Fotowoltaika Kujawsko-Pomorskie

Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością w całej Polsce. Także fotowoltaika kujawsko-pomorskie nabiera na sile i przemierzając województwo można spotkać liczne instalacje na terenach posesji prywatnych, firm, gospodarstw, a nawet farmy fotowoltaiczne. Czy warto zdecydować się na takie przedsięwzięcie? Jak działają systemy i czy można dostać dofinansowanie na fotowoltaikę w kujawsko pomorskim? Poznaj odpowiedzi na te pytania i poznaj naszą ofertę!

fotowoltaika kujawsko pomorskie

Fotowoltaika kujawsko-pomorskie - czy warto?

Choć odnawialne źródła energii to gorący temat ostatnich lat, wciąż wiele osób zastanawia się, czy warto w nie inwestować. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są instalacje fotowoltaiczne. Jakie mają zalety? Przede wszystkim dają szansę na uniezależnienie się od dostaw energii z zakładu energetycznego, a co za tym idzie – od wciąż rosnących cen rynkowych. Rachunki za prąd są obecnie bardzo wysokie, a prognozy podwyżek w najbliższych latach nie zwiastują, by nagle miało się to zmienić. Tym samym, im większe zapotrzebowanie gospodarstwa domowego, rolnego czy firmy na energię, tym wysokość opłat wyższa. Fotowoltaika kujawsko-pomorskie, jeśli będzie zoptymalizowana pod względem mocy, z powodzeniem zaspokoi potrzeby energetyczne i tym samym zredukuje opłaty za prąd.

Co więcej, uniezależnienie się od dostawców ogranicza także wszelkie konsekwencje wynikające z przerw w dostawach energii, a te są dotkliwe szczególnie dla przedsiębiorców. Warto tu też wspomnieć o właściwie bezawaryjnej, samoczynnej pracy instalacji PV przez długie lata. Wydajne panele fotowoltaiczne od renomowanego producenta są objęte wieloletnią gwarancją i mogą skutecznie pozyskiwać energię nawet przez 30 lat! Praca systemu nie wymaga ponadto dodatkowych nakładów finansowych – raz poniesione wydatki są najczęściej ostatnimi, a później wystarczą rutynowe prace konserwacyjne.

Kolejną zaletą wynikającą z inwestycji w elektrownię słoneczną jest fakt, że wskutek jej działania powstaje czysta, zielona i przede wszystkim odnawialna energia. Panele słoneczne do produkcji energii nie wykorzystują organicznych paliw kopalnych, a dzięki temu możliwe jest drastyczne ograniczenie emisji C02 do atmosfery – nawet o ok. 1300 ton w ciągu roku przy pracy elektrowni o mocy 1 MW! Decydując się na panele fotowoltaiczne w kujawsko-pomorskim chronisz środowisko!

Jak działa fotowoltaika kujawsko pomorskie?

Fotowoltaika to rozwiązanie odpowiednie dla domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych, ale i firm funkcjonujących w różnych branżach. Decydując się na nią, warto wiedzieć, w jaki sposób w ogóle produkują energię. Zacznijmy od tego, że panele składają się z ogniw fotowoltaicznych – te są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych, jak np. promieniowania słonecznego. Kiedy słońce do nich dociera, zachodzi zjawisko fotowoltaiczne i produkowany jest prąd stały. Ten jednak nie jest przystosowany do sieci, dlatego konieczny do pracy systemu jest jeszcze inwerter (falownik), który będzie konwertował prąd stały w prąd przemienny.

Warto pamiętać, że moduły fotowoltaiczne najwydajniej pracują w bezchmurne, długie dni. Tym samym w okresie wiosenno-letnim często produkowane są nadwyżki prądu, które trafiają do sieci. Prosument w sezonie jesienno-zimowym może je odbierać od zakładu energetycznego za 20 lub 30% wartości (uiszcza wówczas opłatę za magazynowanie). Co istotne, nadwyżki rozliczane są w systemie 12-miesięcznym, a niewykorzystane po roku po prostu przepadają. Ważne jest zatem, by instalacja paneli fotowoltaicznych na terenie kujawsko-pomorskiego była dostosowana pod względem mocy do faktycznego zapotrzebowania na energię.

Dofinansowania fotowoltaiki w kujawsko-pomorskimi

Panele fotowoltaiczne, podobnie jak montowanie pomp ciepła czy systemów solarnych, to działania proekologiczne wspierane przez rząd i Unię Europejską. Chcąc wiec zbudować swoją własną elektrownię słoneczną, zarówno na potrzeby domu, jak i firmy czy gospodarstwa, można liczyć na dotacje – zarówno na zakup paneli, jak i na profesjonalny montaż. Obecnie realizowane są różne projekty – najpopularniejsze z nich to “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla firm), “Agroenergia” (dla rolników). Oprócz tego dostępne są ulgi podatkowe, pożyczki na preferencyjnych warunkach czy środki uruchamiane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych na różne przedsięwzięcia w ramach OZE. Dofinansowania fotowoltaiki w kujawsko-pomorskim dotyczą takich miast, jak Nakło nad Notecią, Włocławek, Bydgoszcz, Toruń, ale też mniejszych miast, miasteczek i wsi.

Jaka firma fotowoltaiczna w kujawsko-pomorskim?

Nie wiesz, jaką firmę do wykonania montażu instalacji fotowoltaicznej w kujawsko pomorskim wybrać? Przede wszystkim pamiętaj, że ważne są doświadczenie, opinie i zakres usług. My oferujemy naszym Klientom kompleksowe doradztwo na każdym etapie współpracy! Wykonujemy audyt, wysłuchujemy potrzeb i przygotowujemy indywidualny projekt instalacji PV. Po akceptacji wyceny przez Klienta, możemy także pomóc w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę czy pozyskaniu najbardziej atrakcyjnego finansowania. Gdy wszelkie formalności są już dopięte, nasi instalatorzy zajmują się montażem. Panele fotowoltaiczne kujawsko-pomorskie będą mogły produkować energię odnawialną po podłączeniu do sieci – tym także zajmujemy się my, a Twoje obowiązki i formalnosci ogaraniczamy do minimum! Zdaj się na nasze doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!