Fotowoltaika Słubice

Zainteresowanie fotowoltaiką nie słabnie. Przemierzając Słubice, jak i całe województwo lubuskie czy inne rejony Polski, możemy dostrzec, jak wiele osób zdecydowało się na własne elektrownie słoneczne. Nadrzędnym powodem są kwestie oszczędności, ale na uwadze warto też mieć ekologię czy uniezależnienie się od zakładu energetycznego. Co warto wiedzieć o fotowoltaice w Słubicach? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika słubice

Fotowoltaika Słubice – jak działa?

Pod pojęciem fotowoltaiki kryje się przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Odbywa się to za pomocą zamontowanych na dachu lub gruncie paneli fotowoltaicznych, które składają się z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, mających zdolność do produkowania energii. Najpierw instalacja PV wytwarza prąd stały, później za pomocą falownika przetwarzany jest on na przydatny nam prąd zmienny, czyli taki, jaki wykorzystuje większość urządzeń oraz sieć elektroenergetyczna.

Fotowoltaika Słubice najczęściej jest typu on-grid, czyli podłączona do zakładu energetycznego. To popularne rozwiązanie, ponieważ pozwala na magazynowanie nadwyżek energii i ich odbieranie, gdy zaistnieje taka potrzeba (np. zimą, gdy produkowanej jest mniej energii). Tutaj warto pamiętać o optymalizacji mocy fotowoltaiki – powinna on produkować tyle energii, ile jest potrzebne w gospodarstwie domowym w ciągu roku. Nadwyżki są bowiem rozliczane z zakładem energetycznym w systemie 12-miesięcznym, a niewykorzystane w ciągu roku, po prostu przepadają.

Zalety instalacji fotowoltaicznych w Słubicach

Inwestycja w fotowoltaikę wiąże się ze sporym wydatkiem początkowym. Szacuje się, że za stworzenie systemu odpowiadającego na potrzeby czteroosobowej rodziny, należy wydać ok. 20 000 złotych. Czy ma to sens? Jak najbardziej! Zwykle przedsięwzięcie zwraca się po ok. 10 latach, a mając na uwadze, że sprzęt może wydajnie działać nawet ponad 30 lat, inwestor przez długi czas będzie odczuwał faktyczny zysk. Szczególnie, że ceny za energię szybują ku górze od lat.

Oczywiście poza kwestiami finansowymi, są także inne zalety instalacji fotowoltaicznych w Słubicach. Na tapet weźmy kwestię ekologii. Panele fotowoltaiczne pozwalają na czerpanie energii zielonej, czystej i niewyczerpywalnej. Odnawialne źródła energii uznawane są za kierunek rozwoju energetycznego, z uwagi na korzystny wpływ na środowisko naturalne. Przy produkcji prądu nie są emitowane gazy cieplarniane do atmosfery, a co więcej – procedura nie jest szkodliwa dla zdrowia człowieka.

Nie bez znaczenia jest także to, że fotowoltaika działa wydajnie latami. Właściciel może kontrolować jej pracę w dedykowanym programie lub aplikacji, ale właściwie nic więcej nie musi robić. Zalecane jest jedynie przeprowadzanie okresowych prac konserwacyjnych, które wydłużą żywotność sprzętu i korzystnie wpłyną na wydajną pracę. Te oczywiście wystarczy zlecić serwisantom. Musimy tu także wspomnieć, że instalacja nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

Dofinansowanie fotowoltaiki Słubice

Zastanawiasz się, czy panele słoneczne to nie za duży wydatek? Nie dysponujesz kapitałem, który pozwoli na pełne pokrycie inwestycji w pełni? Bez obaw. Obecnie tego typu przedsięwzięcia są mocno wspierane przez różne instytucje. Po pierwsze, można skorzystać z “zielonych kredytów”, leasingów dla firm czy pożyczek na preferencyjnych warunkach. Po drugie, dostępne są także dotacje na fotowoltaikę w Słubicach, jak i w całej Polsce.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem wsparcia – skontaktuj się z naszymi doradcami, a podpowiemy, które programy i możliwości, są skierowane do Ciebie! Wśród najpopularniejszych programów możemy wskazać “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” czy “Energia Plus”. Niemniej nabory wniosków realizowane są okresowo, a ponadto trzeba spełniać różne warunki. Nie musisz jednak poświęcać masy czasu na analizy – nasi konsultanci dobiorą najlepszą opcję i pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności. Dofinansowanie fotowoltaiki w Słubicach to najlepsza opcja, by obniżyć koszt przedsięwzięcia i skrócić tym samym czas jego zwrotu!

Montaż paneli fotowoltaicznych w Słubicach – dlaczego my?

Instalacje fotowoltaiczne w Słubicach, Kostrzynie nad Odrą, Świecku, Rzepinie, Cybince czy Krośnie Odrzańskim cieszą się sporą popularnością. Pojawiło się wiele firm, które oferują swoje usługi i zachęcają, by z ich pomocą obniżyć rachunki za prąd. Dlaczego więc zdecydować się na nasze usługi? Przede wszystkim oferujemy terminowy montaż paneli fotowoltaicznych i kompleksową obsługę.

Współpracujemy z najlepszymi dostawcami paneli, a w naszych szeregach pracują eksperci różnych dziedzin – audytorzy, kosztorysanci przygotowujący wyceny, projektanci, instalatorzy i serwisanci. Decydując się na systemy fotowoltaiczne Słubice z naszą firmą, zyskujesz działania kompleksowe, dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji! Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!