Fotowoltaika Swarzędz

Instalacje fotowoltaiczne to skuteczny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Decydują się na nie klienci indywidualni, przedsiębiorcy i rolnicy. Jakie mają zalety? Jak działa fotowoltaika Swarzędz? Jak uzyskać dofinansowanie? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania i sprawdź ofertę naszej firmy!

fotowoltaika swarzędz

Fotowoltaika Swarzędz – jak działa?

Rozwój branży fotowoltaicznej sprawił, że producenci oferują coraz korzystniejsze cenowo rozwiązania, a przy tym coraz bardziej wydajne rozwiązania. Każdy system fotowoltaiczny składa się z paneli słonecznych, inwertera lub falownika, zabezpieczeń, przewodów czy akcesoriów montażowych.

Panele dostępne są w różnych typach, choć bez wątpienia najpopularniejsze to panele monokrytaliczne krzemowe, które oferują świetną wydajność i sprawność. Fotowoltaika Swarzędz produkuje energię wskutek docierających do paneli promieni słonecznych. Wówczas inicjowane jest zjawisko fotoowltaiczne, którego konsekwencją jest wytwarzanie prądu stałego. Ten następnie trafia do inwertera lub falownika, w którym jest zmieniany w prąd przemienny, zgodny z parametrami sieci. W tej formie możliwe jest już jego wykorzystywanie do zasilania urządzeń elektrycznych.

Z prądu wyprodukowanego przez fotowoltaikę można korzystać na bieżąco. Oczywiste jest jednak, że są okresy, gdy panele fotowoltaiczne w Swarzędzu produkują więcej energii, a także taki, w których zużywa się po prostu mniej prądu. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem magazynowanie nadwyżek, co jest możliwe na dwa sposoby. W instalacjach off-grid przechowuje się je we własnych bankach energii w postaci akumulatorów. W instalacjach on-grid nadwyżki natomiast trafiają do zakładu energetycznego, z którego mogą być odebrane w ciągu 12 miesięcy od chwili produkcji na zasadzie opustu (w wymiarze 70 lub 80%, zależnie od mocy instalacji fotowoltaicznej).

Panele fotowoltaiczne Swarzędz – czy warto?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne w Swarzędzu to kusząca propozycja dla wielu osób – właścicieli domów i domków, rolników, przedsiębiorców. Wszyscy poszukują oszczędności, a ceny rachunków za prąd nieustannie szybują w górę. Panele słoneczne wprawdzie wiążą się ze sporym wydatkiem początkowym, jednak bezsprzecznie z czasem się zwracają i przynoszą realne korzyści.

Ile kosztuje montaż fotowoltaiki w gminie Swarzędz? Wszystko zależy od tego, na jakie panele zdecyduje się inwestor i jaką moc będzie miała instalacja. Szacuje się, że za każdy 1 kW mocy należy liczyć się z wydatkiem od 4 do 6 tysięcy złotych. Średnio więc za instalację PV 5 kW, optymalną dla czteroosobowego gospodarstwa domowego, zapłacimy około 25 tysięcy złotych. Im większe zapotrzebowanie na energię i większa moc instalacji, tym cena będzie wyższa, ale jednocześnie można liczyć na nieco atrakcyjniejsze warunki i lepsze stawki.

Kiedy zwróci się przedsięwzięcie? To kolejne pytanie, które często stawiają osoby zainteresowane instalacjami fotowoltaicznymi w Swarzędzu. Nie możemy wskazać jednej, uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wpływ na to mają m.in. kształtujące się ceny energii elektrycznej na przestrzeni kolejnych lat, wydajność działania systemu czy choćby warunki atmosferyczne. Eksperci szacują jednak, że powinno to nastąpić w ciągu około 10-12 lat. A jeśli przyjmiemy, że panele fotowoltaiczne Swarzędz mogą działać wydajnie nawet 30 lat, to można spodziewać się generowania oszczędności przez wiele lat.

Dofinansowanie fotowoltaiki w Swarzędzu

Obawiasz się kosztów instalacji? Musisz wiedzieć, że istnieje możliwość skorzystania z bezzwrotnych dotacji na proekologiczne przedsięwzięcia – zarówno na fotowoltaikę, jak i na systemy solarne, pompy ciepła czy prace termomodernizacyjne. Dostępne są m.in. środki w programach “Mój prąd”, “Czyste powietrze”, “Agroenergia” (dedykowany rolnikom) oraz “Energia Plus” (dedykowany przedsiębiorcom). To, co jednak jest istotne to fakt, że nabory wniosków realizowane są okresowo, a zasady udzielania środków, jak i ich sumy, zmieniają się, zależnie od edycji programu. Jeśli potrzebujesz pomocy w dopełnieniu formalności, skontaktuj się z naszymi doradcami. Pamiętaj też, że możesz skorzystać z atrakcyjnych form finansowania swojej inwestycji – np. leasingu, zielonego kredytu czy pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Swarzędz – dlaczego my?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem systemami fotowoltaicznymi, na rynku pojawiło się wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i montażu instalacji PV. Zależy Ci, by firma, na której usługi się zdecydujesz, działała kompleksowo? Doskonale trafiłeś! Przeprowadzimy audyt, obliczymy zapotrzebowanie na energię i przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt instalacji. Po przedstawieniu wyceny i projektu, zaczekamy na akceptację. Jeśli się zdecydujesz, zapewnimy terminowy, w pełni profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Twojej nieruchomości – na dachu lub na gruncie.

Posiadamy doświadczenie w zakresie tworzenia instalacji fotowoltaicznych w gminie Swarzędz, ale też na terenie całego kraju. W Twojej okolicy są dobre warunki do produkcji energii elektrycznej ze słońca! Oferujemy kompleksowe usługi w województwie wielkopolskim. Z naszą pomocą unikniesz podwyżek cen prądu i będziesz korzystać z odnawialnej energii. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź możliwości finansowania Twojej instalacji fotowoltaicznej

Dotacje na fotowoltaikę

Kredyt na instalację

Czyste
powietrze

Leasing na
fotowoltaikę

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na Twoje pytania!