Fotowoltaika Tarnobrzeg

Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi rośnie. Na inwestycję decydują się właściciele domów, ale też rolnicy i przedsiębiorcy. Powodów jest sporo, choć do kluczowych należy zaliczyć kwestię finansową oraz ekologię. Jak działa fotowoltaika Tarnobrzeg i jakie ma zalety? Ile kosztuje przedsięwzięcie i czy można otrzymać na nie dofinansowanie? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika tarnobrzeg

Fotowoltaika Tarnobrzeg – jak działa?

Każdy system fotowoltaiczny składa się z licznych komponentów, które są od siebie zależne. Celem jest produkcja energii elektrycznej ze słońca. W skład instalacji wchodzą: panele fotowoltaiczne, inwerter lub falownik, przewody, zabezpieczenia, akcesoria montażowe. Prawidłowo stworzona fotowoltaika Tarnobrzeg po odebraniu promieni słonecznych prowadzi do prądu stałego. Dzieje się to wskutek efektu fotowoltaicznego, czyli powstania nośników ładunku w półprzewodniku. Prąd ten następnie trafia do inwertera/falownika, w którym jest konwertowany w prąd przemienny. W tej formie trafia on do gniazdek i może zasilać urządzenia elektryczne.

Ilość dni słonecznych w Polsce jest absolutnie wystarczająca, by w pełni wykorzystać potencjał paneli. Oczywiście w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni są dłuższe i bardziej słoneczne, energii powstaje znacznie więcej niż w sezonie jesienno-zimowym. Tu warto jednak wiedzieć, że jest możliwość magazynowania nadwyżek i wykorzystywania ich wedle zapotrzebowania. Fotowoltaika Tarnobrzeg może być wyposażona we własne akumulatory (banki energii), co zapewni zupełną niezależność systemu. Drugą opcją są instalacje on-grid, czyli połączone z zakładem energetycznym. Tam nadprodukowana energia trafia do sieci, z której może być odbierana w ciągu roku na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji).

Panele fotowoltaiczne Tarnobrzeg – czy warto?

Jeśli rozważasz inwestycję w panele słoneczne, na pewno zastanawiasz się, jaki jest koszt takiego przedsięwzięcia i jakie niesie ono za sobą zalety. Otóż system może działać skutecznie latami – producenci szacują żywotność paneli na nawet 30 lat, a co więcej – w trakcie eksploatacji nie wymaga doinwestowywania.

Jeśli fotowoltaika Tarnobrzeg będzie dobrze zoptymalizowana pod kątem mocy, to rachunki za prąd w tym czasie będą znikome, co przełoży się na oszczędności. Oczywiście wiadomo, że przedsięwzięcie wiąże się z wydatkami. Szacuje się, że za każdy 1kW mocy inwestor musi zapłacić od 4 do 6 tysięcy złotych, co sprawia, że instalacja kosztuje od 20 tysięcy złotych wzwyż, zależnie od mocy, rodzaju paneli i innych zmiennych. Zwrot następuje po około 10-12 latach, choć czas ten jest tylko szacunkowy. Panele fotowoltaiczne Tarnobrzeg mogą zostać spłacone jeszcze wcześniej, np. jeśli ceny energii elektrycznej będą dynamicznie szybowały w górę.

Poza kwestiami finansowymi warto zwrócić uwagę na kwestię ekologii. Instalacje PV umożliwiają czerpanie energii ze słońca, które jest odnawialnym źródłem energii. Taka energia jest bezpłatna, niewyczerpywalna, ale też czysta, co oznacza, że ograniczona jest emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Tarnobrzegu

Montaż paneli fotowoltaicznych może być wsparty finansowo w ramach różnych programów dotacyjnych. W związku z tym, że jest to inicjatywa proekologiczna, podobnie jak pompy ciepła, systemy solarne czy prace termomodernizacyjne, inwestorzy mogą liczyć na środki finansowe, które obniżą koszt przedsięwzięcia. Dofinansowanie fotowoltaiki w Tarnobrzegu jest możliwe m.in. z programów “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) i “Energia Plus” (dla firm). Tutaj jednak należy pamiętać, że zasady zmieniają się zależnie od edycji, dlatego jeśli potrzebujesz pomocy doradcy – skontaktuj się z nami. Podpowiemy, z jakiej formy wsparcia możesz skorzystać oraz jakich formalności musisz dopełnić.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Tarnobrzeg – dlaczego my?

Szukasz firmy, która w kompleksowy sposób zaprojektuje i stworzy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną? Doskonale! Jesteśmy grupą ekspertów z bogatym doświadczeniem. Mamy na swoim koncie zrealizowane mikroinstalacje, instalacje PV o różnej mocy, przydomowe elektrownie słoneczne, a nawet farmy fotowoltaiczne. Na początku współpracy omawiamy wszelkie kwestie, które interesują Klienta i odpowiadamy wyczerpująco na pytania. Po poznaniu potrzeb przeprowadzamy audyt, obliczamy zapotrzebowanie na energię elektryczną i przygotowujemy indywidualny projekt.

Następnie przedstawiamy go wraz z wyceną instalacji. Po uzyskaniu akceptacji umawiamy dogodny termin montażu instalacji fotowoltaicznej w Tarnobrzegu. Zawsze działamy wedle procedur i dokładamy wszelkich starań, by stworzyć instalację wydajną, ale i bezpieczną. Chcemy, by Twoja inwestycja dostarczyła Ci mnóstwa korzyści i sprawiła, że będziesz. z niej zadowolony. Masz pytania? Chcesz umówić spotkanie albo dowiedzieć się więcej np. jak otrzymać dofinansowanie albo jaki będzie koszt instalacji fotowoltaicznej? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!