 miesięcy od chwili produkcji. Tutaj warto mieć na uwadze, by fotowoltaika Oświęcim była dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy – niedobór energii w skali roku poskutkuje koniecznością zakupu prądu od dostawcy, z kolei niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii po prostu przepadną.

Panele fotowoltaiczne Oświęcim – czy warto?

Opłacalność fotowoltaiki to jedna z najczęstszych wątpliwości, z jaką borykają się przyszli inwestorzy. Wiele mówi się o atutach wynikających z montażu paneli fotowoltaicznych – kwestiach ekologii, wieloletnim działaniu czy oszczędnościach. Ale jak w praktyce to wygląda? Zacznijmy od ceny. Otóż za systemy fotowoltaiczne w Oświęcimiu zapłacimy od 4 do 6 tysięcy złotych za każdy 1kW mocy. Wiele zależy od tego, na jakie panele się zdecydujemy (monokrystaliczne czy polikrystaliczne) i od jakiego producenta. Przykładowo, dobrej jakości instalacja dla czteroosobowego gospodarstwa domowego kosztuje ok. 25 tysięcy złotych. Kiedy zwraca się inwestycja? Tego też nie da się jednoznacznie wskazać – wszystko zależy od poniesionych kosztów przedsięwzięcia, cen prądu, ilości zużywanej energii czy nawet warunków atmosferycznych. Zwykle jednak następuje to w ciągu 10-12 lat. Jeśli ceny prądu będą szybowały ku górze, okres ten może się skrócić. Na uwagę na pewno zasługuje dogodne położenie geograficzne – w Polsce warunki są optymalne, by w pełni wykorzystywać potencjał paneli PV.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Oświęcimiu

Chcesz obniżyć koszty związane z budową elektrowni słonecznej czy stworzeniem mikroinstalacji dla domu? Jest taka możliwość! Od kilku lat realizowane są liczne programy, które wspierają inwestorów i zachęcają do czerpania prądu z odnawialnych źródeł energii. Wśród nich możemy wskazać: “Mój prąd” i “Czyste powietrze” dla klientów indywidualnych, “Energia Plus” dla przedsiębiorców czy “Agroenergia” dla rolników. Dodatkowo pojawia się szansa skorzystania z ulg podatkowych – np. ulga termomodernizacyjna czy ulga podatkowa na fotowoltaikę dla rolników.

Nie dysponujesz pełnym kapitałem lub nie chcesz płacić na system fotowoltaiczny ze swoich oszczędności? Możesz skorzystać z dogodnych metod finansowania tego typu przedsięwzięć. Wśród możliwości “zielone kredyty”, leasingi dla firm czy pożyczki na preferencyjnych warunkach (m.in. z Regionalnych Programów Operacyjnych). Warto poznać ofertę instytucji finansowych, bowiem można liczyć na bardzo atrakcyjne możliwości! Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę w Oświęcimiu lub w pozyskaniu środków na przedsięwzięcie? Skontaktuj się z naszymi doradcami!

Montaż paneli fotowoltaicznych Oświęcim – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zajmie się stworzeniem projektu i montażem instalacji fotowoltaicznej na terenie Małopolski? Doskonale trafiłeś! Instalacja paneli to nasza specjalność. Zanim jednak do niej dojdzie, przeprowadzamy bezpłatny audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i wsłuchujemy się w Twoje potrzeby. Każdy projekt instalacji wykonujemy indywidualnie, a następnie przedstawiamy go wraz z wyceną do akceptacji Klienta. Naszym priorytetem jest Twoja satysfakcja. Chcemy, aby instalacje fotowoltaiczne w Oświęcimiu działały wydajnie, ale też bezpiecznie, dlatego w naszych szeregach pracują doświadczeni montażyści. Gwarantujemy profesjonalny montaż, terminowość i pomoc na każdym etapie współpracy. Chcesz wiedzieć więcej albo umówić spotkanie? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!