Fotowoltaika Strzelce Opolskie

Fotowoltaika w Strzelcach Opolskich cieszy się rosnącą popularnością – zarówno wśród klientów indywidualnych, biznesowych, jak i rolników. Głównym powodem są oszczędności na rachunkach za prąd, ale motywacją mogą być też kwestie ochrony środowiska czy chęć uniezależnienia się od zakładu energetycznego. Interesują Cię panele fotowoltaiczne w województwie opolskim? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź naszą ofertę!

fotowoltaika strzelce opolskie

Fotowoltaika Strzelce Opolskie - jak działa?

Rozważasz montaż paneli fotowoltaicznych w opolskim? W takim razie koniecznie dowiedz się, jak w ogóle taka elektrownia słoneczna działa. Jest bowiem zbudowana nie tylko z paneli PV, ale niezbędne są też inne elementy do stworzenia dobrze i bezpiecznie działającej instalacji, takie jak: inwerter (falownik), zabezpieczenia, okablowanie czy akcesoria montażowe.

Wytwarzanie energii dzieje się za sprawą skrytych w panelach ogniw fotowoltaicznych i docierających do nich promieni słońca. Dzięki półprzewodnikom zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, którego skutkiem jest produkcja prądu stałego. Ten następnie jest konwertowany w prąd przemienny przez falownik (inwerter), by był zgodny z siecią i mógł zasilać urządzenia.

Korzystnym rozwiązaniem jest wybór instalacji typu on-grid, czyli takiej, gdzie energia zużywana jest na bieżąco, a oprócz tego powstałe nadwyżki będą magazynowane przez zakład energetyczny. Ma to sens, ponieważ w sezonie wiosenno-letnim powstaje znacznie więcej energii niż w sezonie jesienno-zimowym. Oddaną energię można odebrać z zakładu energetycznego w 70 lub 80% – reszta zostaje w zasobach zakładu jako „opłata za magazynowanie”. Musimy mieć jednak na uwadze, że rozliczenia odbywają się w systemie 12-miesięcznym. Niewykorzystane w ciągu roku pokłady energii przepadają i nie należy się za nie żaden ekwiwalent. 

Panele fotowoltaiczne Strzelce Opolskie – zalety

Zwolennicy fotowoltaiki dostrzegają wiele atutów tego przedsięwzięcia. Osoby sceptyczne biją się natomiast z wątpliwościami, czy inwestycja w ogóle się opłaci. Koszt zbudowania elektrowni słonecznej może wydawać się spory – zakup paneli słonecznych i ich montaż wiąże się z wydatkiem ok. 25 000 zł w przypadku instalacji o mocy 5kW. Każdy kolejny 1kW to wydatek rzędu ok 4000 zł, a zatem im większą moc będzie miała elektrownia słoneczna, tym bardziej kosztowna będzie jej budowa. Analogicznie jednak należy pamiętać o zniwelowaniu rachunków za energię elektryczną – im wyższe opłaty uiszczasz, tym Twoje comiesięczne oszczędności będą większe i tym szybciej zwróci się przedsięwzięcie.

Znaczącym atutem jest to, że fotowoltaika Strzelce Opolskie nie wymaga później dodatkowych nakładów finansowych – inwestor powinien jedynie zlecać serwisowi co sezonowe prace konserwacyjne paneli oraz przegląd instalacji elektrycznej raz na 5 lat. Ewentualne usterki w większości przypadków są objęte gwarancją producenta paneli. Omawiając korzyści nie zapominamy też o ekologii! Każda instalacja fotowoltaiczna na realny wpływ na środowisko, gdyż produkcja prądu z odnawialnych źródeł energii przekłada się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dofinansowanie fotowoltaiki Strzelce Opolskie

Wspomniane wcześniej zalety dla środowiska mają przełożenie na to, jak odnawialne źródła energii są wspierane przez rządzących. Inwestorzy mogą liczyć na dotacje finansowe w ramach różnych programów – m.in. “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dla rolników) czy “Energia Plus” (dla firm).

Ponadto dla mieszkańców województwa opolskiego udostępniane są też środki z Regionalnych Programów Operacyjnych. Jeśli nie dysponuje się pełnym kapitałem na przedsięwzięcie, można skorzystać z pożyczek na preferencyjnych warunkach, atrakcyjnych leasingów dla przedsiębiorców czy “zielonych kredytów”. Instytucje finansowe mają w swojej ofercie proekologiczne rozwiązania, dzięki którym można realizować tego typu inwestycje.

Nie wiesz, jak i gdzie szukać informacji o dofinansowaniu fotowoltaiki w Strzelcach Opolskich?. A może potrzebujesz pomocy przy wypełnianiu wniosków albo w wyborze najkorzystniejszej opcji finansowania? Nasi doradcy służą swoją wiedzą i pomocą! Dokonujemy niezbędnych kalkulacji, przeprowadzamy darmowy audyt i dokładamy wszelkich starań, abyś otrzymał należne wsparcie!

Montaż instalacji fotowoltaicznej w Strzelcach Opolskich – dlaczego my?

Województwo opolskie prężnie się rozwija w kwestii rozwiązań sprzyjających środowisku. Na panele fotowoltaiczne, instalacje solarne, prace termomodernizacyjne czy pompy ciepła decyduje się coraz więcej osób, a ponadto oferowane są formy wsparcia finansowego – dotacje czy ulgi podatkowe. Jeśli potrzebujesz kompleksowej pomocy i chcesz, aby ktoś przeprowadził Cię bezpiecznie przez cały proces budowy minielektrowni słonecznej – możesz na nas liczyć.

To, co wyróżnia nas na tle innych firm, to fakt, że współpracujemy z najlepszymi producentami i gwarantujemy wszechstronne działania na najwyższym poziomie. W naszych szeregach pracują eksperci różnych branż – kosztorysanci, projektanci, instalatorzy, doradcy finansowi, elektrycy i serwisanci. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie – od audytu, przez indywidualny projekt, wycenę, prace montażowe, aż po serwis. Jesteśmy do Twoich usług na każdym etapie współpracy. Masz pytania odnośnie montażu instalacji fotowoltaicznej w Strzelcach Opolskich? Daj nam znać!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!