Fotowoltaika Łódź

Fotowoltaika Łódź to gorący temat ostatnich lat. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w Odnawialne Źródła Energii i montuje panele słoneczne w swoich gospodarstwach domowych, rolnych oraz w firmach. Również rozważasz stworzenie instalacji PV? W takim razie poznaj jej zalety, sposób działania i inne kluczowe informacje, które utwierdzą Cię w tym, że to dobre posunięcie!

fotowoltaika łódź

Fotowoltaika w Łodzi - dlaczego warto?

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej, która będzie zasilać urządzenia w domu, gospodarstwie czy firmie. Bezpośrednim tego skutkiem jest ograniczenie wydatków wynikających z rachunków za prąd, z kolei pośrednim jest uniezależnienie się od rosnących cen rynkowych za energię, które w ostatnich latach znacząco pną się ku górze. Od tego, jak duże będą oszczędności w dużej mierze zależy czas zwrotu inwestycji.

Kolejnym atutem, jaki należy wyszczególnić omawiając instalacje fotowoltaiczne Łódź, jest dobroczynny wpływ na środowisko. OZE to niekończące się pokłady energii zielonej, która nie ma złego wpływu na ekosystem, nie zanieczyszcza planety i jednocześnie przekłada się na zdrowie człowieka. Moc ze słońca, wiatru, pary lub innych naturalnych procesów nie przekłada się na wzrost globalnych temperatur i częstotliwość ekstremalnych zjawisk pogodowych ani też na szkodliwe zanieczyszczenia, które prowadzą do problemów ze zdrowiem układu oddechowego i serca.

Oczywiście fotowoltaika w Łodzi ma jeszcze więcej zalet – m.in. podnosi wartość nieruchomości, jest bezobsługowa, zwykle bezawaryjna i trwała. Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt, to producenci na swoje ogniwa fotowoltaiczne dają gwarancję nawet na 15-20 lat, a to oznacza, że dzięki własnej produkcji energii na długi czas można obniżyć rachunki za prąd. Musimy także wspomnieć o tym, że ilość dni słonecznych w Polsce jest w pełni wystarczająca do tego, by wykorzystać pełen potencjał systemu fotowoltaicznego – oczywiście pod warunkiem, że zostanie umieszczony w dobrej, nasłonecznionej lokalizacji, a moc paneli zostanie dostosowana do zapotrzebowania na energię gospodarstwa czy firmy.

Łódź fotowoltaika – jak to działa?

Panele fotowoltaiczne to kluczowy element składowy elektrowni słonecznej. To tam padają promienie słoneczne, które następnie prowadzą do powstawania efektu fotowoltaicznego, polegającego na generacji nośników ładunku w półprzewodniku. Elektrony ulokowane w krysztale krzemu zostają wzbudzone, przechodzą na wyższy poziom energetyczny i zostają wybite. Kiedy zaczynają przemieszczać się pomiędzy elektrodami, powstaje różnica potencjałów i wytwarza się prąd elektryczny stały.

Ten jednak nie jest w stanie zasilać urządzeń, dlatego musi nastąpić jego konwersja w prąd zmienny. Jest to możliwe dzięki jeszcze jednemu, bardzo istotnemu elementowi instalacji fotowoltaicznej – inwerterowi (zwanemu też falownikiem). To on porządkuje ruch elektronów, przekształca i kwalifikuje go jako pasujący do naszych instalacji elektrycznych. Inwerter potrafi również „oddać” nadmiar wyprodukowanego prądu do zakładu energetycznego.

W jakim celu? Kiedy produkowane są nadwyżki, których gospodarstwo czy firma nie są w stanie spożytkować na bieżąco, to te trafiają do sieci, gdzie są magazynowane. Gdy w okresie mniejszego nasłonecznienia okaże się, że instalacja produkuje mniej energii, to te nadwyżki można odebrać na zasadzie opustu (70% lub 80% taniej, zależnie od wielkości instalacji PV).

Województwo łódzkie – jak uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne Łódź to spory wydatek początkowy. Choć przynoszą szereg korzyści i finalnie prowadzą do powstawania oszczędności, to jednak inwestując w nie należy dysponować sporym kapitałem lub też zdecydować się na dogodną metodę finansowania, jak np. leasing na fotowoltaikę dla firm czy kredyt lub pożyczka dla klientów indywidualnych. Skutecznym sposobem na ograniczenie wydatku jest ponadto dofinansowanie na fotowoltaikę. Obecnie energia słoneczna wpisuje się w priorytetowe programy środowiskowe, a zatem zarówno państwo, jak i Unia Europejska udzielają licznych form wsparcia inwestorom. Mogą to być pożyczki na preferencyjnych warunkach na instalacje i panele fotowoltaiczne, ale też bezzwrotne dotacje.

Możliwe jest skorzystanie z ogólnopolskich programów, jak np. “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Energia Plus” (dla przedsiębiorców), “Agroenergia” (dla rolników) oraz z ulg. Oprócz tego czasowo w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych pojawiają się także dodatkowe środki na wykonanie instalacji paneli, czy też prace termomodernizacyjne budynków.

Jak zamówić budowę elektrowni słonecznej w Łodzi i okolicach?

Chcąc pozyskiwać energię ze światła słonecznego, konieczne jest znalezienie firmy, która zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznej w Łodzi od A do Z. W naszej firmie takie usługi to nasza specjalność! Wiemy, jak w optymalny sposób wykorzystywać promieniowanie słoneczne i oferujemy naszym Klientom instalacje PV, które są dostosowane do ich potrzeb i zużycia energii.

Wystarczy się z nami skontaktować, a przedstawimy ofertę, umówimy termin przeprowadzenia audytu i przygotujemy indywidualny projekt instalacji. Pracujemy na wysokiej jakości sprzęcie, montujemy panele fotowoltaiczne w Łodzi od renomowanych producentów i gwarantujemy terminowy, profesjonalny montaż. Dzięki temu, że działamy kompleksowo, pomagamy Klientom w uzyskiwaniu dotacji na fotowoltaikę łódzkie i prowadzimy doradztwo w zakresie form finansowania inwestycji. Zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!