Fotowoltaika Mikołajki

Instalacje fotowoltaiczne zyskują na popularności. Decydują się na nie właściciele domów i domków letniskowych, przedsiębiorcy oraz rolnicy. Powodem jest przede wszystkim kwestia finansowa, ale nie tylko. Dowiedz się, jakie są atuty fotowoltaiki i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania. Sprawdź, jak działają panele fotowoltaiczne Mikołajki i dlaczego warto zlecić nam ich montaż!

Fotowoltaika Mikołajki

Fotowoltaika Mikołajki – jak działa?

Wraz ze wzrostem zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, pojawiło się na rynku wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie produkcji i montażu paneli fotowoltaicznych. Jeśli jesteś na etapie rozważań o inwestycji, koniecznie dowiedz się, jak działa fotowoltaika Mikołajki. Otóż system taki składa się z wielu elementów, w których każdy z nich jest równie ważny i wpływa na wydajne produkowanie energii elektrycznej.

Kluczowe zadanie spoczywa oczywiście na panelach słonecznych – zbudowane są one z połączonych modułowo ogniw fotowoltaicznych, zdolnych do inicjowania zjawiska fotowoltaicznego. Kiedy jednostka światła pada na nie, zostaje pochłanięta przez krzem, a konsekwencją jest wybicie elektronów i zmuszenie ich do ruchu. Ruchem tym jest właśnie przepływ prądu elektrycznego. Zastosowane złącza półprzewodnikowe typu p-n pozwalają na połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej – tym samym energia świetlna zostaje przekształcona w elektryczną, a dokładniej mówiąc w prąd stały. Ten następnie musi być skonwertowany w prąd przemienny, za co odpowiada falownik (lub inwerter).

Wyprodukowana energia elektryczna jest dostępna w zasadzie natychmiast. Co jednak istotne, może być też magazynowana i wykorzystywana w późniejszym czasie – np. w sezonie jesienno-zimowym, gdy fotowoltaika pracuje mniej wydajnie. Jest to możliwe dzięki instalacjom typu on-grid, które są połączone z siecią publiczną. Wówczas nadwyżki energii trafiają do zakładu energetycznego, z którego mogą być odebrane w ciągu roku w wymiarze 70 lub 80% – pozostała część energii zostaje w zakładzie jako opłata za magazynowanie energii. Fotowoltaika Mikołajki musi być dobrze zoptymalizowana pod względem mocy instalacji. Zbyt duże nadwyżki, których nie wykorzysta się w ciągu roku, po prostu przepadną.

Panele fotowoltaiczne Mikołajki – czy warto?

Fotowoltaika to jeden ze sposobów na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Tym samym energia ta jest czysta i niewyczerpywalna, co czyni ją sposobem na ochronę środowiska – w znacznym stopniu ogranicza się bowiem emisję CO2 i gazów cieplarnianych do atmosfery. Poza kwestiami ekologii nie możemy zapominać o kwestiach finansowych. To one okazują się głównym motywatorem do podjęcia decyzji o inwestycji w panele PV.

Choć inwestycja w fotowoltaikę Mrągowo, Mikołajki czy w innych miejscowościach w warmińsko-mazurskim wiąże się ze stosunkowo wysokim kosztem początkowym, to jednak nie ulega wątpliwościom, że jest opłacalnym przedsięwzięciem. Szacuje się, że sprzęt od dobrych producentów może działać wydajnie nawet 30 lat, a średnio inwestycje zwracają się przez około 10-15 lat, zależnie od mocy, jakości paneli czy innych czynników. Można więc łatwo obliczyć, że inwestorów czeka kilkanaście lat generowania oszczędności na rachunkach za prąd. Dodatkowym atutem jest fakt, że system fotowoltaiczny nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych w trakcie eksploatacji i działa samoczynnie latami. Podnosi on ponadto wartość nieruchomości, więc jeśli zechcesz sprzedać swoją posiadłość na terenie gminy Mikołajki, a będzie ona miała fotowoltaikę na dachu, ale też na przykład pompę ciepła, możesz liczyć na jej wyższą wycenę.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Mikołajkach

Czy wiesz, że planując inwestycję w panele fotowoltaiczne w gminie Mikołajki nie musisz posiadać pełnego kapitału? Istnieją różne dogodne metody finansowania, które ułatwią w sfinalizowaniu inwestycji. Wśród możliwości na przykład zielone kredyty, pożyczki na preferencyjnych warunkach czy leasingi dla firm. To jednak nie wszystko! Czerpanie energii elektrycznej ze słońca jest także wspierane w ramach różnych programów dotacyjnych – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm). Co jednak istotne, o dofinansowanie fotowoltaiki w Mikołajkach można ubiegać się w trakcie trwania naborów wniosków, a zasady udzielania wsparcia finansowego są zmienne, w zależności od edycji. Jeśli potrzebujesz pomocy w dopełnianiu formalności – skontaktuj się z naszymi doradcami!

Montaż instalacji fotowoltaicznych Mikołajki – dlaczego my?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię mikroinstalacja, przydomowa elektrownia słoneczna czy farma fotowoltaiczna – służymy pomocą. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Działamy w województwie warmińsko-mazurskim – Mrągowo, Kętrzyn, Mikołajki, Biskupiec, Piecki – stworzymy instalację PV dokładnie tam, gdzie będziesz jej potrzebować!

W Polsce panują bowiem dobre warunki, aby w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych. Nasłonecznienie w skali roku jest absolutnie wystarczające, aby produkować prąd zaspakajający Twoje potrzeby. Aby tak się jednak stało, konieczne jest stworzenie systemu fotowoltaicznego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom pod kątem mocy. Właśnie dlatego naszą współpracę rozpoczynamy od audytu, obliczenia zapotrzebowania na energię i wykonania indywidualnego projektu.

Po akceptacji wyceny instalacji umawiamy dogodny termin montażu i przyłączeń. Instalatorzy dokładają wszelkich starań, aby proces ten przebiegł zgodnie ze sztuką. Czerpanie prądu z energii ze słońca ma być nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły. Montaż paneli fotowoltaicznych w Mikołajkach i okolicy to nasza specjalność!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!